InviZible Pro: Një aplikacion Android për privatësinë dhe sigurinë në internet

InviZible Pro: Një aplikacion Android për privatësinë dhe sigurinë në internet

InviZible Pro: Një aplikacion Android për privatësinë dhe sigurinë në internet

Meqenëse, ne nuk postojmë shpesh për aplikacione falas ose të hapura për Sistemi operativ Android, sot do të trajtojmë një që besojmë se është shumë i dobishëm i quajtur "InviZible Pro".

"InviZible Pro" është një aplikacion i mrekullueshëm pak i lirë dhe me burim të hapur që na lejon të mirëmbajmë programin tonë privatësia në internet, duke mbrojtur pajisjet tona celulare nga vendet e rrezikshme shmangia e gjurmimit gjatë shfletimit për ata. Dhe disa gjëra të tjera.

Android me ose pa Google: Android falas! Çfarë alternative kemi?

Android me ose pa Google: Android falas! Çfarë alternative kemi?

Para se të zhyteni në temën e "InviZible Pro", ne rekomandojmë të eksploroni disa postimet e mëparshme të lidhura me Android dhe GNU / LinuxMe Dhe për këtë ju mund të klikoni në lidhjet e mëposhtme të vendosura menjëherë më poshtë, pasi të keni mbaruar së lexuari këtë botim të tanishëm:

""Google", një nga gjigantët teknologjikë të grupit "GAFAM", e ka bërë "Android" një lloj platforme për promovimin e vetes dhe shërbimeve të saj, të cilat shpesh janë të mbarsura me përvoja të këqija në aspektin e politikave ose dështimet e sigurisë dhe privatësisë janë i shqetësuar. Ajo që ka bërë, se alternativat falas të bazuara në "Android" ose "Linux" në vetvete, ose të tjera, janë shfaqur me kalimin e kohës, në dobi të të gjithëve." Android me ose pa Google: Android falas! Çfarë alternative kemi?

Artikulli i lidhur:
Android me ose pa Google: Android falas! Çfarë alternative kemi?

Artikulli i lidhur:
Android: Aplikacionet për të përdorur një sistem operativ Linux në një celular
Artikulli i lidhur:
Genymotion: Emulator i Aplikacioneve Android në GNU / Linux

InviZible Pro: Aplikacion me burim të hapur për privatësi dhe siguri

InviZible Pro: Aplikacion me burim të hapur për privatësi dhe siguri

Çfarë është InviZible Pro?

Sipas faqen zyrtare të internetit de "InviZible Pro", përshkruhet shkurtimisht si:

"Një aplikacion Android për privatësinë dhe sigurinë në internet. Kjo ruan privatësinë, mbron pajisjet nga faqet e rrezikshme, parandalon ndjekjen dhe merr qasje në burimet në internet që janë bllokuar. Përveç kësaj, ai përfshin modulet e njohura të quajtura DNSCrypt, portë y Vjollcë I2P, të cilat janë gjithashtu me burim të hapur. Të cilat përdoren për të arritur sigurinë maksimale, privatësinë dhe përdorimin e rehatshëm të internetit."

Më vonë, e tyre zhvilluesit zgjeroni atë, që:

"Modulet DNSCrypt, Tor dhe Purple I2P mund të përdoren të gjitha së bashku ose të aktivizohen / konfigurohen veçmas, ose vetëm një ose dy në të njëjtën kohë. Prandaj, ofrimi i një kombinimi ideal të potencialit që lejon mënyrën më të mirë për të arritur një përdorim të rehatshëm dhe të sigurt të internetit."

karakteristika të

Në të tijën seksioni zyrtar në Dyqanin Android, përmbledhni gjerësinë e tij tiparet ose funksionalitetet si vijon:

 • Nuk kërkon qasje në rrënjë.
 • Fsheh vendndodhjen dhe IP -në e përdoruesit.
 • Zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar në ueb.
 • Shmangni ndjekjen.
 • Lejon qasje në rrjetet e fshehura.
 • Lehtëson zbulimin e mashtrimit ARP.
 • Ka një mur zjarri të integruar.
 • Mbështet lidhjen.
 • Vjen pa analitikë dhe pa reklama.
 • Isshtë me burim të hapur.
 • Përfshin një temë të Dizajnit të Materialeve.

Pse është e këshillueshme të përdorni këtë aplikacion?

Në të tijën faqe zyrtare në GitHub, zhvilluesit e tij e shpjegojnë atë "InviZible Pro" është më mirë se aplikacionet e tjera të ngjashme, pasi:

 • Nuk ka konkurrentë, domethënë nuk ka aplikime analoge ose të ngjashme.
 • Applicationshtë aplikacioni i vetëm që siguron një përdorim praktik të DNSCrypt në Android.
 • Zakonisht është më i qëndrueshëm se aplikacioni Orbot, i cili gjithashtu përdor rrjetin Tor.
 • Muchshtë shumë më praktike sesa klienti zyrtar Purple I2P.
 • Kjo ju lejon të konfiguroni me lehtësi dhe fleksibilitet se cilat faqe dhe aplikacione do të hapen përmes Tor, për anonimitet ose për të shmangur bllokimin.
 • E bën të lehtë transformimin e një pajisjeje celulare ose kutie të pajisjes Android TV në një pikë aksesi të sigurt WiFi, e cila mund të përdoret nga çdo telefon, pa qasje rrënjësore.
 • Ajo ka një ndërfaqe të optimizuar për deshifruesit.
 • Ai zëvendëson VPN të ndryshme dhe mjete të tjera për intimitet dhe anonimitet.
 • Ai kombinon me sukses tiparet e DNSCrypt, Tor dhe Purple I2P.
 • Dhe padyshim, ajo favorizon të qenit falas dhe me burim të hapur.

Përmbledhje: Botime të ndryshme

Përmbledhje

Me pak fjalë, që kur "InviZible Pro" eshte interesante aplikacion me burim të hapur dhe falas që na lejon të ruajmë tonat privatësia në internet, duke mbrojtur pajisjet tona celulare nga vendet e rrezikshme shmangia e gjurmimit gjatë shfletimit për ata. Dhe për më tepër, na lejon qasje në burimet online që janë bllokuar nga disa pika gjeografike të botës, në të cilat mund të gjendemi. Shtë një aplikacion i shkëlqyer që ia vlen të jesh testuar dhe rekomanduar.

Shpresojmë që ky botim të jetë shumë i dobishëm për të gjithë «Comunidad de Software Libre y Código Abierto» dhe me një kontribut të madh në përmirësimin, rritjen dhe përhapjen e ekosistemit të aplikacioneve në dispozicion për «GNU/Linux». Dhe mos ndaloni ta ndani atë me të tjerët, në faqet e internetit, kanalet, grupet ose komunitetet tuaja të preferuara të rrjeteve sociale ose sistemeve të mesazheve. Më në fund, vizitoni faqen tonë në «Nga Linux» për të eksploruar më shumë lajme dhe për t'u bashkuar me kanalin tonë zyrtar të Telegram nga DesdeLinux.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.