Rambox CE dhe Station: Aplikimet e Produktivitetit - Çfarë ka të re për 2021

Rambox CE dhe Station: Aplikimet e Produktivitetit - Çfarë ka të re për 2021

Rambox CE dhe Station: Aplikimet e Produktivitetit - Çfarë ka të re për 2021

Sot, ne do t'i drejtohemi i ri rryma e 2 aplikacione produktiviteti, të cilat ne tashmë i kemi rishikuar me vite. Dhe se sot ata kanë ndryshuar shumë, duke e përfshirë veçori dhe shërbime të reja, në dobi të përdoruesve të tij. Dhe ato janë: "Rambox CE" y "Stacioni".

"Rambox CE" y "Stacioni" i saj 2 aplikacione me burim të hapur, shumë e ngjashme me aplikacionin e njohur tashmë Franz, e cila është gjithashtu ndër-platformë dhe ofron një plan falas të kufizuar, por nuk është me burim të hapur. Prandaj, është e mbyllur, ekskluzive dhe komerciale.

Rambox

Rambox CE dhe Station: Postimet e mëparshme

Siç e përmendëm në fillim, gati 4 dhe 3 vjet më parë ne kemi eksploruar "Rambox CE" y "Stacioni" respektivisht Për këtë arsye, ne do të lëmë menjëherë një ekstrakt të vogël të secilit prej këtyre botimeve të mëparshme më poshtë, në mënyrë që pasi, nëse dëshironi, ato të mund të eksplorohen në kërkim të më shumë informacioneve për secilën prej tyre:

Çfarë është Rambox CE?

"Rambox CE Shtë një platformë mjaft e ngjashme me atë popullore Franz, por me karakteristika që më shumë se një do t'i pëlqejë. Shtë një mjet me burim të hapur, me shumë platforma, i zhvilluar nga Ramiro Saenz, i cili na lejon të drejtojmë më shumë se 70 shërbime të postës elektronike dhe mesazheve nga një aplikacion i vetëm.

Kjo do të thotë, Rambox ofron mundësinë e menaxhimit të bisedave tona WhatsApp, leximit të postës sonë, ndërveprimit në twitter, bisedave në Skype, Facebook, LinkedIn, ndër shërbime të tjera, nga një ndërfaqe e vetme e pastër dhe miqësore." Rambox: Të gjitha në një Mesazhimi dhe Shërbimet Email

Shënim: Informacioni shumë më i azhurnuar është i disponueshëm në telefonin tuaj faqe zyrtare në GitHub.

Artikulli i lidhur:
Rambox: Të gjitha në një Mesazhimi dhe Shërbimet Email

Stacion

Çfarë është Stacioni?

"Stacion është një aplikacion falas dhe me shumë platforma, i cili mund të përdoret në Windows, Mac dhe Linux me të cilin mund të përdorim më shumë se 500 aplikacione, ky është një dyqan aplikimesh në stilin e Franz, Rambox ose WebCatalog. Për më tepër, ai përqendron dhe unifikon të gjitha aplikacionet në internet në një ndërfaqe të pastër dhe produktive për përdoruesit dhe që nuk ka nevojë të ketë shërbime të ndryshme në internet veç e veç.

Ajo gjithashtu ofron një bazë inteligjente me të cilën mund të organizohet rrjedha e punës së bashku me funksionin e unifikuar të kërkimit, i cili do të jetë shumë i dobishëm për përdoruesit në mënyrë që ata të gjejnë ndonjë gjë shpejt. Prandaj, është një aplikacion që lehtësisht ndihmon për të menaxhuar të gjitha aplikacionet në internet në një vend." Stacioni: një stacion pune në stilin e Franz, Rambox ose WebCatalog

Shënim: Informacioni shumë më i azhurnuar është i disponueshëm në telefonin tuaj faqe zyrtare në GitHub.

Artikulli i lidhur:
Stacioni: një stacion pune në stilin e Franz, Rambox ose WebCatalog

Rambox CE dhe Station: Çfarë ka të re në 2021?

Çfarë sjellin ata këtë vit 2021?

Lajme deri në gusht 2021

Rambox CE

Sot, "Rambox CE" paraqet sa vijon veçoritë dhe lajmet nën rrymën tuaj version 0.79 Të datës 08 / 08 / 2021:

 1. Mbështetje më e mirë dhe më gjithëpërfshirëse shumëgjuhëshe.
 2. Sinkronizimi i cilësimeve midis kompjuterëve të shumtë.
 3. Përdorimi i një fjalëkalimi kryesor.
 4. Bllokoni aplikacionin, nëse jeni larguar për një periudhë kohe.
 5. Mos e shqetësoni modalitetin.
 6. Riorganizimi i aplikacioneve në shiritin e skedave.
 7. Përdorimi i simbolit të njoftimit në skedat.
 8. Minimizoni funksionin e tabaka.
 9. Çaktivizo audion në një shërbim të veçantë.
 10. Ndarja e qerpikëve lundron në të djathtë.
 11. Çaktivizimi i një shërbimi në vend që ta hiqni atë.
 12. Nisja automatike në fillimin e sistemit (boot).
 13. Injeksion me porosi të kodit.
 14. Shkurtoret e tastierës.
 15. Cilësimet e përfaqësuesit.
 16. Shiriti i skedës ndryshon nga horizontale në vertikale.

Stacion

Sot, "Stacioni" paraqet sa vijon veçoritë dhe lajmet nën rrymën tuaj version 2.0.9 Të datës 13 / 07 / 2021:

 1. Dock i zgjuar: Për të shmangur përfundimin me më shumë se 20 skeda të grumbulluara, të gjitha faqet grupohen automatikisht sipas aplikacionit.
 2. Dokumentet e fundit: Për të kaluar shpejt midis faqeve të fundit të përdorura me një shkurtore të thjeshtë të tastierës, në mënyrë që të shihni të gjitha dokumentet në të cilat keni punuar.
 3. Gjumi automatik: Për aplikimet që ngarkohen dhe shkarkohen në mënyrë dinamike siç përdoren, gjë që e bën Stacionin më të lehtë në CPU se shumica e shfletuesve.
 4. Mos u shqetësoni: Për të heshtur aplikacionet e dëshiruara me një klik të vetëm dhe për ta bërë më të lehtë të qëndroni të fokusuar gjatë gjithë ditës.
 5. shall: Të heshtni njoftimet e disa aplikacioneve sipas grupeve, dhe kështu të mbani të tjerët aktivë.
 6. Shumë llogari: Për të lejuar shtimin e llogarive sa të doni, në profilet e ndryshme të Gmail, Google Drive ose Slack ato janë integruar në mënyrë perfekte.
 7. Qendra e njoftimeve: Për të ofruar një përmbledhje të njoftimeve të ndryshme që merren në të gjitha aplikacionet e konfiguruara.
 8. App Store: E cila tani përfshin deri në 600 aplikacione në internet dhe më shumë.
 9. Faqeshënues të lehtë: Për të mbajtur çdo faqe lehtësisht të arritshme në çdo kohë.
 10. Aplikacione të personalizuara- Për ta bërë më të lehtë shtimin e aplikacioneve publike, specifike për ekipin ose private në ndërfaqen e Stacionit me vetëm disa klikime.

Përmbledhje: Botime të ndryshme

Përmbledhje

Me pak fjalë, "Rambox CE" y "Stacioni" deri më sot, ato janë akoma 2 të dobishme dhe efikase aplikacione produktiviteti, falas dhe me burim të hapur, për përdoruesit e zakonshëm të shtëpisë dhe zyrës. Ata gjithashtu kanë vazhduar të përfshihen veçori dhe shërbime të reja në ndërfaqen e tij për të ruajtur dhe garantuar një përvojë më të mirë dhe më të gjerë të përdoruesit në Sistemet Operative ku ato përdoren.

Shpresojmë që ky botim të jetë shumë i dobishëm për të gjithë «Comunidad de Software Libre y Código Abierto» dhe me një kontribut të madh në përmirësimin, rritjen dhe përhapjen e ekosistemit të aplikacioneve në dispozicion për «GNU/Linux». Dhe mos ndaloni ta ndani atë me të tjerët, në faqet e internetit, kanalet, grupet ose komunitetet tuaja të preferuara të rrjeteve sociale ose sistemeve të mesazheve. Më në fund, vizitoni faqen tonë në «Nga Linux» për të eksploruar më shumë lajme dhe për t'u bashkuar me kanalin tonë zyrtar të Telegram nga DesdeLinux.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.