Pluto TV: do të premierë pesë kanale të reja falas

Plutoni TV

Për ata që nuk e dinë akoma, Plutoni TV është një platformë video streaming në pronësi të ViacomCBS. Kaliforniani u themelua në vitin 2013, dhe që nga fillimi i tij, ai është rritur në numër i ndjekësve, pasi një nga avantazhet e tij kryesore është se është falas, pa tarifa abonimi si Netflix, Amazon Prime Video, Disney +, Apple TV + , FlixOlé, etj.

Për më tepër, ai nuk e ka lënë pas dore shërbimin, siç ndodh me platformat e tjera falas që lënë për të dëshiruar. Në këtë rast, përmbajtja e platformës ka vazhduar të zgjerohet dhe do të vazhdojë të rritet, që nga ajo kohë Duke filluar nga 1 Mars, do të jeni në gjendje të shikoni pesë kanale të reja për të përmirësuar ofertën televizive tashmë të gjerë. Kjo do të thotë më shumë seri animacionesh, muzikë, reality show, etj., Me pak fjalë, më shumë argëtim dhe përmbajtje ...

Përveç kësaj, Pluto TV gjithashtu dëshiron të bëjë premierën përmbajtje të re në kanalin e serive televizive Pluto, me dy sezonet e para të Shoku i madh, një përshtatje e serisë letrare Dy shokë nga Elena Ferrante. Sezoni i parë do të jetë të martën, 16 mars dhe i dyti nga e marta, 22 mars, në seksionin On Demand të kësaj platforme.

Kanalet televizive Pluto

Nëse shtohen këto 5 kanale të reja, ato tashmë shtohen në asgjë më pak se 55 kanale në dispozicion në Pluto TV nga marsi 2021. Një shumë jo e konsiderueshme për një platformë falas.

Dhe nëse pyesni veten për lajmet, lista e kanaleve të shtuara do të jetë:

 1. Pawns për bishën: kanali i ri tematik kushtuar kësaj shfaqje të famshme argatësh që tani mund ta shikoni në disa kanale dhe që gjithashtu mund të ndiqni 24 orë në këtë kanal.
 2. Pluto TV Kids Action: një kanal kushtuar përmbajtjes për fëmijë, për më të vegjlit. Me animacion dhe gjithashtu me imazh real. Për shembull, mund të shikoni seritë legjendare Nickelodeon, të tilla si Avatar: Legjenda e Aan'g, Legjenda e Korrës, Breshkat e Ninja, Etj
 3. I pasur: është vendi për të ndjekur shfaqjet e suksesshme të MTV-së.
 4. Pluto TV Heton: një kanal tjetër i ri që do të mbërrijë më 22 mars, dhe në të cilin do të mund të shihni raporte të mistereve, krimeve, etj.
 5. Clubbing TV: së fundmi, ky kanal u drejtohet adhuruesve të muzikës elektronike. Adhuruesit e muzikës do të kenë shfaqje muzikore në majë të gishtave të tyre 24 orë në ditë, me festivale të famshëm si Heart Ibiza, Big Bang Festival, Sònar Reykjavik, Kappa FuturFestivali, Maneless Music Festival, etj. Në këtë rast, do të duhet të presim edhe pak, deri më 22 mars.

Një hap i ri përpara për Pluto TV, dhe drejt qëllimit të arrijnë 100 kanale në vitin 2021 që ishin shënuar para fundit të vitit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.