Buxheti i arritur: faleminderit Komunitetit tonë

Jam i kënaqur të njoftoj se falë Donacionet bërë nga disa anëtarë të Komunitetit tonë, ne kemi arritur shifrën e kërkuar për të paguar për shërbimet e Nga Linux, dhe ne jo vetëm që e kemi arritur atë, por ne e kemi tejkaluar atë deri tani, kështu që tani mund të tërhiqemi në Karaibe ... oh pa pritur, unë tashmë jetoj në Karaibe. 🙂

Shaka veç e veç. Siç e dini, DesdeLinux ka mbetur aktive që nga fillimi i saj falë ndihmës vetëmohuese të Komunitetit të saj, dhe është diçka që ne jo vetëm që duam ta falënderojmë, por na mbush me emocione, sepse kurrë nuk kemi menduar se ky projekt do të arrijë atje ku është sot, aq më pak, që ai kishte kaq shumë njerëz të shkëlqyeshëm rreth tij.

Faleminderit special

Epo, ne duam të falënderojmë të gjithë ata njerëz që na ndihmuan, jo vetëm financiarisht, por me idetë e tyre dhe shpërndarjen e kërkesës sonë për ndihmë. Por siç thonë ata atje: Nderi të cilit i takon nderimi. Dhe kjo është arsyeja pse ne do të përmendim njerëzit që kanë dhënë kontributin e tyre monetar deri më tani.

Komuniteti

Ne nuk do ta themi shumën (ose të çmendur), sepse çdo ndihmë, sado e vogël të duket, pritet mirë pavarësisht se sa është, kështu që unë do t'i përmend ato vetëm sipas rendit alfabetik:

 1. Carlos F Alonso
 2. Carlos G Cortez
 3. Edder E Perez
 4. William Garrido
 5. Gustavo Grimoldi
 6. JA Diaz Fernandez
 7. Jose M. Del Rio
 8. Xhulio Sanchez
 9. Louis Reyes
 10. Manuali i Burimit
 11. Rafael Kastro
Nëse për ndonjë arsye dikush që ka dërguar një donacion nuk është në listë, ju lutemi na kontaktoni për të korrigjuar gabimin.

Në buxhet.

Unë citoj veten time në artikullin tim të mëparshëm: Disa pyetën se sa para na duheshin vërtet. Epo, unë do t'ju shpjegoj se si përdoren aktualisht paratë FromLinux. Për ta bërë këtë, dhe para se të detajoni shërbimet, ju ftoj të shihni çmimet e ofruesit tonë: Transferimi GNUT.

Tani jemi duke përdorur planet:

 • xen 2048 (29.92 $ / muaj, 354.04 $ / vit, ose gjithsej 300 $ falë zbritjes vjetore.)
 • xen 3072 (44.95 $ / muaj, 539.28 $ / vit, ose gjithsej 450 $ falë zbritjes vjetore.)

Epo, shifra e arritur deri më tani mund të shihet në shiritin anësor të blogut dhe ndërsa njerëzit vazhdojnë të dërgojnë donacionet e tyre, ajo do të azhurnohet.

Çfarë vjen më pas?

Tani për tani, bëni pagesat përkatëse muajin tjetër dhe varësisht nga teprica, do të shohim nëse e investojmë në projekte të tjera mbi të cilat Kemi grindur me disa anëtarë të Komunitetit.

Unë vetëm mund të falënderoj të gjithë edhe një herë. Ne do të kemi DesdeLinux të paktën edhe për një vit falë jush ..


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

31 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ditë dijo

  E shkëlqyeshme, falë njerëzve që ishin në gjendje të bashkëpunojnë, është një faqe e shkëlqyeshme.

 2.   diazepani dijo

  Përgëzimet e mia

 3.   Dante dijo

  Urime !!

 4.   joakoej dijo

  Më pëlqen dizajni i ri i faqes, është interesant

  1.    i gjallë dijo

   Me pelqen qe te pelqen! 😀

   1.    Nano dijo

    Më pëlqen që të pëlqen që atij i pëlqen shija juaj e mirë për temën (?) XD

   2.    dhunter dijo

    Ajo që bën përshtypje është shpejtësia .. pjax? 🙂

    1.    i gjallë dijo

     Ngarkimi i shpejtë? Pyes pse nuk i kam kompresuar skedarët akoma

     1.    dhunter dijo

      Po, është në një nivel tjetër, shumë më i lartë se sa faqja mesatare, dhe unë e them sepse nga këtu nëse e dini se kur një sit është i shpejtë.
      Atëherë nëse keni një shans elav do të isha i interesuar të lexoja historinë e asaj që keni bërë për ta thënë atë kaq shpejt. Shtojca Wordpress ose optimizime në nginx. Slds.

   3.    joakoej dijo

    Mbaj mend që e kisha parë më parë, por ata e nxorrën atë pothuajse menjëherë pasi e kishin zbatuar dhe unë po e prisja.

  2.    Cristianhcd dijo

   Unë e shoh temën të mirë, është midis sheshtë dhe esëll

 5.   peterçeko dijo

  Urime dhe sa e mirë është tema e re e blogut

 6.   Gabriel dijo

  Madhe, urime.

 7.   eliotime3000 dijo

  Urime Shpresojmë për fushatën e ardhshme, ata do të bëjnë një biletë për një javë përmes Havana dhe kështu të jenë në gjendje të jetojnë me ju. në Pallatin e Informatikës me GUTL dhe anëtarët e tjerë të komunitetit Kuban geek (shoqëruar nga a kuba libre, Qartë). [#Ne rregull jo].

  Dhe nga rruga, krijimi i mirë i faqes.

  1.    i gjallë dijo

   WTF? Me paratë që duhet të kurseni në mënyrë që të vini në Kubë, më mirë t'i shpenzojmë për të shkuar në Hawaii ose çfarë di unë, në Disney World hahahaha.

   1.    eliotime3000 dijo

    # LOL

    Epo, thjesht po thoja, pse bëni video konferenca me ju? është praktikisht e pamundur, kështu që do të ishte mirë nëse të paktën dikush nga redaktorët e faqes shkon në Kubë dhe ju interviston (: v).

 8.   jkxktt dijo

  Urime, ju kam ndjekur që kur keni filluar dhe shpresoj të vazhdoni kështu :)

 9.   mat1986 dijo

  Urime !!, meqë ra fjala, më pëlqen dizajni i ri

 10.   eliotime3000 dijo

  Epo, të paktën, unë do të qëndroj me këtë frazë:

  […] Pra, ne tashmë
  ne mund të tërhiqemi
  Karaibe ... ah mos prit,
  Unë tashmë jetoj në Karaibe. :) […]

  Sa keq që nuk kam para për të shkuar në Karaibe.

  1.    i gjallë dijo

   Njeri që me nxehtësinë që po bën, nuk po të mungon asgjë. 😛

 11.   Rafael Kastro dijo

  Tani mund të fle i qetë. Misioni u realizua!
  Përshëndetje.

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit një milion për ndihmën tuaj! 😉

   1.    Rafael Kastro dijo

    Asgjë për të qenë mirënjohëse, për këtë është komuniteti. Ju keni krijuar një projekt të shkëlqyeshëm (të themi blog) dhe padyshim që do të ketë njerëz që t'ju mbështesin.
    Përshëndetje.

 12.   Eric H. dijo

  Urime ñ.ñ, kemi gnu / linux për ca kohë xp

 13.   Jean-Carlos Acevedo dijo

  Përshëndetje miq nga desdelinux së pari dua t'ju them se më pëlqen shumë pamja e re e faqes, një tjetër do të doja t'ju ndihmoja të bashkëpunoni monetarisht në faqe, por do të doja të dija ta bëja sepse unë jetoj në Venezuelë dhe unë nuk e di si ta bëj. Kush në vendin tim e ka pëlqyer shumë, unë jam profesor i softuerit të lirë dhe gjithmonë ua rekomandoj studentëve të mi

  1.    i gjallë dijo

   Përshëndetje Jean Carlos:

   Së pari, shumë faleminderit për dëshirën për të bashkëpunuar. Ne jemi të lumtur të dimë se ne jemi një referencë për studentët tuaj. Fatkeqësisht për të bashkëpunuar monetarisht tani kemi vetëm PayPal si mënyrë. Gjithsesi për më shumë informacion na shkruani në email: elav në nga linux dot pikë o kzkggaara nga linux dot linux.

   Faleminderit. një përshëndetje

 14.   Alexander dijo

  Urime !!

 15.   Sasuke dijo

  Falë njerëzve që bashkëpunuan në mënyrë që ky projekt të vazhdojë të jetë në internet, nga ana tjetër më pëlqen dizajni i blogut, duket elegant dhe i thjeshtë

 16.   aiolia dijo

  Me kohë Faleminderit këtyre shokëve për bashkëpunimin ... dhe ky blog ndihmon. Meqenëse është një referencë për njerëz si unë, të cilët gjithmonë janë gati të mësojnë nga të tjerët dhe të kontribuojnë në mënyrë që të tjerët të mësojnë gjithashtu.

 17.   asen_007 dijo

  Urime për dizajnin e ri.

 18.   Joaquin dijo

  Urime! dhe faleminderit atyre që bashkëpunuan.