FromLinux ka nevojë për ndihmën tuaj për të qëndruar në internet

Përshëndetje miq

Vetëm dy ditë më parë u bë publike që ne kemi një server irc vet (server, jo kanal, një server siguron shumë më tepër liri dhe lehtësi haha), përveç kësaj ... tonë Ngjit tani ne e ndryshojmë atë në një server tjetër (si dhe ne përmirësojmë aspektin vizual) kështu që përveç që duket më mirë, do të funksionojë edhe më mirë

Kjo ka qenë e mundur sepse kemi fituar një server (VPS) për ne, dhe në të kemi serverin irc dhe tonë Ngjit, si dhe ky blog do të zhvendoset në VPS, dhe kjo do të zgjidhë njëherë e përgjithmonë problemet që blogu paraqet ndonjëherë (gabimi i bezdisshëm i bazës së të dhënave ... i shkaktuar sepse WebHosting ku jemi tani është një katastrofë e plotë dhe e plotë).

Problemi është se kjo padyshim që kushton para, pasi ne nuk jemi LinuxMint për të na dhënë një server me te gjitha burimet qe enderrojme hahahaha. Dhe paratë janë pikërisht ato që nuk i kemi ... nuk është sekret se i gjallë y yo ne jetojmë në Kubë, paga jonë mesatare është 17 dollarë në muaj, dhe të dy alokimi i parave prej saj në një VPS dhe tërheqja e parave përmes PayPal është, fjalë për fjalë, e pamundur për shkak të gjendjes sonë gjeografike.

Kjo është arsyeja pse ne kemi nevojë për ndihmën tuaj, çfarëdo që të mundni ... çfarëdo që vendosni të thjesht të kontribuoni, ne do të jemi përjetësisht mirënjohës. Do të ishte mirë të ishim në gjendje t'u jepni atyre më shumë shërbime ... jo vetëm forum + blog + irc ​​... Unë nuk e di, shtoj shërbimet dhe përfshij (për shembull) Cloud-in tonë, shërbimin e ruajtjes për anëtarët, shërbimin tonë të Transmetimit ... dhe më shumë ide që kemi në mendje Por për këtë ne duhet të rritemi në burime të pajisjeve, domethënë të blejmë më shumë RAM dhe HDD për VPS-në tonë, dhe kjo është pikërisht aty ku kemi nevojë për ndihmën tuaj (ne mund të përpiqemi të marrim një lloj financimi, por nuk është një detyrë e lehtë T_T).

Kush dëshiron të ndihmojë FromLinux (<° Linux) Ju lutem më kontaktoni me email: kzkggaara@desdelinux.net

Dhe miq, pa asnjë lloj angazhimi, ok ... ajo që secili mund dhe dëshiron të dhurojë, ajo që ata e konsiderojnë të drejtë, me atë që mund të na ndihmojnë do të jetë më se e mjaftueshme, edhe nëse nuk mund të ndihmojnë financiarisht sepse unë e di që shumë janë e bën të vështirë për arsye personalepër shembull, as Nano e as Guximi nuk mund të ndihmojnë me 1 qindarkë) qëllimi kuptohet dhe vlerësohet.

Faleminderit shumë për ata që e kanë lexuar këtë, ju kërkoj falje sepse nuk është saktësisht një postim i Linux apo SWL, shpresoj ta kuptoni.

të fala


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

73 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   diazepani dijo

  Unë ende shpresoj të gjej një punë në mënyrë që të krijoj një llogari bankare dhe të dhuroj.

 2.   Hyuuga_Neji dijo

  Gaara e dini që edhe unë jam në Kubë pasi 2 nga ju madje komunikoni shumë përmes postës. Nëse ka diçka që mund të bëj për t'ju ndihmuar, mos hezitoni ta kërkoni këtu, unë do të hap një hapësirë ​​në klikim dhe do të bëj atë që mundem, shumë më tepër tani që humanOS (blogu i hyrjes kombëtare kushtuar SWL) po përjeton pengesa dhe po paraqet probleme për ofrojnë shërbime.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Po partneri.
   Po mos u shqetëso, e di që mund të mbështetemi te ti vëlla bro

   Unë u thashë djemve nga FirefoxManía dhe humanOS se këtu ata kishin një hapësirë ​​për ta ... që ne u japim atyre domain dhe host, dhe ata janë plotësisht dhe plotësisht të pavarur, ne (nga Linux) nuk do të jemi bosët e tyre, aq më pak nëse ata duan të pranojnë dhe përndryshe, një turp, ata kanë shumë interesante për të kontribuar.

   Përshëndetje kompania

 3.   Manuali i Burimit dijo

  Kjo u ndodh atyre për të marrë kaq shumë shërbime pa bërë llogari më parë, hahaha. Nah, mirë, sikur të mos isha më i varfër se ti tani me dëshirë do të dhuroja diçka për ty. Hmm, nga rruga, nëse nuk mund të përdorni PayPal, si do të dukej dhurimi nga një vend tjetër?

  1.    Marco dijo

   Kam te njejtin dyshim !!!

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Në të vërtetë, do të ishte përmes PayPal, redaktori (dhe miku ynë) Icaro Perseo është ai që krijoi një llogari PayPal për DesdeLinux, ai (pasi është në Meksikë) mund të trajtojë PayPal dhe ato gjëra, llogaria kontrollohet nga ai si e tillë.

   HAHA për shërbimet, është se ne mendojmë të mëdha ... dhe harrojmë se për fat të keq, në këtë botë vetëm me qëllime të mira nuk është e mjaftueshme

   1.    Manuali i Burimit dijo

    Shikoni, unë jam gjithashtu nga Meksika, sa më shpejt që të kem para do të kontaktoj Perseo për të parë se çfarë mund të kontribuoj; Por nuk do të bëhet së shpejti sepse më parë duhet të paguaj disa borxhe, përfshirë një domen që skadoi shumë kohë më parë dhe që pikërisht sepse nuk kam para për ta rinovuar rrezikon të fitohet, hahaha. : S

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     Mos u shqetëso mik, edhe nëse është vetëm 1 dollarë për ne, do të jetë ari ... ne do ta vlerësojmë atë me zemrat tona.

 4.   pandev92 dijo

  Unë mendoj se një anëtar i një kombi të lirë duhet të kujdeset vetëm për çështjen e financimit ehehe. Do të shoh nëse mund të dhuroj diçka javën tjetër, kjo varet nëse njeriu me të cilin unë jap klasa kompjuteri nuk ka pengesa.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Perseus është ai që kujdeset për këtë, llogarinë PayPal dhe të gjitha ato, është fjalë për fjalë e pamundur për ne

 5.   Marco dijo

  dhe cila do te ishte procedura ??? Unë kurrë nuk kam bërë diçka të tillë

  1.    Shpejtësi Cat dijo

   Unë jam në Spanjë dhe i kam ndjekur këto hapa. Ka qenë shumë e thjeshtë për mua.
   https://www.paypal.com/helpscr?cmd=_help&locale=es_ES&countrycode=ES&_dyncharset=UTF-8&t=solutionTab&ps=solutionPanels&solutionId=163035

   1.    Marco dijo

    ok unë do të përdor llogarinë e vëllait tim në paypal për këtë javë tjetër. Ata akoma nuk paguajnë dy javë, hahahaha. E di që mund të mos jetë shumë, por shpresoj të bashkëpunoj me diçka.

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     Edhe duke qenë $ 1 do të vlerësohet si $ 1000, shumë faleminderit për gjithçka me të vërtetë.

  2.    Shpejtësi Cat dijo

   Në parim konsiston në futjen e llogarisë tuaj dhe shkrimin e postës elektronike të lidhur me llogarinë në të cilën po dhuroni.
   Epo, ju gjithashtu mund të zgjidhni monedhën dhe të specifikoni konceptin (nëse ushqimi, pagesa në pritje ...)

   1.    KZKG ^ Gaara dijo

    Për të ditur adresën e postës elektronike të llogarisë <° Linux PayPal, ju lutem më shkruani një email (kzkggaara@myopera.com) dhe unë do t'ju tregoj në një email, kam pak frikë ta vendos këtu publikisht ... Unë nuk e bëj ' e di, është se unë nuk di pothuajse gjithçka në lidhje me PayPal, transaksionet, etj ... Nëse dikush më thotë se nuk ka asnjë problem në vendosjen e postës elektronike në publik, unë e vë atë pa probleme.

    1.    paran0id dijo

     Nuk ka asnjë problem kur vendosni emailin për të ardhurat në PayPal, në fakt nëse mbaj mend si duhet, ata kanë një buton (për faqet e internetit) që ju lejon të bëni donacione në llogarinë tuaj.

     1.    paran0id dijo

      Nga rruga, në çfarë monedhe paguan?

      Mund ta gjeni butonin te "Shitja në uebfaqen tuaj"> Funksionet kryesore (në të djathtë)> Donacionet Ju e konfiguroni dhe e futni këtu në blog në mënyrë që të jetë më i arritshëm dhe ata që duan të ndihmojnë me diçka

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Nëse nuk ka ide, kjo është ... VPS paguhet në €, por llogaria jonë është në $ (USD), por PayPal me sa di unë kujdeset për këto shndërrime, domethënë nëse një depozitë prej 40 pesos meksikan është bërë, PayPal konvertojë ato në USD dhe voila, dhe kështu me radhë me pjesën tjetër të monedhave. A ishte kjo pyetja? HAHA

       Kur Perseo të lidhet, unë do ta pyes për butonin, sepse nga Kuba nuk mund të hyjmë në PayPal ... ata do të na mbyllnin llogarinë automatikisht


     2.    paran0id dijo

      Po, ishte ajo xD Dhe sa do të duhet të mbledhim?

      Epo, gjëja e censurës është e bezdisshme, le të shohim nëse ai problem do të zgjidhet në Kubë një ditë.

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Ne në të vërtetë nuk kemi një qëllim fiks ose një shumë specifike në mendje, ajo që arrihet do të përdoret për të përmirësuar serverin tonë, dhe sa më shumë burime që mund të marrim për serverin tonë, aq më shumë shërbime mund të instalojmë në të.
       Për shembull, për të pasur transmetimin tuaj vetjak ka disa zgjidhje me Burim të Hapur, por ato kërkojnë një minimum (më serioz) prej 2 GB RAM, nëse i shtojmë kësaj se duam t'u sigurojmë atyre një Owncloud, dhe më shumë ... një server të vetëm nuk mendoj se do të arrijë


 6.   vete dijo

  A mund të bëni diçka që të mund të paguani me bitcoin http://es.wikipedia.org/wiki/Bitcoin ?

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Unë nuk e di mik, në fakt hera e parë që dëgjoj për Bitcoin ... Unë jam një neofit për sa i përket financave ose ndonjë para në internet haha, di vetëm që FromLinux ka një llogari dhe një PayPal të lidhur, a ka ndonjë mënyrë për të bëni një donacion apo diçka Pra?

   Faleminderit shumë për komentin dhe qëllimin për të ndihmuar, vërtet faleminderit shumë ^ ⁻ ^

 7.   maksvel dijo

  Unë jam gjithashtu meksikan dhe duke lexuar ato që thonë ata për Paypal-in e Perseo e bën shumë më të lehtë për mua t'i ndihmoj ata. Por nuk kam Paypal ose kartë, a mund të depozitoj diçka në një llogari bankare këtu? Nuk e di se cili është ekuivalenti i një peso meksikan me një peso kuban, por unë do të doja të të ndihmoja edhe pak.

  Përshëndetje.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Perseu Kur ta lexojë këtë koment ai me siguri do ju shkruaj një email, gjithsesi kur është në internet i them që të kontaktojë me ju, sepse imagjinoj që bërja e një transaksioni nga llogaria bankare në llogarinë bankare është e mundur.

   Në të vërtetë ekuivalenti i pesos kubane nuk ka rëndësi, ne nuk duam para për veten tonë ... në fakt ne nuk mendojmë të dërgojmë një qindarkë këtu në Kubë, të gjitha paratë do të mbeten në llogarinë e internetit dhe me ato para serveri do të paguhet, nuk janë para për administratorët e FromLinux, janë para për FromLinux

   1.    maksvel dijo

    Epo, po mendoja për diçka si një depozitë në bankë që kam bërë më parë, të tilla si t'i dhuroja Trisquel përmes llogarisë bankare të një të njohuri, unë ende nuk jam në moshën ligjore dhe gjithçka që e bën të vështirë për mua të ndihmoj, përveç kësaj shkollë, bileta, ushqim, etj. Por shpresoj të mund të bëj një shëtitje rreth Bancomer dhe të shoh se çfarë mund të bëj.

    Përshëndetje.

    1.    pandev92 dijo

     Ndryshoni përdoruesin tuaj XD të moshës!

     1.    maksvel dijo

      Midori po më luante mashtrime, shumë keq që nuk kam ikonën Trisquel, por ngatërrimi me mua me një përdorues të Mac është i pafalshëm.

      të fala

     2.    pandev92 dijo

      Ne gjithmonë mund të kërkojmë që gara të vendosë ikonën e trisquel ehehe.

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Nuk keni mbështetje për Trisquel në komente? O_O


    2.    Perseu dijo

     Po vëlla, nëse duhet të dish numrin e llogarisë, më kontakto dhe do ta rregullojmë :), faleminderit vëlla dhe përshëndetje.

     1.    maksvel dijo

      Dhe si mund të kontaktoj ty? Na vjen keq që nuk u përgjigja para se të bëja / po bëj një shënim në lidhje me Crawl. Epo, ne e shohim atë më vonë.

      të fala

 8.   Guxim dijo

  paga jonë mesatare është 17 dollarë në muaj

  Mendoj se nuk ke pse ta thuash atë.

  Në të vërtetë unë nuk mund të dhuroj para, dhe do të doja të bëja më shumë sesa të shkruaja, por hej, është ajo që është

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Thatshtë se shumë herë mendohet se dikush mund të përdorë paratë e pagave të tyre për këto qëllime, dhe fatkeqësisht ne nuk mund të
   Jo preokupime Guxim, ju jeni një i mitur dhe nuk keni mundësinë e kontributeve të këtij lloji, por ka gjëra për të bërë
   Në fakt, kur të mbaroni me redaktimin e postimeve, unë kam diçka që mund të bëni dhe të ndihmoni shumë

   1.    Guxim dijo

    Unë gjithmonë do ta bëj redaktimin për shkak të asaj që të thashë.

    Gjithsesi, nuk është për shkak të makaronave, prandaj i mbaj dhe blej manga dhe cd hahahahahaha.

   2.    paran0id dijo

    Guximi i mitur? Checred kam qëndruar xD

    1.    Manuali i Burimit dijo

     Mos lejo që shpirti i tij i moshuar i hidhëruar të mashtrojë, nga pamja e jashtme ai është akoma fëmijë. xD

 9.   auroszx dijo

  Unë nuk mund të dhuroj asgjë, përveç siç ju thashë Gaara, re që ju doni ... ndaloni nga IRC për të dhënë detaje ...

  1.    xgeriuz dijo

   hahaha jam në ato të njëjtat ... por ajo që di është se kur të marr punën time do të azhurnoj harduerin tim të desktopit dhe do të blej një laptop.

 10.   hairosv dijo

  Epo me kënaqësi do ta bëj, kam mësuar shumë këtu, madje ndjej se kam miq këtu.

  Me Zotin përpara javën tjetër jap kontributin tim.

  Pa u dashur me Blogun… le të mos e lëmë të bjerë, do të ishte një humbje e madhe.

  Edhe pse jo nëse gaboj, por mendoj se Elav dhe Gaara duhet të përcaktojnë shumën që është e nevojshme dhe ta vendosin atë si një qëllim ...

  Unë nuk do të doja që ata të mbushnin blogun me reklama, por nuk do të ishte një ide e keqe në mënyrë që të rimarrë burimet ...

  1.    Guxim dijo

   Unë madje ndihem sikur kam miq këtu

   Një këshillë: nuk duhet ta mendoni këtë, është interneti.

   1.    hairosv dijo

    Theshtë interneti, por unë jam duke folur për FromLinux, unë mendoj se ju, Elav, Gaara dhe / ose ndonjë koleg tjetër i atyre që janë gjithmonë të pranishëm këtu do të jeni në gjendje të lëndoni dikë.

    Kjo është ajo që dua të them ...

    Për sa kohë që jemi duke ndihmuar njëri-tjetrin, gjithçka do të jetë mirë ...

    Unë posaçërisht nuk përdor më vetëm kompjuterin tim për të luajtur si më parë, unë do të jem një lineman si ti pasi ai mund të ndryshojë hard diskun tim të ndyrë ... .hehehe

    1.    Perseu dijo

     Ajo që askush nuk e di është se Guximi është një bot Grumpy, XDDDDD, kjo është arsyeja pse ai thotë se nuk ka miq ¬.¬ ', unë kam miq Guxim, sepse YO nëse i konsideroj si të tillë :).

     1.    Guxim dijo

      Përvoja më ka thënë se ato nuk ekzistojnë.

      Epo unë nuk ju bëj një bisedë që pata me ju sepse nëse nuk çmenden hahaha.

     2.    Perseu dijo

      Bro, ju ankoheni për Big Brother dhe mendoj se në <° kemi our.¬-në tonë, duke regjistruar biseda bisede? WTF?

     3.    Guxim dijo

      Jo, nuk po e nxjerr.

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Asnjëherë "mbushni blogun me reklama"kurre !!. Ajo që duam të shmangim është vendosja e një shiriti lundrues në krye, domethënë e këtij shiriti:
   https://blog.desdelinux.net/wp-content/uploads/2012/04/barra-screenshot1.png

   Kështu do të dukej e shfaqur, dhe kështu do të dukej kur shtypin kryqin (butonin e mbylljes):
   https://blog.desdelinux.net/wp-content/uploads/2012/04/barra-screenshot_closed.png

   Ju lutem, çfarë mendoni për këtë?

   Faleminderit, faleminderit shumë për atë që thua mik, nuk ka asnjë problem, javën e ardhshme ose kur mundeni
   Lidhur me shumën, jo ... Unë mendoj se të kërkuarit nuk është gjëja e duhur për të bërë, duket se është më e drejtë që secili të dhurojë atë që mundet, çfarëdo që mendon se është e përshtatshme.

   Përshëndetje dhe me të vërtetë, faleminderit për gjithçka

 11.   Gusound dijo

  Unë do të shoh se sa mund të kontribuoj, çdo shumë është e vogël në lidhje me ndihmën që ata japin.

 12.   Trembëdhjetë dijo

  Unë shoh disa kufizime të mundshme për të siguruar që kërkesa e artikullit mund të përmbushet në mënyrë të kënaqshme:

  1. Situata strukturore e rezistencës dhe shkeljes socio-politike të Shtetit Kuban, përballë marrëdhënieve ndërkombëtare të tregut, nuk është zakonisht e favorshme (për fat të mirë, në një masë të madhe) për rrjedhën monetare të blerjes-shitjes-dhurimit të përfitimit individual në të cilin bazohet tregu (përfshirë atë që bëhet nga interneti).

  2. Edhe tejkalimi i vështirësive të pikës së mëparshme, dhe gjetja e mënyrave për të bërë një donacion monetar, do të kishte njerëz që do të donin të dhuronin diçka, por ndoshta nuk ka asnjë mënyrë për të bërë transaksione (për shembull, nëse nuk kemi një kartë Krediti).

  3. Dhe edhe nëse nuk do të kishte ndonjë vështirësi teknike të çfarëdo lloji, mbetet diçka shumë e rëndësishme, besimi dhe siguria që pak ose shumë që mund të dhuroni përmbush qëllimin e qëllimit.

  Unë mendoj se nëse mund të specifikoni pak më shumë ...

  a) qëllimet.

  b) kërkesat teknike, teknologjike dhe njerëzore (të nevojshme dhe të mjaftueshme) për të arritur qëllimet e përmendura (përfshirë shërbimet dhe mjetet thelbësore),

  c) burimet monetare të buxhetuara për secilën kërkesë që mungon (në sasi dhe destinacionin e përdorimit)

  d) dhe procedurat për mbledhjen dhe monitorimin e burimeve monetare, të cilat mund t'i dërgojmë vizitorë në blog.

  … Do të lejonte të jepej siguri dhe besim më i madh për t'i mbështetur ata, si nga ana ekonomike, ashtu edhe, ndoshta, duke ofruar alternativa të qëndrueshme që do t'i lejonin ata të përmbushnin qëllimet duke ulur kostot monetare. Unë besoj se ka shumë prej nesh që vlerësojnë, mësojnë dhe karikohen me përpjekjet e përditshme që bëjnë në «FromLinux» dhe ne duam ta mbështesim këtë projekt, por duhet të merrni parasysh që, përgjithësisht, njerëzit që kanë shumë para dhurojeni atë për të përfituar (shmangni taksat, krijoni një imazh "altruist" që ju bën të fitoni më shumë, etj) dhe ne që nuk e kemi atë mund të dhurojmë vetëm kur kemi arsye, siguri dhe besim se ia vlen.

  Prandaj sugjerimi im. Sa më qartë ato të lënë skajet, pse prej tyre, çfarë nevojitet, pse është e nevojshme dhe gjithçka është transparente; Më shumë se një, mendoj se mund të japim edhe pak nga pak që kemi.

  të fala

  PS Shpresoj që fjalët e mia të mos interpretohen, në çdo kohë, në një kuptim negativ, siç ndodhi kohët e fundit në një artikull nga Tina, pasi e shpreh atë vetëm si një mendim dhe me synimin për të bashkëpunuar, jo skualifikuar, aq më pak ofendues.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Përshëndetje Trembëdhjetë shoku si je

   Unë shpjegoj se si është situata, si e bëjmë procedurën dhe çfarë doni të arrini

   1. As elav, as unë nuk mund të manipulojmë llogari bankare ose PayPal, pasi që ne jetojmë në Kubë. Pra, Perseu është ai që kujdeset për këtë. Me fjalë të tjera, paratë që dhurohen NUK do të shkojnë për llogari të elavit ose të minave (të cilat në fakt, nuk i kemi haha), por do të shkojnë në llogarinë FromLinux (menaxhuar nga Perseo), dhe me ato para do të bleu burimet më të mira të pajisjeve për DesdeLinux dhe shërbimet e tij (jo rroba ose birra hahahaha).

   2. Unë nuk di shumë për këtë aspekt, domethënë ... Unë nuk kam shumë njohuri në lidhje me bankat, llogaritë, transaksionet dhe ato. Perseus mund të ofrojë udhëzime më të mira, pasi që as elav, as unë nuk kemi llogari ose diçka të ngjashme, ne nuk kemi pasur mundësinë të mësojmë rreth këtyre çështjeve.

   3. Për këtë nuk ka asnjë problem, paratë që dhurohen unë do të them, domethënë, unë do të lë një postim duke thënë se çfarë u mblodh dhe çfarë u ble me atë, unë gjithashtu do të lë lidhjen se ku dhe çfarë blejmë ( VPS) dhe shkarkoni nga fatura, në mënyrë që të gjithë të mund të verifikojnë që paratë janë përdorur për DesdeLinux, se ata kanë sigurinë që faqja, shërbimet, komuniteti në përgjithësi janë përmirësuar.

   Për aspektet e tjera (ato të shkronjave hahaha)

   a) Qëllimet, supozoj se keni parasysh atë që dëshironi të blini ashtu? . Thjeshtë, ne duam të sigurojmë shërbimin Owncloud, kemi shërbimin tonë transmetues (dhe kështu NUK varen nga Google+), ofrojmë shërbime që lidhen me privatësinë dhe sigurinë në rrjet (kjo është akoma Top-Secret haha), ne do ta zhvendosim blogun në server (i cili do ta bëjë ngarkesën në të edhe më të lartë), dhe më shumë gjëra që do të vijnë në mendje.

   b) Burimet, pra, VPS-ja jonë aktuale ka 512 MB RAM, e cila është shumë pak sepse kur kalojmë blogun atje ... Unë mendoj se RAM nuk do të jetë edhe aq i mjaftueshëm. Pra, ideali do të ishte të blini një server tjetër me më shumë RAM, për të vendosur shërbime të tjera (Owncloud, Streaming, etj.) Në të.

   c) Një server VPS (virtual) me 2 GB RAM (që është ajo që ju nevojitet, për shembull, BigBlueButtom) kushton 12 € në muaj, nëse duam ta blejmë për 1 vit do të kushtonte 144 €. Dhe 144 € është pothuajse 200 $ USD. Ju mund të kontrolloni çmimin e serverit këtu: http://www.alvotech.de/vserver/compare/

   d) Këtë nuk e kuptova shumë mirë haha, nëse mund ta shpjegoni veten dhe që e kuptoj me shumë kënaqësi ju përgjigjem mik.

   1.    Guxim dijo

    As elav dhe as unë nuk mund të manipulojmë llogaritë bankare as PayPal, sepse jetojmë në Kubë. Pra, Perseu është ai që kujdeset për këtë. Dua të them, eParatë që dhurohen NUK do të shkojnë në elav ose llogari të minave (Me të vërtetë, ne nuk kemi haha)

    A duhet vërtet të qash në çdo koment që bën? Se ju e bëni atë një herë mirë, asgjë nuk ndodh, por keni shpenzuar tashmë

 13.   Arturo Molina dijo

  Tani që jam përfshirë në softuer të lirë, e vërteta është që projekti juaj ia vlen, unë jam gjithashtu në Meksikë dhe do të shoh nëse mund të dhuroj diçka atyre përmes llogarisë së kushëririt në paypal.
  Unë gjithashtu sapo krijova një server me debian dhe e kuptoj se çfarë ndodhi, m'u desh gati një vit për ta përgatitur, pasi që është një kompjuter më i vjetër se ai që përdor. Dhe mbi të gjitha sepse në qytetin ku unë banoj nuk ka punë për karrierën time.

  Përshëndetje dhe unë përmend që nëse ndonjëherë keni nevojë për një server më tregoni, pasi imi është montuar për një tutorial moodle: p

 14.   guaskë dijo

  Siç ju thashë javën e kaluar KZKG ^ Gaara në gusht mund të dhuroj të gjithë shërbimin vps dhe ta bëj çdo muaj pa probleme të paktën për momentin, kështu që ju mund të mbështeteni tek unë me qetësi. Përshëndetje !!!

  1.    hairosv dijo

   Dhe sa është kjo?

   1.    guaskë dijo

    ato janë 16 U $ D pak a shumë.

    1.    hairosv dijo

     Unë do të vazhdoj të jem gabim, por mendoj se nuk mund ta shohim këtë blog si tonin vetëm për të gjetur informacion, ne gjithashtu duhet ta mbajmë atë.

     Dhe nëse kjo është ajo që nevojitet për të mbajtur në këmbë Serverin, ata prej nesh që mund të duhet të angazhohen për të vendosur ato 16 dollarë.

     1.    guaskë dijo

      Kjo është arsyeja pse unë ofrova t'u jepja atyre para sepse është një komunitet shumë i mirë që po rritet dhe unë shoh një të ardhme për të dhe dikush mëson shumë këtu, prandaj ofrova të jap kontributin tim në atë mënyrë pasi nuk është shumë mirë shpenzim për mua.

  2.    KZKG ^ Gaara dijo

   Përshëndetje kompanitë
   Thatshtë se edhe kështu më vjen keq që lejoj një person të vetëm ose dy të paguajnë për serverin ... Më duket pak abuzive, jam mjaft e dhimbshme në këtë lloj gjëje

   Pra, nëse të gjithë mund të mbledhim paratë dhe që shpenzimet janë kolektive, dhe jo personale, atëherë unë mendoj se do të ishte më e drejtë me të gjithë

   1.    guaskë dijo

    Naaaa qe nuk te vjen keq per kete eshte dicka qe une e bej me kenaqesi kontribuoj ate qe vps vlen me vone nese mblidhen me shume do ta kursejne kur nuk mund ta paguaj hehehehe

 15.   Yoyo Fernandez dijo

  Guximi i mitur?

  Dua të them, ai pothuajse ka veshur pelena ose___0

  Unë kurrë nuk do ta kisha menduar ......

  Sa për mua, unë tashmë bashkëpunoj duke dhuruar në projekte të tjera dhe do të ishte shumë për mua ta bëja këtë në këtë, më vjen keq.

  Por sinqerisht shpresoj që të ecni përpara në rrugën e duhur, e meritoni atë

  Përshëndetje dhe forca mund të jetë me ju

  1.    Guxim dijo

   Nuk është se është e vogël, ajo që ndodh është se ju jeni një karcamal.

 16.   Lithos523 dijo

  Unë po ju dërgoj një bashkëpunim të vogël. Le të shohim nëse së bashku mund ta shtojmë dhe ta bëjmë këtë projekt të vazhdojë të rritet.

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit shumë shoku im, po
   Ne do të vlerësojmë çdo kontribut me zemrat tona, ne e dimë se sa e vështirë është situata në botë me këtë krizë dhe të tilla ... kështu që me të vërtetë, shumë faleminderit që ndihmuat ^ - ^

 17.   Santi dijo

  Në anën tjetër të Atlantikut ne jemi në krizë, por kjo vjen për një bashkëpunim, inkurajim dhe përpara,

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Përshëndetje
   Tashmë ka mbërritur, FALEMINDERIT SHUM !!!, dhe natyrisht vazhdo hahaha… në fakt, tani po migroj blogun në VPS tonë hahahaha

   Faleminderit shumë.
   të fala

 18.   nerjamartin dijo

  Përshëndetje! Unë do të doja të bashkëpunoja, por nuk kam një llogari në Paypal, e anulova kur historia e Wikileaks (dhe nuk do të doja ta rihapja, nuk më pëlqejnë politikat që ata kanë në raste të caktuara).
  Unë normalisht përdor Google Checkout për pagesa në internet (si Paketat Humble), a mund të bëhet duke përdorur këtë formë?

 19.   thelbësore dijo

  Justshtë vetëm ajo që ju kërkoni, asgjë për të bërë gjëra për të tjerët dhe mbi të gjitha duke paguar, unë nuk merrem me karta krediti ose debiti, nuk u besoj bankave, vetëm në xhepin tim, unë jetoj në një qytet në Argjentinë, si mund të bëj i ndihmoni ata?

  1.    rock and roll dijo

   Hey.
   Unë jam në të njëjtën gjë. Unë nuk përdor ose kam ndërmend të përdor karta ose llogari bankare dhe aq më pak kam ndërmend të bëj pagesa përmes internetit, por do të doja t'i mbështesja ato. Si mund ta bëj atë?
   Përshëndetje dhe inkurajim.

 20.   dekan dijo

  Jam i impresionuar duhet ta pranoj ... Unë pothuajse nuk mund ta besoj, kështu që ky projekt funksionon, është i mahnitshëm, mbase isha gabim kur thashë që linux nuk do të ekzistonte deri në 2015 ...

 21.   Teutoni dijo

  Epo miku im KZKG ^ Gaara as unë nuk mund të dhuroj asgjë, ne jemi në të njëjtin terren dhe pothuajse të ardhurat tona janë të ngjashme, por hej nëse do të mund të bëja diçka për të ndihmuar do ta bëja me kënaqësi have. do të ishte turp ta humbisja atë .... përveç kësaj do të ishte jashtë mundësive të censorëve që janë kaq të bollshëm këtu dhe sa dëm kanë dhe do të vazhdojnë t'i bëjnë SWL, HumanOS dhe Firefoxmania që vuajnë tashmë prej saj .. .. Shpresoj se komuniteti që është krijuar këtu di të mbështesë dhe t'i japë forcë diçkaje që ka për shumë më tepër ... le të shpresojmë që në disa vjet të kemi një distro FromLinux ..... pq nr .... pershendetje ...

  1.    Guxim dijo

   le të shpresojmë që pas disa vitesh të kemi një ndarje nga Linux

   Unë po ta them atë por naaa

 22.   Kuba e Kuqe dijo

  Unë do të bëj një dhurim të vogël për ju nga llogaria ime Paypal në faqen time. Nuk është shumë, por është diçka.

  Përshëndetje Armando
  nga Regla, Havana