Android në PC tuaj: Më në fund.

Ne gjithmonë kemi ëndërruar të kemi një pajisje me të android për ta provuar dhe për të shijuar përfitimet e tij, por për arsye që tani janë të parëndësishme, asnjë prej anëtarëve të <° Linux ne kemi qenë në gjendje të marrim ndonjë pajisje të lëvizshme me këtë OS.

Por përmes Shumë linux Zbuloj se tashmë mund të kemi android në PC-në tonë, një lajm që jam i sigurt se do të bëjë të lumtur më shumë se një, duke përfshirë edhe veten time. Ky version i Android bazohet në degë Gingerbread 2.3.5 Android dhe është përshtatur për të ekzekutuar në kompjuterë me patate të skuqura X86.

Çfarë lajmi përfshin?

 • Kernel 2.6.39.4 me Km aktivizuar, duke lejuar që netbooks të ekzekutohen Android-x86 me rezolucion vendas.
 • Nxitimi i harduerit OpenGL për chipset Intel y AMD Radeon.
 • mbështetje WiFi y ethernet
 • Instalues ​​i ri grafik që mbështet ndarjet ext2 / ext3 / ntfs / yndyrë32.
 • mbështetje Bluetooth.
 • Mbështetje për disqet e jashtme USB dhe për kartat SD
 • Cshtë shtuar një kursor softueri i miut dhe rrota e miut gjithashtu mbështetet

Isos-i i shkarkimit mund të gjendet në kjo lidhje. Në artikullin e Shumë linux, na lanë një pamje nga ekrani i android drejtimin në një PC a


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   amiel dijo

  Më duhet vërtet ndihmë këtu!

  Ndonjë ide se si të konfiguroni një rrjet ethernet me tela (RJ45) në Android 2.2 ??. ??