GJITHA: Flisni hapur Zhvilloni hapur

GJITHA: Flisni hapur Zhvilloni hapur

TODO është një fjalë origjina e së cilës vjen nga fraza në anglisht: "Flisni hapur Zhvilloni hapur" e cila në spanjisht është "Flisni hapur Zhvilloni hapur"

Cloud Computing: Disavantazhet - Ana tjetër e medaljes!

Përfitimet, përfitimet, avantazhet dhe karakteristikat e tjera aktuale dhe të ardhshme të Cloud Computing kontrastojnë me aspektet negative ose të pafavorshme të teknologjisë në fjalë për qytetarin e thjeshtë, shoqërinë në dimensionin e saj të duhur.

Brezi i ardhshëm i kriminelëve në internet

Siguria kompjuterike dhe teknologjia në përgjithësi po ndryshojnë me hapa të mëdhenj. Shumë shpejt, ajo që ne e konsideronim të sigurt nuk do të jetë më e njëjta dhe do të jetë e nevojshme të njohim dhe përvetësojmë koncepte që na lejojnë të përballemi me sfida të reja.

OpenKM, menaxhimi i dokumenteve për ju

 OpenKM është një aplikacion në internet, i krijuar për administrimin dhe menaxhimin e dokumenteve, i cili karakterizohet nga zhvillimi i funksionalitetit të tij ...

Çfarë janë Bitcoins?

Çfarë është Bitcoin? Bitcoin është një sistem pagese ose lloj i monedhës elektronike, karakterizohet nga jo ...

Shkarkoni Shërbyer, spiun WhatsApp

U lodhët nga të qenit në gjendje të kontrolloni nëse dikush po injoron mesazhet tuaja WhatsApp? Meqenëse aplikacioni aktivizoi funksionin ...

Mashtrimet me thirrjet WhatsApp

Thirrjet WhatsApp janë tipari i ri që lejon, përmes programit të bisedës, të bëni thirrje zanore duke përdorur një tarifë ...

Telefonat Zuum ose ZTE

Telefonat celularë me zumum, si telefonat celularë ZTE, janë shumë të lira, megjithëse marka e fundit është më e njohur se ...

Hapi 8: Përfundoi instalimin

Si të instaloni WhatsApp në PC tuaj

Dëshironi të jeni në gjendje të përdorni WhatsApp në kompjuterin tuaj, por nuk dini si ta shkarkoni? Instalimi i WhatsApp në PC është shumë i thjeshtë! ...

Aksesorë të telefonit celular me zum

Nëse jeni përdorues i telefonit celular Zuum dhe dëshironi të blini një pajisje shtesë, me keqardhje ju themi se nuk do të jeni në gjendje ta bëni këtë. Markë…

Pjesë këmbimi për celularët Zuum

Telefonat celularë me zumum janë bërë shumë të popullarizuar në disa vende, megjithatë është akoma shumë e vështirë të gjesh pjesë rezervë për ...

Karakteristikat Zuum E45

Zuum E45 i ri është një telefon celular me rreze të mesme me një çmim të ultë, me të vërtetë është një ...

Telefonat celularë Zuum dhe Blu

Zuum dhe Blu janë dy marka të celularëve falas që mund t’i gjejmë në dyqanet e Coppel, këto celularë nuk janë shumë ...

Karakteristikat e Zuum P47

Karakteristikat e Zuum P47: ka një ekran HD 4.7 inç me rezolucion 1,280x720 piksel. procesor i cili është një Quad-core në 1.2Ghz

Nga janë telefonat celularë Zuum?

Marka Zuum është një markë që mund ta gjejmë në dyqanet e suksesshme Coppel dhe në disa distributorë vendas, është akoma një markë e panjohur praktikisht

Karakteristikat e M4tel SS1070

Karakteristikat e M4tel SS1070 janë: ekran 5 inç, ka një procesor dual-core 1.3Ghz, 512 MB RAM, memorie të brendshme 4 GB.

Karakteristikat e Zuum M50

Karakteristikat e Zuum M50 janë këto: Ekran 5 inç me rezolucion 960x540 piksel, që do të thotë se nuk është HD.

Karakteristikat Zuum F50

Karakteristikat e Zuum F50 nuk janë me të vërtetë shumë mbresëlënëse, por ato janë mjaft të mira që ju të merrni bazat.

Telefon celular Zuum A309W

Telefoni celular A309W është një nga celularët më të lirë të markës Zuum dhe ende përmban karakteristika shumë të mira.

Karakteristikat Zuum E508

Karakteristikat e Zuum E508 janë ideale për ata që kërkojnë diçka të shpejtë, por nuk duan të paguajnë për veshje të nivelit të lartë.

Karakteristikat e Zuum N9330

Karakteristikat e Zuum N9330 janë: ekran 5.5 inç, pavarësisht se është një ekran mjaft i madh, ai nuk ka një rezolucion HD.

Karakteristikat Zuum P60

Ndër tiparet e Zuum P60 ai ka një ekran 6 inç me rezolucion HD, për shkak të madhësisë së ekranit të tij Zuum P60 konsiderohet një phablet

Google paraqet Moto E të ri

Google ka prezantuar Gjeneratën e Dytë Moto E, ky është një version i përmirësuar i versionit të parë të prezantuar më herët ...

Menaxho etiketat në Gmail

Etiketat janë një mënyrë për të klasifikuar dhe organizuar mesazhet tona në një mënyrë të ngjashme me kategoritë, ne kemi më parë ...

Hapi 3: zgjedhja e tastierës

Whatsapp për kompjuter

Mësoni se si të instaloni WhatsApp për PC në vetëm disa minuta. Ju gjithashtu keni një video shpjeguese rreth whatsapp për PC

Karakteristikat e Zuum P55

Karakteristikat e Zuum P55 janë shumë të mira duke marrë parasysh çmimin e tij të ulët, për të filluar kemi një ekran 5.5-inç

Blu life 8 telefon

Kompania e produkteve blu është një kompani relativisht e re në tregun e pajisjeve mobile, kjo kompani amerikane ka ...

Azhurnimi i linjës

Me këtë azhurnim të ri do të jeni në gjendje të kërkoni për mesazhe specifike që keni bërë me miqtë ose në biseda të disa anëtarëve që kërkojnë një ...

Telefoni Blu Studio 5.5 S

Telefoni celular Blu Studio 5.5 S ka karakteristika të shkëlqyera dhe një dizajn të mirë, megjithatë nuk është ende e mundur ...

Telefoni Blu Studio 6 HD

Blu Studio 6.0 HD është një phabet 6 inç me karakteristika shumë të mira duke marrë parasysh çmimin e tij. Markë…

Telefonat Blu

Telefonat celularë Blu janë të vetmit celularë që vijnë nga një kompani e menaxhuar nga një CEO i Amerikës Latine, kjo ka ...

Zuum P55 është i mirë

Një nga pyetjet kryesore që njerëzit i bëjnë vetes kur shohin Zuum P55 është nëse është vërtet i mirë ...

Karakteristikat e Zuum E508

  Zuum E508 është një celular me karakteristika shumë të mira duke marrë parasysh çmimin e tij të ulët. Markë Zuum është ...

Karakteristikat e Zuum P60

  Zuum P60 është një celular i shkëlqyeshëm të cilin mund ta gjejmë në disa dyqane të Amerikës Latine si Coppel dhe ...

Karakteristikat e Zuum E60

  Zuum E60 është një phablet 6 inç me karakteristika të moderuara me një çmim jashtëzakonisht të volitshëm. ...

Kini kujdes se çfarë shkarkoni

Ekziston një numër i madh i aplikacioneve në dispozicion, shumë prej tyre nuk e bëjnë atë që thonë dhe të tjerët thjesht nuk e bëjnë ...

Aplikacionet më të shkarkuara

Ekziston një numër i madh i aplikacioneve në dispozicion, por jo të gjithë kanë arritur të njëjtin numër të popullaritetit, madje disa ...

Shkarko Hollywood

Hollywood është një aplikacion në të cilin duhet të krijoni një karakter të cilin duhet ta injoroni për ta bërë atë të bëhet ...

Aplikacioni i motit transparent

Ora dhe moti transparent është një nga aplikacionet më të habitshme të motit dhe orës që ekzistojnë aktualisht, ashtu si ...

AVG për Android

AVG Mobile është një antivirus falas për Android i cili mund ta mbajë të mbrojtur telefonin tuaj inteligjent. Në

Grupet në Facebook

Facebook Groups është një aplikacion i ri me të cilin mund të lundroni midis grupeve tuaja shumë lehtë. Facebook është ...

Migrimi i Motorola-s

Motorola Migration një aplikacion që ju lejon të transferoni skedarët tuaj në disa modele të Motorola. Padyshim një nga ...

Clean Master Optimizoni kujtesën

Clean Master është një optimizues i kujtesës që do t'ju ndihmojë të mbani pajisjen tuaj të pastër nga skedarët e padobishëm. Pa

Skedari për Android

Skedari është një aplikacion që ju lejon të lundroni midis kujtesës së brendshme dhe të jashtme të pajisjes tuaj Android.

Outlook për Android

Outlook është ende një nga sistemet më të përdorura të postës elektronike në botë, dhe aplikacioni i tij celular ...

Shkarkoni Google Play Store 5.0.31

Ne tashmë kemi këtu versionin më të ri dhe të rinovuar të Play Store, tani mund të shkarkoni Google Play Store 5.0.31 Për të gjithë ata që duan ta shkarkojnë dhe instalojnë atë në pajisjet e tyre, më poshtë do të njohim disa nga lajmet kryesore të tij dhe ne do të shtoni lidhjen e shkarkimit.

Bisedoni me miqtë nga Gmail

Gmail deri më sot ka arritur të renditet në mesin e një prej shërbimeve më të spikatura të postës elektronike si për ...

Krijoni llogari në Gmail

Nëse jeni duke kërkuar për një ofrues të postës elektronike, ju keni shikuar në Gmail dhe ende nuk e dini se si ...

Hyni në Gmail

A po mësoni të përdorni Gmail? Epo, nëse keni mësuar tashmë të krijoni një llogari ose nëse tashmë keni tuajin ...

Hap postën Gmail

Sapo të marrim një llogari Gmail, do të duhet të mësojmë të përdorim shërbimin në mënyrë që të hapim ...

Email i Gmail

Gmail është një nga opsionet e shumta që ekzistojnë sot për të menaxhuar, marrë dhe dërguar email, natyrisht ...

Gmail: inbox

Nuk është e lehtë të mësohesh me një shërbim të ri emaili sa herë që ndryshon, aq më pak nëse ...

Shkarkoni Play Store për PC

Shkarkimi i Dyqanit Play për PC është diçka që mund ta bëni tani dhe nga dyqani zyrtar i Google Play. Ky vend ka një sasi ...

Shkarkoni Play Store për Tablet

Shkarkoni Play Store për Tablet, dhe të gjitha tani dhe në dyqanin zyrtar të Google Play, ku do të keni një larmi aplikimesh për ...

LINE për iPhone u përditësua

LINE për iPhone sapo është azhurnuar duke shtuar mundësinë për të bërë thirrje falas tek përdoruesit e tjerë të LINE si përdoruesit e Android!

Shkarkoni Play Store për Android

Luaj Dyqanin për Android Dyqani zyrtar për pajisjet Android, qofshin telefona celularë ose telefona inteligjentë dhe tableta, quhet Google PLAY dhe nga këtu

Shkarkoni LINE Deco

LINE DECO është një aplikacion i zhvilluar nga krijuesit e LINE që ju lejon të shtoni funksione në mënyrë që të ndryshoni plotësisht pamjen e saj

Shkarkoni LINE Antivirus

Nëse keni malwar në pajisjen tuaj mund të Shkarkoni LINE Antivirus, një aplikacion sigurie i siguruar nga zhvilluesit e LINE

VIVER mund të blihet nga LINE

LINE mund të blejë VIVER, një aplikacion VoIP që konkurron direkt me Skype për të zgjeruar shërbimin e tij të mesazheve të menjëhershme duke ofruar thirrje

LINE integron në Firefox OS

Zhvilluesit e Mozilla-s sapo kanë shtuar LINE në listën e tyre të aplikacioneve vendase në një projekt bashkëpunimi me Telefónica

Shkarkoni Instagramin për Windows

Nëse dëshironi të Shkarkoni Instagram për Windows keni dy mundësi për të qenë në gjendje të përdorni rrjetin e ndarjes së fotove në sistem ...

Lodra me kamera në internet

Webcam Toy, një aplikacion për Facebook, me efekte të shkëlqyera për të luajtur, është thjesht argëtues për t’u përdorur.

Age of Pirates RPG Elite për Android

Age of Pirates RPG Elite është lojë RPG dhe aventurë në det të hapur në epokën e bastisjes së plaçkitjeve dhe pazareve për të grumbulluar pasuri.

loja e vdekur në këmbë

Loja e vdekur në këmbë është një nga lojërat më të mira android në lidhje me këtë seri të të vdekurve që ecin dhe fillon kur Rick Grimes zgjohet.

Shkarko Shkarko Nokia

Shkarkimi i aplikacionit më të mirë të mesazheve të menjëhershme në tregun aktual, Line, është tani në dispozicion për të gjithë përdoruesit e Nokia.