Thunderbird 13 do të vijë me mesazhe të menjëhershme të integruara

Epo, siç thotë titulli, në version 13 del Klient i postës de Mozilla Ne do të kemi mundësinë e përdorimit të mesazheve të menjëhershme të integruara në të njëjtën ndërfaqe.

Me sa duket integrimi do të arrihet duke përdorur projektin Zogu i menjëhershëm, klienti i mesazheve të menjëhershme multiprotokoll të Mozilla. Zogu i menjëhershëm aktualisht mbështesin protokollet AIM, Biseda në Facebook, Gadu-Gadu, Google Talk, Groupwise, ICQ, IRC, MSN, MySpaceIM, Netsoul, QQ, Thjeshtë, Twitter, XMPP, Yahoo y Yahoo JAPONI. Shtojca me protokolle shtesë si p.sh. shtojcave.

Me sa kuptoj, mundësia për të përdorur Klienti i IM është opsional, dhe njoftimet e mesazheve të reja nuk do të jenë ndërhyrës kur ne jemi duke punuar me Klient i postës. Siç është paralajmëruar Gary Kwong në blogun e tij, ne do të jemi në gjendje ta testojmë këtë funksionalitet duke filluar që nesër në version çdo natë që konfirmon se versioni i ri i zogu i stuhisë duhet të largohet sot


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   pandev92 dijo

  Mhh është interesante, megjithëse nuk do të jetë në nivelin e opsioneve si kopete ose kmess.

 2.   rudolf Aleksander dijo

  Nëse ata ofrojnë një teknologji me audio, do të ishte mirë. Prisni më shumë se një shekull për google me gtalk-un e tij të famshëm për linux dhe ata kurrë nuk i morën ato, pasi skype po e sheh atë më problematike që kur u bë Microsoft.

 3.   azavenom dijo

  integrimi i mesazheve të menjëhershme duket i shkëlqyeshëm, ku mund të shkarkoni

 4.   ianpocks dijo

  Nuk e di çfarë do të jetë përdorimi, por mendoj se do të jetë shumë i rëndë.

  Ata mund ta bëjnë atë më të lehtë si firefox (e cila bëhet e shëndoshë tani), dhe jo këto karakteristika që nuk është se nuk u pëlqejnë por do të ishte më mirë ta bënim atë më efikase

 5.   anubis_linux dijo

  një mundësi e mirë. Ne do të shohim se si është. Jam akoma me versionin 7.0.1

 6.   jose dijo

  Këpucar tek këpucët tuaja. Programi do të jetë më i rëndë dhe do të qëndrojë përgjysmë, po por nuk mundem. Gjithmonë do të ketë versione më të plota.

  Pajtohem që një skype mungon (tani që është në duart e Microsoft jemi fiksuar) për linux yaaaaaaaa.

  1.    të ianpock dijo

   Epo po, unë gjithashtu mendoj se do të jetë e rëndë, është më shumë dhe firefox është e rëndë. Unë nuk jam duke thënë konkurrencën e drejtpërdrejtë (thonë Chrome, chromium, Opera, Internet Explorer)

   për gjërat e lehta gjithmonë do të ketë programe terminale, megjithëse kjo nuk është për shijen e të gjithëve.

   Siç thonë fermerët:

   Asnjëherë nuk bie shi për pëlqimin e të gjithëve !!!

 7.   leonardopc1991 dijo

  Unë nuk mund të instaloj ren sabayon kështu që instaloj më mirë kmail