Shoferi NVIDIA GeForce R310 dyfishon performancën e tij në Linux

Kontrolluesi i fundit NVIDIA GeForce, lëshuar dje, u jep përdoruesve të Linux dyfishi i performancës dhe veteran në mënyrë drastike koha e ngarkimitgames"Sipas njoftimit për shtyp të kompanisë.


Pasi ishte në zhvillim për gati një vit, kontrollori GeForce R310 është dizajnuar për të "demonstruar potencialin e madh të sistemit operativ më të madh në botë me burim të hapur.

NVIDIA ka bashkëpunuar me zhvilluesit në Valve dhe lojëra të tjera në hartimin e kontrolluesit, pasi u "testua plotësisht" me versionin beta të Steam për Linux.

"Me këtë lëshim, NVIDIA ka arritur të rrisë performancën e lojërave Linux në përgjithësi," tha shefi i marketingut i Valve.

"NVIDIA mori një pozicion të padiskutueshëm drejtues në zhvillimin e drejtuesve R310 së bashku me ne dhe studiot e tjerë për të siguruar një zgjidhje absolutisht të pakonkurueshme për lojtarët e Linux."

Përdoruesit me GPU serike GeForce GTX 600Si dhe ata me GPU të gjeneratës së vjetër GeForce, ata do të përfitojnë nga përdorimi i drejtuesve të rinj.

Për më shumë informacion, ose për të shkarkuar, sigurohuni që të vizitoni geforce.com.

Fuente: NVIDIA


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Naço Perea dijo

  Jo vetëm që është një lajm i shkëlqyeshëm, por gjithashtu demonstron mundësitë e mëdha të Ubuntu për lojëra.

 2.   Le të përdorim Linux dijo

  Shkëlqyeshëm!

  2012/11/12

 3.   Artemio Star dijo

  Unë aktualisht kam një kartë ATI.

  Me këtë risi po mendoj të blej një NVIDIA. Dhe unë tashmë jam duke pritur të provoj Steam për Linux.

bool (e vërtetë)