Blueman: Menaxhoni pajisjet tuaja Bluetooth

Nuk e di si do të jetë KDE, por të paktën menaxheri Bluetooth çfarë përfshin xhuxh është shumë e komplikuar për pëlqimin tim.

Për të menaxhuar celularin tim ose ndonjë pajisje tjetër me këtë teknologji, unë përdor Blueman, e cila është më e lehtë për t'u përdorur dhe ju jep më shumë informacion në ekran. Për më tepër, ai gjithashtu mund të menaxhohet përmes ikonës në zonën e njoftimit të panelit.

Për ta instaluar:

$ sudo aptitude install blueman

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   elendilnarsil dijo

    Nëse doja të zëvendësoja menaxherin e paracaktuar të Bluetooth të gnome (në rastin tim Unity), nga blueman, çfarë të bëj ????