Avulli: Lojërat e Mia të Rekomanduara.

Foto nga Counter Strike: Burimi

Epo, pas një sezoni duke përdorur Steam mendoj se është koha të botojmë një listë lojërash që sipas mendimit tim ia vlen të blihen për ata prej nesh që përdorin klientin për GNU / Linux.
Pa vonesa të tjera unë filloj.

Gjysem jete:

Si mund të ishte ndryshe, ne filluam me lojën VALVe par ekselencë, Half Life.
Në këtë lojë të shkëlqyeshme ne marrim rolin e Gordon Freeman i cili pasi i mbijetoi një shpërthimi gjatë një eksperimenti, i cili hap një portal në një avion tjetër në mënyrë që qeniet më të rrezikshme të pushtojnë laboratorët e Mesa e Zezë. Gordon do të përpiqet të arrijë në sipërfaqe dhe t'i sjellë punëtorët në siguri ndërsa lufton me qeniet nga aeroplani tjetër dhe ushtrinë që përpiqen të parandalojnë që dikush të largohet me çdo kusht, të paktën i gjallë.
Mimi: 7.99

Counter Strike: Burimi:

Çfarë do të tregoj për Counter Strike në këtë pikë, një nga lojërat më të luajtura në internet dhe që së bashku me Half Life dhe Portal është një nga xhevahirët e VALVe.
Në këtë lojë ne jemi pjesë e korpusit anti-terrorist ose terrorist duke u përpjekur të vrasim ekipin kundërshtar, ose duke u përpjekur për të shpëtuar pengje, për të vendosur dhe shpërthyer një bombë, etj. Një lojë për të kaluar një kohë të mirë, veçanërisht nëse mund të luani përmes një rrjeti LAN (çfarë kujtimesh në Cyber ​​duke luajtur me kolegët)
Mimi: 14.99

Kampionët e Regnum:

Champions of Regnum është një MMORGP krijuar nga një studio argjentinase. Në të mund të zgjedhim midis tre mbretërive, racave që e banojnë atë dhe klasës për të filluar në aventurë duke përmbushur misionet që na janë caktuar, duke vrarë monstra dhe duke luftuar kundër mbretërive armike në Zonën e Luftës që pushton fortesat.
Loja është falas, por ne mund të kapim pako të ndryshme që na japin artikuj ose të blejmë kristale me para të vërteta për të blerë artikuj premium në lojë.

Kalaja e Skuadrës 2:

Një tjetër nga lojërat me yje të VALVe dhe lojërave në rrjet.
Në këtë lojë ne mund të zgjedhim një ekip dhe të zgjedhim midis klasave të ndryshme në dispozicion, secila me armët dhe karakteristikat e saj. Loja është falas, por ka një dyqan ku mund të blejmë sende të ndryshme për të pajisur ushtarin tonë.

Mundi Hazard:

Beat Hazard mund të duket të jetë vetëm një tjetër revole anije, por nuk është kështu. Në Beat Hazars çdo ekran është i ndryshëm pasi gjeneron secilin ekran bazuar në muzikën që zgjedhim, pavarësisht nëse është ajo që vjen me lojë ose duke përdorur muzikën tonë të preferuar.
Një lojë për të kaluar kohën dhe për të propozuar sfida.
Mimi: 6.99

Dhe këto janë rekomandimet e mia deri më sot pasi ka lojëra që nuk kanë dalë akoma, ose që unë nuk kam qenë në gjendje t'i provoj (se dikush nuk ka para për të blerë gjithçka që dëshiron)

Unë ju lë me lidhjet për faqet në dyqan, për profilin tim (në rast se dëshironi të më shtoni) dhe për grupin Hispanik Linux në mënyrë që të gjithë ju që dëshironi të bëheni pjesë e këtij grupi për ata që përdorin klienti Linux që flet spanjisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

41 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hyuuga_Neji dijo

  Unë nuk e shoh DOTA 2 ... gjëja CounterStrike ... mirë

  1.    pandev92 dijo

   Pfffu sa i rëndë jeni me p ... dota, ka shumë lojëra më të mira që duhet të barten më parë, njëra prej tyre është COUNTER GO dhe Left for dead, gjithashtu do të doja të shihja ndonjë port lojërash si f1 2012, e cila është për mac, kështu që duhet të jeni duke përdorur opengl, nuk duhet të jetë e vështirë të transportohet.

   1.    eX-MDrvro dijo

    Epo, F1 do të ishte fantastike, unë gjithashtu luaj Dirt dhe pse jo edhe të ëndërroj GRID :-), unë do të doja lojëra me makinë në linux, dhe disa mund të ngarkohen me verë, por nuk është e njëjta gjë ...

  2.    John dijo

   ju mund të provoni Heroes of Newart (mendoj se kështu është shkruar) është identike me Dota, por nuk është në Steam, ju thjesht e instaloni, është falas ...

 2.   xxmlud dijo

  Ata bëjnë mjaft oferta në Steam, unë do të pres që ata të marrin disa dhe të përfitojnë nga bërja e blerjes
  të fala

 3.   Gjysmëhënat dijo

  Përveç atyre të përmendura në hyrje, unë do të shtoja, bota e goo dhe trine 2, lojëra të shkëlqyera që punojnë në mënyrë perfekte në Linux, gjithashtu me një çmim të ulët.

 4.   elruiz1993 dijo

  Siç do të doja që Portali dhe Portali 2 t'i transportojnë ato në Linux, ne do të duhet të presim në heshtje ...

 5.   tabela e kodeve dijo

  Do të doja të dija nëse ndonjë nga vizitorët në këtë faqe në internet luan rregullisht Team Fortress 2, sa mirë funksionon me versionin linux të klientit Steam, sepse është vërtet e keqe për mua (në rastin tim dhe me të njëjtat specifikime nuk ka asnjë pikë krahasimi midis një platforme dhe një tjetre).

  Një përshëndetje.

  tabela e kodeve

 6.   rama dijo

  të gjitha lojërat private dhe me pagesë, çfarë rekomandimi të mirë !!!!

  kur lexova titullin i thashë vetes «... fryj një tjetër që do të rekomandojë lojëra falas dhe falas të tilla si Urban terror 4.2, arena e hapur, arena e huaj, territori i armikut Wolfenstein, etj etj ....» por per fat qe gabova !!!!

  të flasësh për softuerin e lirë tashmë më ka gjysmën e kalbur

  1.    nano dijo

   Do të jesh një troll apo thjesht një idiot? Ky është komenti i vetëm që bëj, por nëse keni softuer të lirë të kalbur dhe temën… Pse dreqin lexoni një artikull në një blog Linux dhe Softuer të Lirë. dhe a përdorni Debian dhe një version falas të Firefox?

   Kundërprodhuese? Trolleo? A nuk jam në gjendje të kuptoj një sarkazëm të çuditshëm për shkak të lirikës?

   Nuk e di.

   1.    Rolo dijo

    As njëri, as tjetri, vetëm se më trishton shumë që duhet të shoh këto lloj artikujsh në një blog si ky ku, nëse nuk gaboj, inkurajohet përdorimi i softverit falas.
    Unë nuk doja të isha i vrazhdë, duke lëshuar një lloj shpjegues, kështu që vendosa të përdor sarkazëm (nëse ofendoj dikë kërkoj falje), për të shprehur pakënaqësinë time me këto lloj artikujsh që në fund të fundit, direkt ose indirekt, inkurajojnë përdorimin e softverit të pronarit në linux.
    Nuk mendoj se është keq që avulli mbështet linux, por nuk mendoj se është e drejtë të reklamosh lojërat e tij pronare dhe të paguara pasi që ata kanë mjaft para për të bërë reklamat e tyre.
    Para që ata që bëjnë openarena, terror urban, nexuiz, 0ad, fligtheard, warmux, wesnoth, warzone2100 nuk i kanë, në mesin e shumë lojërave të shkëlqyera. Por për fat të keq për këto, artikujt promovues në linuxeros në blog, janë të pakta si uji në shkretëtirë.

   2.    pandev92 dijo

    Njeri, po përdorja sarkazëm, por ato lojëra nuk kanë përparuar për sa i përket mirëdashjes dhe grafikës për vite, gjë që tashmë është e lodhshme ... pse të mos përdorësh një motor grafik si uniteti ose të tjerët që transportohen në opengl? në vend që të ndiqte quacke. ose siç është shkruar.

 7.   Kalevina dijo

  Isshtë mirë që ju keni emëruar Champios of Regnum, me të vërtetë një MMORGP RvR i shkëlqyeshëm, me një sistem shumë dinamik të pushtimit dhe marrjen e fortesave, të rekomanduar plotësisht!

  1.    Ritman dijo

   Dhe si është progresi pa shpenzuar para për të? Sepse ka shumë Free2play që meqenëse nuk i paguani nuk keni asgjë për të bërë dhe ju mungojnë shumë gjëra.

 8.   pas pak dijo

  Përshëndetje, një pyetje, kam shkarkuar një lojë për linuxmint version 14 XCFE desktop dhe nuk i ka ekzekutuar lojërat kështu që nuk janë aq të mira lojërat me avull?
  ndonje keshille?.

 9.   Fantazmë dijo

  Një lojë që unë mendoj se shumë e kanë provuar tashmë, dhe që është gjithashtu në dispozicion në Steam, është Bastion. Veryshtë shumë currado dhe argëtuese. Një zgjedhje shumë e mirë. Aktualisht është 14.99 dollarë, por ata priren ta nxjerrin në shitje shpesh. Një lojë tjetër e mirë, gjithashtu, është Shank 2, e cila është në shitje, 3.39 $. Brohoritje

 10.   kik1n dijo

  Ju rekomandoj:
  Diablo III
  artizanati i yjeve 2
  3 Battlefield
  Kodra e Heshtur 1-8
  Metal Gear Solid 4
  Call of Duty Black Ops 2
  Efekti masiv 1-3
  Fall Out 3 dhe New Vegas.
  Komando dhe pushto.
  etj etj.

  1.    i ri dijo

   u zbulua troll.
   LOL

   Unë kam CS: Source, dhe HL2DM, TF2 po e shkarkonte por unë jam dembel ta mbaroj së shkarkuari xD
   Bleva Cubemen, një lojë të vogël argëtuese për vetëm 1.24 USD, bleva Bastion në eBay me promon prej 15.00 USD falas nga paypal, një Çelës për avull. Bastioni është argëtues.
   Në pritje të HL2 dhe portalit gjithashtu për një kompani tjetër përveç VALVe për të bërë versionin e tyre Linux të lojërave të tyre.

   Shpresojmë METRO LIGHT LIGHT të dalë për LINUX, blerje e sigurt

   1.    kik1n dijo

    Na vjen keq që nuk e përdorni fitoren apo po?
    Hehehehehehehe

    Na në linux nuk e përdor për të luajtur lojëra, nuk e shoh të shtresuar për këtë.

    1.    alberto dijo

     «Shtresuar» sigurisht që jo

     1.    kik1n dijo

      Hehehehehe, bëj shaka, fjalët janë zhdukur.
      të trajnuar

 11.   si kush dijo

  A e di dikush nëse Spiral Knights mund të instalohet tashmë përmes Steam?

 12.   karlinux dijo

  Unë nuk e di se si nuk mund të vendosësh The Cave dhe Serious Sam 3, hajde janë më të mirët, nëse çmimi është pak më i shtrenjtë se ai që ke vendosur.

  1.    pandev92 dijo

   Unë madje nuk mund ta ekzekutoj sam serioz me intel në linux, 40000 ngjyra dhe tekstura të çuditshme dalin xD, por me fitore ... është e saktë, shpresoj që inteligjentët ta zgjidhin!

 13.   Fluturo -ylberi dijo

  Kohë e gjatë pa lexuar një përmbledhje të Gjysmës së jetës 1 ... çfarë kujtimesh xD

 14.   edo dijo

  Në rastin e gjysmës së jetës, unë e shkarkoj atë për Windows dhe e drejtoj përmes verës (shkon shkëlqyeshëm), dhe kështu që unë nuk paguaj 8 dollarë që ia vlen, ndoshta nuk ndihmoi për të përhapur miratimin e lojrave në linux, por nuk është faji im ta bëjë kaq të lehtë për tu marrë

 15.   vinsuk dijo

  Duhet të përfshihet më shpejt se drita: -S

 16.   Koha e aventurave dijo

  Përshëndetje, po ju lë një uebsajt argëtues, plot lojëra me Adventure Time me Finn dhe Jake http://www.juegosfinnyjake.com