Meqenëse Linux nuk e fiton çmimin në Blogs :(

Epo të dashur lexues, fatkeqësisht për ne, nuk mund ta fitonim çmimin për Blog-un më të mirë teknologjik në çmimet Bitácoras 2012, por mbetëm me kënaqësinë që kemi marrë pjesë dhe kemi qenë në mesin e finalistëve.

Ne ende nuk e dimë se çfarë kanë përdorur gjyqtarët për të dhënë çmimin, unë supozoj se ata që kanë qenë në gjendje të shohin ngjarjen në internet janë të vetëdijshëm.

Në të vërtetë, nëse fitojmë një çmim: Mbështetja e të gjithë atyre që dhanë votën e tyre, së cilës mund t’i themi vetëm: Faleminderit..


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

30 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   grabit3r dijo

  @elav .. dora kam nevojë që të më kontaktoni në postën që lë sa më shpejt të jetë e mundur ...

  1.    elav dijo

   Posta u dërgua ..

 2.   KZKG ^ Gaara dijo

  Epo ... në asnjë mënyrë, herën tjetër do të jetë
  Megjithëse do të doja të dija argumentet ose në të cilat bazoheshin gjyqtarët për të zgjedhur fituesin, më duket kurioz

  Faleminderit të gjithëve për mbështetjen tuaj, vërtet po, dhe urime Clara për faqen e saj në Facebook që fitoi çmimin e 1-të.

  1.    elav dijo

   Nuk ka rëndësi, në fund ata vetë vendosin në klauzolat e konkursit, se vendimi ishte i parevokueshëm ..

 3.   heksborg dijo

  Unë tashmë e ndiej atë. Do të doja të të shihja midis fituesve. Nuk ka rëndësi. Do të ketë më shumë çmime dhe me siguri do të keni një të tillë, prandaj gëzohuni. 🙂

 4.   anti dijo

  Epo, atyre u mungon. 😀 Guximi.

 5.   Ghermain dijo

  Hummm kujtoj kur komentoj se forma e regjistrimit dhe votimit më dukej paksa e çuditshme ... Për mua ai votim nuk ishte aq i qartë sa Clara fitoi ... sepse vendosja e gjithçkaje në tryezë (dhe nuk është për të fituar meritat këtu) dhe ballafaqimi me përmbajtjen, ndjekësit, komentet, etj ... etj ... Nga Linux është fituesi! Nuk ka rëndësi që Bitácoras të mendojë ndryshe, ajo që ka rëndësi është se çfarë mendojnë ata prej nesh që ju ndjekin dhe për ne ju jeni fituesit.
  Shpërblimi më i mirë është besnikëria dhe mbështetja që ata gjithmonë do të kenë nga ata që i vizitojnë. :)

 6.   ubuntero dijo

  Procesi është konfuz dhe kategoria është shumë e hapur (qetësohuni), ju tashmë jeni fituesit në Timeline time 😉 // HAHAHA xD

 7.   elendilnarsil dijo

  Ata janë akoma më të mirët për sa më përket mua !!!

 8.   Descargas dijo

  Unë mendoj se ata duhet të ndihen të kënaqur me punën që bëjnë, faqja tashmë është një referencë për ata si unë që nuk kishin hapësirë ​​për të shprehur mendimin e tyre, tashmë do të ketë një mundësi për të mbledhur atë që është mbjellë. Brohoritje

  1.    medina07 dijo

   Pajtohem me atë që thua, gjithashtu me faktin e të qenit një referencë për shumë njerëz që do të mbledhë atë që është mbjellë ose një pjesë në varësi të mënyrës sesi e shikon atë.
   Nga ana ime, unë mund të falënderoj vetëm redaktorët dhe autorët që ndajnë mendimet dhe përvojat e tyre çdo ditë bazuar në ato që kanë mësuar në aventurat e tyre në GNU / Linux për punën që po bëhet këtu.

 9.   i çmendur dijo

  Çfarë ndodh në bloget teknologjike = budallallëk.
  shikoni 2 vendet e para …… mbeturinat.

  Dhe së fundmi, kur panë fjalën linux në blog, ata shikuan në fjalorin e tyre dhe nuk e kuptuan atë, prandaj Linux nuk zë vendin e parë.

  1.    heksborg dijo

   LOL !! Po. Sigurisht që ka ndodhur.

   Dhe nëse jo, të paktën unë kam qeshur me komentin tuaj. Është shumë mirë. 🙂

   Unë mendoj se DesdeLinux e meriton çmimin, por linux ende nuk është shumë i popullarizuar që njerëzit të votojnë për një sit si kjo. Mes nesh po, në fund të fundit ne jemi linuxer, por midis njerëzve "normalë" (pa dashur të nënçmojmë askënd) ai ende nuk është i njohur mirë.

   1.    i çmendur dijo

    Trueshtë e vërtetë, është një betejë epike kundër njerëzve normalë.

   2.    José Miguel dijo

    "Shok" ... arsyetim më i mirë "i pamundur".

    Përshëndetje.

  2.    targoni dijo

   Po, këtu është një ekip i shkëlqyeshëm njerëzish që bashkëpunojnë me atë që munden për ata që fillojnë në Linux, por një fytyrë e bukur që shkëlqen në facebook ... marketingu merr më shumë publicitet

 10.   cr0t0 dijo

  Gjyqtarët ishin të bindur që DesdeLINUX e meritonte çmimin, por të gjithë fshehurazi e mbështetëm vajzën nga facebook xD

  1.    helena_ryuu dijo

   LoL deri me sot nuk e di cfare eshte xDDD, por titulli duket se ka terhequr vemendjen e gjyqtareve te ndyrë hahahaha, hajde ketu mes nesh, ne e dime qe jemi me te miret

   1.    cr0t0 dijo

    Sapo u kontaktova nga një prej gjykatësve, ai më tha se nëse do të kishim edhe një artikull nga GIMP ai do ta dërgonte çmimin përmes Fedex në CUBA, kështu që… merre përgjegjësinë!

 11.   José Miguel dijo

  Lidhja me rezultatet mungon ...

  Blog-u fitues në kategorinë -Blog Më i Mirë Teknologjik- është -claraavilac.com- (blogu i Clara ilavila)

  Duke marrë parasysh që është një blog personal, ku botimet janë vepër e një personi të vetëm, ka meritat e veta.

  Për sa ju përket, gjëja më e rëndësishme është ndjekja masive që keni. Kjo është e rëndësishme, pjesa tjetër është në rregull, por me siguri ju mund të "jetoni" pa të.

  Përshëndetje.

 12.   Bob peshkatari dijo

  Epo, në një rast tjetër do të jetë ... megjithëse, nuk ka nevojë për asnjë çmim, për të realizuar punën e shkëlqyer që bëni.
  Shumë inkurajim dhe falënderimet e mia për ato që mësoni duke lexuar blogun tuaj.
  Përshëndetje.

 13.   Martial del Valle dijo

  Ti je më i miri !!! Gëzoni djemtë një ditë tjetër do të jetë ...

 14.   RafaGCG dijo

  Unë mendoj se ky blog është shumë specifik për atë që ata po kërkonin dhe ishin vendosur në një kategori kaq gjeneraliste ... ajo e Clara është gjeneraliste ... kjo do të ishte gjithçka.
  Fituesi është FromLinux, kjo është e qartë.

 15.   Fernando dijo

  Gëzoni!

  Kjo është faqja më e mirë spanjisht-folëse e Linux-it atje. Dhe platforma që keni ndërtuar është e sigurt se do të jetë më e mirë se shumë të tjera që kanë fituar çmime.

  Gjithçka do të vijë, me siguri.

  Një përshëndetje!

  PS: Për mua kjo faqe është fituese sepse na bën të gjithëve që e vizitojmë "pak më të lumtur". 😉

 16.   kikilovem dijo

  E vërteta është se ky çmim për mua, personalisht, nuk jam aspak i ngazëllyer. Ajo që vlen është blogu dhe artikujt e shkëlqyeshëm këtu në GNU / Linux. Çdokush me një minimum interesi këtu mund të gjejë informacion pa interes për atë që i intereson dhe në lidhje me gnu / LINUX. Pjesa tjetër për mua është e parëndësishme.
  kikilovem

  1.    heksborg dijo

   Pajtohem 100% me komentin tuaj. Fitimi i çmimeve ndihet mirë me egon, por e rëndësishme është puna e bërë.

 17.   liamngls dijo

  Epo, më duket turp por duhet të them se duhet të humbasësh më mirë.

  Në fund të fundit, këto sarao kanë rregullat e tyre dhe kur ka një juri që duhet të marrë një vendim, kjo i nënshtrohet subjektivitetit të njerëzve që e përbëjnë atë, ju mund të fitoni, mund të humbni dhe nuk mund të merrni pjesë nëse nuk pajtohem me te .funksionimi.

  Të paktën nuk më pëlqejnë fare këto shpikje çmimesh në internet dhe për këtë arsye nuk marr pjesë kurrë në ndonjë (as nuk mendoj se do të kisha fituar ndonjëherë ndonjë gjë).

  Në fund të ditës, ajo nuk ndalet së politizuari në internet, me gjithçka që përfshin.

 18.   Roberto Evolving Santana dijo

  Shtë e qartë se për të gjithë ne që votuam për ju, ju kishit fituar para se të futeshit në garë. Në fund të fundit, ky lloj konkursi varet nga mendimi i njerëzve të tjerë dhe nuk ka asgjë të shkruar për mendimet.

  Urime për arritjen deri më tani dhe këmbënguljen.

 19.   John dijo

  Ju nuk keni nevojë për këtë çmim për të ditur që ju djem bëni një punë të shkëlqyeshme. Vazhdoni dhe përshëndetje!