FromLinux është nominuar për Open Awards 2017 si Blogu më i Mirë

Jam i kënaqur ta njoftoj atë Nga Linux është nominuarÇmimet e Hapura 2017 si Blogu me i mire, si në çmimet e tjera për të cilat ne jemi emëruar, mbështetja e lexuesve tanë është thelbësore për të qenë fituesit.

Nominimi për Çmimet e Hapura 2017, vazhdon të njohë punën e mirë të bërë për një kohë të gjatë nga Aleksandër (KZKG ^ Gaara)Ernesto Acosta (elav), Pablo Castagnino (Le të përdorim Linux), Federico (Fico), Nano dhe i gjithë komuniteti që përbën Nga Linux. Në të njëjtën mënyrë, ne e pranojmë atë si një tjetër votë besimi në këtë projekt të madh, për të cilin punojmë çdo ditë dhe bëjmë përpjekje të mëdha në mënyrë që të zgjasë me kalimin e kohës.

Cilat janë Open Awards 2017?

L Çmime të Hapura Ato u krijuan me qëllimin e njohjes publike të kompanive, administratave, personaliteteve dhe komuniteteve që krijojnë, mbështesin dhe promovojnë zgjidhje të shkëlqyera me teknologjitë me Burim të Hapur dhe Softuerin e Lirë.

Çmimet e Hapura njohin dhe shpërblejnë projektet dhe iniciativat me burim të hapur që kanë spikatur më shumë vitin e fundit, promovojnë komunikimin dhe ndërgjegjësimin e publikut për kompanitë, projektet dhe administratat që marrin pjesë në çmime dhe vlerësojnë punën e kryer nga të gjithë ata.

Ky është edicioni i dytë i këtyre çmimeve të rëndësishme, të cilat janë të lidhura ngushtë me Open Expo, e cila është një nga ngjarjet më të mëdha rreth Open Source dhe Free Software në botën spanjolle.

Si të votoni për FromLinux?

Për ta ndihmuar DesdeLinux të fitojë si medium ose blog më i mirë, thjesht duhet të shkoni në lidhjen e mëposhtme: Votoni për DesdeLinux, jepni për të votuar, shkruani emrin, mbiemrin dhe emailin tuaj, e fundit dhe shumë e rëndësishme, Ju duhet të verifikoni emailin që ata ju dërgojnë në emailin e futur për të vërtetuar votën tuaj, përndryshe vota juaj nuk do të llogaritet.

Çmime të Hapura

Votoni për DesdeLinux në Open Awards

Kategoritë e Çmimeve të Hapura 2017

Çmimet Çmimet e Hapura 2017 ato ndahen në 3 seksione të mëdha profesional, social (Aty ku merr pjesë DesdeLinux) y Zbulesa

profesional

 • Ofruesi më i mirë i Shërbimit / Zgjidhjes
 • Rasti më i mirë i suksesit të kompanisë dhe / ose administratës publike
 • Transformimi më i mirë dixhital: Kompania e madhe
 • Transformimi më i mirë dixhital: NVM-të

social

 • Projekti më i mirë në Transparencë, Pjesëmarrje Qytetare dhe Qeverisje të Hapur
 • Projekti më i mirë i të dhënave të mëdha dhe / ose të dhënave të hapura
 • Komuniteti më i mirë teknologjik
 • Mediumi ose blogu më i mirë

Zbulesa

 • Platforma / projekti më inovativ
 • Fillimi më i mirë
 • Zgjidhja më e mirë në re
 • APP-ja më e mirë

Programi i Çmimeve të Hapura 2017

L Çmimet e Hapura 2017 Ata kanë një orar të gjatë që përfundon me një gala të shkëlqyer në Open Expo, ku mblidhen një numër i mirë i dashamirëve të teknologjive falas, kompani, blogerë, sponsorë, programues, hacker. Orari i detajuar i çmimeve është si më poshtë:

 • Periudha e regjistrimit - 23 Shkurt - 17 Mars
  Ju mund të regjistroheni në kategorinë që përcakton më së miri produktet ose shërbimet tuaja.
 • Periudha e votimit - 21 Mars deri më 30 Prill
  Gjatë kësaj periudhe, votimi popullor është i hapur për të gjitha kompanitë e regjistruara. Inkurajoni ndjekësit dhe kontaktet tuaja që me votat e tyre, të mund të jeni në "top pesë" të kategorisë tuaj.
 • Periudha e diskutimit - 3 deri më 31 maj
  Më 30 Prill, periudha e votimit popullor mbyllet dhe juria do të ketë 1 muaj për shqyrtimin përfundimtar.
 • Takim me jurinë - 1 qershor
  Në të njëjtën ditë të Gala, para ceremonisë së ndarjes së çmimeve, juria do të mbajë takimin e saj përfundimtar, nga i cili do të dalin fituesit e konkursit.
 • Gala e dorëzimit - 1 qershor
  Në të, do të shpallen fituesit e secilës kategori. Pesë të zgjedhur nga secila kategori do të jenë në gjendje të paraqesin projektin e tyre për publikun OpenExpo 1 dhe jurinë më 2017 qershor, përmes një lartësia e ashensorit *   në Gala Open Awards Awards 2017.

Ne kemi besim në votën tuaj dhe ndihmojmë për të përhapur kandidaturën tonë! ..


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Omar dijo

  Gati! ata kane mbeshtetjen time ...

 2.   Gerardo dijo

  Edhe një votë, për të fituar.

 3.   Sergio dijo

  Shko mut ... duke qeshur
  HAPUR ku tregtohet me të hapur ... dhe rrjetin pa ssl.
  Duke qeshur, hajde.
  Dhe nuk po flas për folësit, a mund të kërkojnë profesionistë të vërtetë? Mos u mashtroni, ky është një biznes që katër prej tyre krijojnë nën flamurin opensource dhe punën e të tjerëve.

 4.   Valeria Mendez dijo

  Unë thjesht i shërbeva se po të mos ishte ky blog, nuk do të kisha ndërmarrë të instaloja Arch Linux dhe a u dashurova me të c:

 5.   javier dijo

  Gati, votoji tani ... Fat të mirë.
  Përshëndetje.

 6.   Christian Pozzessere dijo

  Urime ju meritoni.