FromLinux është nominuar në çmimet e PortalProgramas për Programin e Lirë

një edhe një herë projekti Nga Linux është nominuarÇmimet PortalProgramas si Blog-u më i mirë i softverit falas, sa vitet e kaluara ndihma e lexuesve tanë është përsëri e nevojshme për të qenë fituesit.

Nominimi për çmimet e këtij viti në PortalProgramas është njohja e punës së kryer për një kohë të gjatë nga Aleksandër (KZKG ^ Gaara)Ernesto Acosta (elav), Pablo Castagnino (Le të përdorim Linux),  Nano dhe i gjithë komuniteti që përbën Nga Linux. Përveç kësaj, është një votë besimi në një projekt që duam të zgjasë me kalimin e kohës.

Si të merrni pjesë në PortalProgramas?

Pjesëmarrja është mjaft e lehtë, ju mund të përdorni nga imazhi ose lidhja që lëmë më poshtë, të futni emailin tuaj dhe të zgjidhni VOTONI P DR DESDELINUX


Votoni për Nga Linux në PortalProgramas Awards

Votoni për DesdeLinux

nga linux-thelbësore nga linux-blogu më i mirë nga linux-potencial

Bazat e konkursit PortalProgramas

 • Rregullat themelore

  1. Secili përdorues mundet votoni vetëm një herë në secilën kategori. Regjistrimi në PortalProgramas nuk kërkohet për të votuar.
  2. puede marrin pjesë në ndonjë projekt të softuerit të lirë; pa marrë parasysh sistemin operativ për të cilin është zhvilluar.
  3. Për të marrë pjesë, projekti duhet të ketë të paktën një version beta i lëshuar.
  4. Në secilën kategori ka 3 faza: nominimi, vota e përdoruesit dhe vota e jurisë. Emërimet bëhen nga përdoruesit dhe vërtetohen nga PortalProgramas. Në fazën tjetër, përdoruesit do të votojnë për projektet e emëruara për të zgjedhur finalistët. Dhe së fundmi, në fazën e votimit të jurisë, ajo do të zgjedhë projektet fituese.
  5. Evolucioni i nominimeve dhe votimit do të shihet në faqe kryesore e çmimeve.
 • Bazat ligjore të konkursit

  Programet Portal, që i përkasin kompanisë RedAccenir, SL me CIF: B-64198963 dhe zyra e regjistruar në calle Balmes numër 1, kati i parë i Terrassa - Barcelona, ​​meqëllimi për të ruajtur dhe intensifikuar mbështetjen që po i jep softuerit falas, kjo përzgjedhje e PortalProgramas Awards 2016 për softuerin më të mirë falas.

  1. Nominimet do të jenë të hapura nga ora 00:00 në 14 Shtator 2016 deri në 23:59 në 03 Tetor 2016
  2. Votimi do të jetë i hapur nga ora 00:00 në 04 Tetor 2016 deri në 23:59 në 24 Tetor 2016
  3. Pjesëmarrja në këto vota është falas dhe falas. Të gjithë përdoruesit e PortalProgramas mund të votojnë pavarësisht nëse janë të regjistruar apo jo.
  4. Nëse ndonjë klauzolë e këtyre bazave deklarohet e pavlefshme ose e paefektshme, pavlefshmëria ose joefektiviteti i tillë do të ndikojë vetëm në dispozitën e përmendur ose në pjesën e saj që është nul ose joefektive, duke mos ndikuar në vlefshmërinë e klauzolave ​​të tjera.

Ne kemi planifikuar gjatë votimit për të bërë një konkurs këtu në blog, në të njëjtën mënyrë, ne shfrytëzojmë rastin për të hapur dyert për të gjithë ata bashkëpunëtorë që dëshirojnë të shprehin njohuritë e tyre në këtë komunitet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.