Ubuntu Tour Online: Si të testoni Ubuntu 11.10 nga një shfletues uebi

Nëse nuk jeni të bindur për të instaluar Ubuntu 11.10, ju nuk keni nevojë ul ISO-në të jetë në gjendje ta provojë atë. Tani ata kanë një turne në internet që do t'ju lejojë të përdorni gjithçka që sjell nuk ka nevojë të instaloni asgjë, thjesht duke përdorur një shfletues të zakonshëm të internetit.

Padyshim që nuk është një alternativë në internet për të instaluar Ubuntu, kjo është vetëm një demonstrim për ata që nuk kanë vendosur ende ta instalojnë këtë sistem operativ.

Udhëtim Online i Ubuntu: ueb për të «provuar» Ubuntu

Ubuntu Online Tour ju mirëpret me më të mirët e këtij versioni, dhe gjithashtu më të përdorurin: Firefox për të lundruar, Thunderbird për të kontrolluar emailin, një shikues imazhesh, Qendrën e Programit me të gjitha aplikacionet që dëshironi dhe një të ri duken, dhe natyrisht, një shfletues dritare, si dhe aftësinë për të krijuar skedarë zyre.

Mund të bëni një turne me guidë ose të bëni një shëtitje vetë. Vizita në këtë faqe në internet rekomandohet sepse tregon të gjitha avantazhet dhe funksionalitetet e Ubuntu pa pasur nevojë të instaloni ndonjë gjë dhe duke treguar sesa i lehtë dhe miqësor është ky mjedis.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.