Tema e ikonës Faience: Ikonat e Faenza për GNOME 3

Fajancë është vepra e re e krijuesit të ikonës Faenza (tiheum). Isshtë një temë e plotë për GNOME Shell që përfshin temë duhur, një përtërirë vendosur ikonë (të cilat ruajnë pamjen e tyre klasike) dhe mbështetjen për aplikimet GTK + 2.

instalim

1. - download tema Faince.

2. - Unë hapa skedarin e shkarkuar.

3. - Shkoni te dosja e krijuar dhe kërkoni skriptin e quajtur Install. Ju e drejtoni atë nga një terminal dhe kaq.

4. - Pastaj, për të ndryshuar temën aktuale, duhet së pari të instaloni aplikacionin Shkulja e GNOME. Mund ta gjeni në Qendra e Programeve Ubuntu.

5. - Pasi të instalohet, filloni aplikacionin. Klikoni në opsionin Temë dhe pastaj në Tema e ikonës. Nga kjo listë ne mund të ndryshojmë temën, thjesht zgjidhni një nga lista dhe mbyllni programin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Juanma dijo

  Epo unë kam bërë disa rregullime dhe ajo tashmë është zgjidhur, faleminderit përsëri

 2.   Juanma dijo

  Përshëndetje, unë bëra gjithçka që u tha më lart, por vetëm ikonat e dosjeve dhe ekipi ndryshojnë dhe pak tjetër, shumica e ikonave mbesin të njëjta

 3.   Diego bruschetti dijo

  A i ka mbërthyer dikush ikonat në panelin e sipërm? Po përdor Fedora 15 me Gnome 3

 4.   Carlos dijo

  Interesante, unë kam ikonat e faenza në kde, ato janë shumë elegant.

 5.   GNU / Mate dijo

  'Faince' trashëgon shumë ikona nga tema 'Faenza', kështu që duhet të shkarkoni edhe këtë të fundit (http://gnome-look.org/content/show.php/Faenza?content=128143)

 6.   Le të përdorim Linux dijo

  Ah! Unë nuk e kisha atë informacion .. faleminderit!

 7.   Juanma dijo

  Por edhe kështu, nëse zgjedh ndonjë nga temat e Faience, unë përsëri kam të njëjtat ikona si para instalimit të Faenza, falënderoj gjithsesi.