AppImagePool: Një klient i thjeshtë dhe efikas për AppImageHub

AppImagePool: Një klient i thjeshtë dhe efikas për AppImageHub

AppImagePool: Një klient i thjeshtë dhe efikas për AppImageHub

Këtu në DesdeLinux, për një kohë të gjatë kemi të bëjmë me të ndryshme postime rreth AppImage, në lidhje me të mrekullueshmen dhe praktiken sistemi i paketimit të aplikacioneve dhe lojërave për linux. Dhe jo vetëm që ka pasur postime informuese rreth kësaj teknologjie, por shumë mësime të plota dhe udhëzues të shpejtë, ku kemi trajtuar tema të ndryshme duke filluar nga mënyra se si të ndërtojmë paketa duke përdorur Pkg2pamje deri në përdorimin e aplikacione dhe faqe interneti të ndryshme të dyqaneve prej tyre dhe të lëshuesve desktop për aplikacionet/lojërat AppImage.

Sidoqoftë, sot do të flasim për çfarë është dhe si të instaloni AppImagePool, e cila është një klient i thjeshtë dhe efikas për AppImageHub, pra dyqani i njohur zyrtar online i kësaj teknologjie paketimi. e cila përfshin një numër të mirë të aplikacione të pavarura që thjesht mund të shkarkohen dhe të ekzekutohen në çdo OS Linux. Për integrim dhe përdorim të lehtë në to.

AppImageHub

Por, përpara se të filloni të lexoni këtë botim rreth «AppImagePool», ne rekomandojmë tonë postimi i mëparshëm i lidhur me dyqanin online AppImageHub:

AppImageHub
Artikulli i lidhur:
AppImage ka një dyqan aplikacionesh "AppImageHub"

AppImagePool: Klient për AppImageHub i krijuar në Flutter

AppImagePool:Cklient për AppImageHub bërë në Flutter

Çfarë është AppImagePool?

Siç shprehet në të tij seksionet zyrtare në GitHub y lëmsh, AppImagePool është:

Një klient i thjeshtë dhe modern i desktopit për Dyqanin në ueb AppImageHub, i cili është ndërtuar duke përdorur Flutter.

Karakteristikat thelbësore të të cilit janë këto:

 • Ai ofron kategori të thjeshtuara për menaxhim të shpejtë dhe të lehtë të aplikacioneve dhe lojërave.
 • Ai lehtëson instalimin, integrimin dhe heqjen e softuerit të menaxhuar brenda sistemit operativ të përdorur.
 • Përfshin përdorimin e historikut të versioneve dhe mbështetjen e shumëfishtë të shkarkimeve.
 • Ai përmban një modalitet të lehtë dhe një modalitet të errët për pamjen më të mirë të përdoruesit në çdo kohë.
 • Është një zhvillim krejtësisht falas dhe i hapur (FLOSS) dhe falas (jofitimprurës).

Dhe e tij versioni i fundit aktual dhe i qëndrueshëm, versioni 5.1.0 i datës 27, përfshinte veçoritë e reja të mëposhtme:

 • Përditësimi i përkthimeve në uebfaqe.
 • Një rinovim i arkitekturës së aplikacionit.
 • inkorporimi i szgjidhje të vogla të problemeve.
 • një mTematika më e mirë sipas librarisë libadwaita.
 • Tani parazgjedhja është anglishtja në vend të arabishtes.

Si është instaluar dhe përdorur?

Për instalimin e tij, në tonë sistemi aktual operativ (Respin MilagrOS 3.1, bazuar në MX-21/Debian-11) ne kemi zgjedhur instalimi përmes Flatpak, për të cilin unë ekzekutova vetëm urdhrin e komandës së mëposhtme për të instaluar aplikacionin e përmendur, siç shihet në 2 imazhet e mëposhtme:

flatpak install flathub io.github.prateekmedia.appimagepool

Më pas, ai mund të ekzekutohet lehtësisht përmes Menysë së aplikacionit ose Nisësit të aplikacioneve për të verifikuar që na lejon të menaxhojmë shpejt çdo aplikacion/lojë nga dyqani AppImageHub pa probleme të mëdha. Siç mund të shihet në imazhet e mëposhtme:

Instalimi përmes Flatpak

Si instalohet dhe përdoret AppImagePool? - Hapi 1

Fillimi i parë

Si instalohet dhe përdoret AppImagePool? - Hapi 2

Kontrolli i versionit të instaluar

Si instalohet dhe përdoret AppImagePool? - Hapi 3

Qasja në menunë e preferencave

Si instalohet dhe përdoret AppImagePool? - Hapi 4

Përdorimi i modalitetit të errët

Si instalohet dhe përdoret AppImagePool? - Hapi 5

Pamja rrjetë e aplikacioneve të disponueshme

Instalimi dhe përdorimi - Hapi 6

Testoni instalimin e aplikacionit: GameHub

Instalimi dhe përdorimi - Hapi 7

Instalimi dhe përdorimi - Hapi 8

Instalimi dhe përdorimi - Hapi 9

Instalimi dhe përdorimi - Hapi 10

Instalimi dhe përdorimi - Hapi 11

Ekzekutimi i aplikacionit të instaluar: GameHub

Instalimi dhe përdorimi - Hapi 12

Dhe në rast se doni të dini më shumë rreth teknologjisë dhe paketave AppImage, ju ftojmë të eksploroni sa vijon lidhje.

AppimageHub është një katalog i madh dhe në rritje online i aplikacioneve dhe lojërave të të gjitha llojeve, i cili aktualisht ka më shumë se 1289 programe në formatin AppImages. Ju lutemi vini re se skedarët AppImages janë aplikacione të pavarura që thjesht mund të shkarkohen dhe ekzekutohen në çdo shpërndarje Linux. Për shkarkim, integrim dhe përdorim të lehtë në pothuajse çdo lloj dhe version të GNU/Linux Distro. Rreth AppImageHub

Apprepo: Një depo tjetër në internet për të shkarkuar aplikacione në formatin AppImage
Artikulli i lidhur:
Apprepo: Një depo tjetër në internet për të shkarkuar aplikacione në formatin AppImage

Përmbledhje: Postimi i banerit 2021

Përmbledhje

Me pak fjalë, «AppImagePool» është një shtesë ideale për ata përdorues të linux që përdorin shumë këtë lloj paketimi të aplikacioneve dhe lojërave, dhe që gjithashtu priren të shkarkojnë vazhdimisht skedarë nga dyqani online AppImageHub. Prandaj, nëse jeni një prej tyre, ju ftojmë ta provoni dhe na tregoni për përvojën tuaj me të përmes komenteve. Për dijen dhe kënaqësinë e të gjithë Komunitetit.

Së fundi, mbani mend vizitoni tonën «filloni faqen» dhe bashkohuni në kanalin tonë zyrtar të Telegram për të eksploruar më shumë lajme, udhëzues dhe udhëzues. Dhe gjithashtu, e ka këtë grup për të folur dhe mësuar më shumë rreth çdo teme të IT-së të mbuluar këtu.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.