Hypnotix: Aplikacioni i transmetimit IPTV me mbështetje për TV drejtpërdrejt dhe më shumë

Hypnotix: Aplikacioni i transmetimit IPTV me mbështetje për TV drejtpërdrejt dhe më shumë

Hypnotix: Aplikacioni i transmetimit IPTV me mbështetje për TV drejtpërdrejt dhe më shumë

Kur bëhet fjalë për përdorimin e kompjuterëve tanë me GNU / Linux ose ndonjë tjetër Sistemit operativ me motive të argëtim, argëtim ose argëtim ne zakonisht i referohemi shijimit lojëra, muzikë, video, dhe në raste të tjera deri në TV, filma dhe seriale onlineMe Dhe për këtë të fundit, ka shumë faqe në internet dhe gjithashtu aplikacione në dispozicion, të tilla si "Hipnotiks".

"Hipnotiks" është një aplikacion amtareShpërndarja GNU / Linux thirrje Nenexhik përdoret për të riprodhuar TV, filma dhe seriale onlineMe Dhe më e mira nga të gjitha, mund të përdoret në të tjera Shpërndarje të ngjashme, të prejardhura ose të pajtueshme me pak zgjuarsi.

Megacubo: Lojtar i dobishëm shumëgjuhësh dhe multiplatformë IPTV

Megacubo: Lojtar i dobishëm shumëgjuhësh dhe multiplatformë IPTV

Dhe meqenëse ne publikojmë rregullisht për aplikacione të tjera të ngjashme ose të lidhura me aktin e shijimit TV, filma dhe seriale online, ne do të lëmë menjëherë më poshtë disa nga lidhjet më të fundit në disa nga lidhjet tona postimet e mëparshme të lidhuraMe Kështu që ata që janë të interesuar për t'i eksploruar pas përfundimit të këtij botimi mund ta bëjnë me lehtësi këtë:

"MegaCube është një projekt me burim të hapur, i disponueshëm lirshëm për të gjithë, pa metoda pagese. Misioni i tij është t'u ofrojë përdoruesve të internetit një përvojë të thjeshtë, të shpejtë dhe praktike për të parë televizor në internet, duke shmangur problemet e njohura me të cilat ata përballen kur përpiqen të shikojnë televizor përmes shfletuesit. Përveç kësaj, ajo vjen me ekzekutues për Windows (.exe) dhe Linux (.AppImage / .tar.gz), dhe vjen me mbështetje gjuhësore në Spanjisht, Anglisht, Portugez dhe Italisht. Siç mund të shihet dhe shkarkohet nga faqja e tyre GitHub." Megacubo: Lojtar i dobishëm shumëgjuhësh dhe multiplatformë IPTV

Artikulli i lidhur:
Megacubo: Lojtar i dobishëm shumëgjuhësh dhe multiplatformë IPTV

Artikulli i lidhur:
Stremio: Një Qendër Moderne e Multimedias si një alternativë ndaj Kohës së Popcornit
Artikulli i lidhur:
Popcorn Time: Versioni i ri beta 4.0 për të parë filma dhe seriale në internet
Artikulli i lidhur:
Kodi 18 «Leia» arrin me mbështetje për DRM, emulators dhe më shumë

Hypnotix: Një aplikacion amtare Linux Mint

Hypnotix: Një aplikacion amtare Linux Mint

Çfarë është Hypnotix?

Sipas tuajat seksioni zyrtar në faqen zyrtare të internetit Linux Mint në GitHub, "Hipnotiks" Shkurtimisht përshkruhet si:

"Një lojtar IPTV M3U."

Ndërsa më poshtë ata detajojnë sa vijon në lidhje me të:

"Hypnotix është një aplikacion transmetimi IPTV me mbështetje për TV, filma dhe seriale të drejtpërdrejta."

Dhe ata shtojnë se është në përputhje me ofruesit e IPTV Çfarë përdorin ata:

 • URL -të M3U
 • API Xtream
 • Lista për luajtje M3U lokale

Si të instaloni Hypnotix?

Në Linux Mint

Meqenëse, është një aplikacioni amtare Linux Mint do të mjaftojë vetëm me instaloni atë në mënyrë grafike përmes tij Dyqan Softuerësh o Menaxher grafik i paketaveMe Ose dështimi i kësaj, përmes terminal (konsol) drejtimin e mëposhtëm urdhri i komandës:

«sudo apt install hypnotix»

Në Distros të prejardhura ose të pajtueshme

Në të tjerët Shpërndarje të ngjashme, të prejardhura ose të pajtueshme mund të bëhet vërtet e vështirë e bëjnë të funksionojë, për shkak të problemet e varësisë, mungesa e bibliotekave ndër probleme të tjera për instalimin ose funksionimin e duhur të tij. Kjo do të thotë, thjesht shkarkoni dhe instaloni instaluesin .deb në dispozicion në depon tuaj nuk e bën atë të funksionojë në shumicën e rasteve.

«sudo apt install ./Descargas/hypnotix*.deb»

Sidoqoftë, ne ndajmë procedurën e mëposhtme që është testuar me sukses mbi të zakonshmen Përgjigju Linux-it i quajtur Mrekulli GNU / Linux, e cila bazohet në MX Linux 19 (Debian 10), dhe që është ndërtuar duke ndjekur tonën «Udhëzues për Snapshot MX Linux».

hap 1

Instaloni depo flutur: «kelebek333/mint-tools»

«sudo add-apt-repository ppa:kelebek333/mint-tools»

Përditësoni listat e paketave

«sudo apt update»

Shto çelësin e depove

«sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 23E50C670722A6D9»

Ndryshoni burimet e depove

«sudo nano /etc/apt/sources.list.d/kelebek333-ubuntu-mint-tools-impish.list»

Dhe ndryshoni fjalën mashtroj nga kryesor ose një tjetër të pajtueshëm me Distro -në tuaj duke zgjedhur midis sa vijon: Bionic, Focal, Groovy, Hirsute dhe Impish.

Përditësoni përsëri listat e paketave

«sudo apt update»

Instaloni Hypnotix

«sudo apt install hypnotix»

Të shtëna në ekran

Nëse gjithçka ka shkuar mirë, mund të përdorni dhe përdorni pa asnjë problem "Hipnotiks" për të tijat Distro e GNU / Linux, siç shihet në imazhet e mëposhtme.

Hipnotiksi: Pamja e ekranit 1

Hipnotiksi: Pamja e ekranit 2

Hipnotiksi: Pamja e ekranit 3

Hipnotiksi: Pamja e ekranit 4

Hipnotiksi: Pamja e ekranit 5

Hipnotiksi: Pamja e ekranit 6

Hipnotiksi: Pamja e ekranit 7

Hipnotiksi: Pamja e ekranit 8

Hipnotiksi: Pamja e ekranit 9

Hipnotiksi: Pamja e ekranit 10

Alternativat në dispozicion

Artikulli i lidhur:
Photocall TV, një mundësi interesante për të parë DTT kudo
Artikulli i lidhur:
Rakuten TV: Si të shikoni përmbajtje falas përmes PC tuaj Linux
Artikulli i lidhur:
Pluto TV: do të premierë pesë kanale të reja falas

Për të shkuar pak më thellë në Konfigurimi "Hypnotix" kliko tjetër lidhjeMe Dhe për të eksploruar disa lista falas M3U kliko tjetër lidhje.

Përmbledhje: Botime të ndryshme

Përmbledhje

Shkurt, the aplikacioni amtare Linux Mint thirrje "Hipnotiks" është një opsion interesant për të eksploruar në lidhje me tonë Distroset e GNU / Linux kur vjen puna për të parë TV, Filma dhe Seriale online përmes Transmetimi IPTV përdorim Listat M3U.

Shpresojmë që ky botim të jetë shumë i dobishëm për të gjithë «Comunidad de Software Libre y Código Abierto» dhe me një kontribut të madh në përmirësimin, rritjen dhe përhapjen e ekosistemit të aplikacioneve në dispozicion për «GNU/Linux». Dhe mos ndaloni ta ndani atë me të tjerët, në faqet e internetit, kanalet, grupet ose komunitetet tuaja të preferuara të rrjeteve sociale ose sistemeve të mesazheve. Më në fund, vizitoni faqen tonë në «Nga Linux» për të eksploruar më shumë lajme dhe për t'u bashkuar me kanalin tonë zyrtar të Telegram nga DesdeLinux.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   juanjosegarcia dijo

  Përshëndetje, ka mbështetje për chromecast dhe është e mundur, për shembull, nëse kam një film në laptop, a mund ta transferoj në televizor me këtë si me vlc për shembull?

  Ju faleminderit.

  Përshëndetje.

  1.    Instaloni Linux Post dijo

   Përshëndetje, Juanjosegarcia. Faleminderit per komentin tuaj. Askund i eksploruar nuk kam parë referenca për atë funksionalitet në Hypnotix. Dhe meqenëse Hypnotix është ende në zhvillim të plotë, është shumë e mundur që ata të shtojnë këtë funksionalitet dhe të tjerët në çdo kohë. E cila do të ishte e mrekullueshme.

 2.   Zikoksi3 dijo

  Punon shkëlqyeshëm, madje edhe me lista të mëdha.
  Mungon domosdoshmërisht, një motor kërkimi kanali, Mund të çmendesh….
  Gjithashtu një mbështetje më e mirë për gjuhët në riprodhim dhe për të bllokuar «kalimin e kohës», pasi nëse prekni rrotën e miut, ju vononi riprodhimin…. dhe kur është drejtpërdrejt ...

  1.    Instaloni Linux Post dijo

   Përshëndetje, Zycoxy3. Faleminderit për komentin tuaj dhe që na treguat përvojën dhe propozimet tuaja në lidhje me një aplikim kaq interesant dhe të dobishëm.