DASHURIA: Manar virtual për KDE-në tuaj

Ne tashmë kemi biseduar me ju pak kohë më parë për oneko, një aplikacion që na lejoi të kishim një kafshë shtëpiake virtuale (mace, tigër, qen, etj.) në desktopin tonë, si dhe Macopix, një tjetër kafshë shtëpiake virtuale, por në këtë rast të personazheve femra nga manga / anime.

Këtë herë do të flas për një mundësi tjetër që kanë ata prej nesh që përdorin KDE, i cili megjithëse ka ndryshimet e tij me sa më sipër, është akoma një mundësi për ata që duan të kenë karaktere të animuar duke ecur në tavolinën e punës.

Instalim LOVE

Për ta instaluar në ArchLinux duhet të vendosim sa vijon në terminal:

sudo pacman -S kdetoys-amor

Në Debian, Ubuntu dhe derivatet do të ishte:

sudo apt-get install amor

Pastaj mund ta kërkojmë në menunë e aplikacioneve, ose ta ekzekutojmë atë duke përdorur Alt + F2

Për dashurinë

Emri i aplikacionit është AMOR, ato janë shkurtesa që do të thotë në Spanjisht (Mbeturina Argëtuese e Burimeve). Zhvilluar me KDE në mendje dhe specifikisht me KWin, na tregon një karakter të veçantë dhe interesant në skajet e dritares kryesore, në të cilën po punojmë.

Karakteri mund të ndryshojë, ose më mirë, ne mund të konfigurojmë ose specifikojmë se cilën duam të shfaqet, pasi që kemi një panel të vogël opsionesh për të: konfigurim dashurie Këtu është një pamje e ekranit të fantazmës që ecën nëpër tryezën time:

dashuri-desktop-foto-e plote

Më vjen keq për mungesën e një personazhi që është (ose të paktën duket si) një lloj brejtësi, deri më tani nuk kam gjetur ndonjë aplikim të këtij lloji që është një lloj brejtësi dhe asnjëri prej tyre nuk është një zëvendësim i një tamagotchi, të cilin unë e di Shumë prej nesh ende duan të kenë një nga këto dhe të kujtojnë kohërat e vjetra

Përfundime mbi DASHURIN

Macopix Për mendimin tim është ai që ka grafikë më të mirë, por lëvizshmëria e tij është disi e kufizuar. Oneko kalon në të gjithë tryezën tonë, por personazhet bëhen pak ... të thjeshtë? Çështja është që me kalimin e kohës bëhen pak të mërzitshme, e njëjta gjë ndodh me DASHURIN, me kalimin e kohës ajo pushon së qeshuri.

Këtë e imagjinoj sepse ndërveprimi ynë si përdorues me kafshën shtëpiake virtuale është i kufizuar, jo i mjaftueshëm, Pou është një shembull i shkëlqyeshëm i asaj që shumë (dhe unë e përfshij veten) do të dëshironin të kishin në Linux, një kafshë shtëpiake që është në depon tonë, le të instalojmë dhe ekzekutohet në tavolinën tonë të punës dhe ne mund të bashkëveprojmë me të siç bëjmë me këtë aplikacion për smartphone, çfarë dëshiron ta bësh këtë? … Shkarkoni Pou ose një të ngjashëm nga një repo ose faqe dhe instalojeni atë në Linux-in tonë U U_U

Epo asgjë, një kafshë tjetër shtëpiake që kemi për distro, me LOVE unë përfundoj sepse nuk di më shumë se këta tre (LOVE, Macopix dhe Oneko), nëse dikush di ndonjë tjetër do ta vlerësoja komentin tuaj për këtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   raalso7 dijo

  Më tingëllon gjithashtu se kishte një për gnome ose nuk e di nëse edhe ato janë ...

  1.    Cristian dijo

   lexoni pjesën e parë të postimit ju lutem ...

 2.   Jonatan dijo

  A keni nevojë për një kafshë shtëpiake: p

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Unë në të vërtetë kam 2 lloj brejtësi dhe një qen në shtëpinë e të dashurës sime

 3.   kik1n dijo

  Ka një të quajtur sakura, apo jo?

 4.   Jamin Fernandez dijo

  KZKG ^ Gaara Unë mendoj se urgjentisht keni nevojë për një instalim të sistemit themelor ahahahaha

  1.    elav dijo

   Përkundrazi unë mendoj se një psikolog hahahaha

 5.   vako dijo

  Çfarë pakete ikonash po përdorni? <3

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Unë përdor Plex, nuk është një paketë ikonash si e tillë, është një tabletë që ka disa PNG dhe unë jam përshtatur manualisht në dokun tim.

 6.   5ull1v4n dijo

  Më në fund me macen time: v haha
  Kontribut i mirë

bool (e vërtetë)