Steam Linux beta do të jetë në dispozicion për të gjithë së shpejti

Klienti beta de Avull para Linux do të shohë dritën javën e ardhshme. Kjo konfirmohet në listën e postave me avull.


Pas disa javësh, versioni alfa i disponueshëm vetëm për një grup të zgjedhur përdoruesish (megjithëse tashmë e pamë që është e mundur shkelin këtë kufizim), beta publike me avull do të jetë në dispozicion për të gjithë.

"Open Beta do të jetë në dispozicion për publikun e gjerë, duke kaluar kështu nga 80 mijë përdorues në një numër më të lartë", është mesazhi i botuar në lista e postës nga avulli.

Lajmet që do të përfshihen në Open Beta:

 • Faqja e Re me avull me detajet e instalimit të Ubuntu dhe Steam për Linux;
 • Depoja zyrtare e Steam për Linux është shtuar në klient;
 • Statistikat e lojërave për Linux;
 • Do të lëshohet një listë e lojërave Linux të disponueshme për blerje.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   George Vips dijo

  Kjo do të ndryshojë botën.