DLinux: Tema për KDM dhe KSplash

DLinux_KSplash

Natën e kaluar isha i mërzitur dhe duke u përpjekur të personalizoja pak mjedisin tim të desktopit, fillova të kërkoj nëpër skedarët e mi për disa tema kdm, KSplash y Plazmë.

Nga gjithçka që kam, është ajo që më pëlqen më shumë Dharma, vepra arti e krijuar nga Malcer para Chakra GNU / Linux, dhe megjithëse është e lezetshme siç është, unë doja të bëja diçka më të personalizuar për mua.

vajtueshme Dharma Ka një licencë që nuk më lejon ta modifikoj, kështu që unë duhej të mbështesja Caledonia, e cila është shumë e ngjashme dhe nëse mundem.

Imazhi që fillon këtë postim është një pamje paraprake e temës për KSplash, e cila mund të shkarkohet nga lidhja e mëposhtme:

Shkarkoni DLinux KSplash

Bazuar gjithashtu në Caledonia duke marrë disa detaje të Dharma, ne mund të shkarkojmë një temë për kdm.

Shkarkoni DLinux KDM

Megjithëse fillimisht u mbështeta Caledonia Për të krijuar stilin tim, shpresoj të vazhdoj të përmirësoj si kodin ashtu edhe pamjen ndërsa bëj pak më shumë dokumentacion se si të krijoj një temë për kdm y KSplash.

Kur gjithçka të jetë në rregull siç dua, do të bëj një version për të SLiM y GDM.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   le të përdorim linux dijo

  e mrekullueshme!

 2.   Ferr dijo

  Stili është shumë i thjeshtë, por i këndshëm për syrin, por hej gjithashtu më kujton ngjyrat pastel të dritareve 8 dhe metronë e saj të tmerrshme (mendim modest). Faleminderit për ndarjen do ta provoj në laptopin tim.

  1.    i gjallë dijo

   Blu është e njëjta që ne përdorim në blog

 3.   KZKG ^ Gaara dijo

  Do ta provoj në Exia ime të re brand

  1.    i gjallë dijo

   Më bëj një nder dhe instalo Arch!

   1.    Manuali i Burimit dijo

    elav i vitit 2011 duke lexuar këtë koment:

    http://stream1.gifsoup.com/view4/1132983/stewie-gun-suicide-o.gif

    Gaara nga 2011 duke lexuar këtë koment:

    http://tirandovoce.files.wordpress.com/2011/12/lol-face-meme.png

    Gaara nga 2011 duke parë Gaara nga agjenti i përdoruesit 2013:

    http://www.lowbird.com/data/images/2011/05/tumblr-lkw1uxmvo31qbhtrto1-500.gif

 4.   Leper_Ivan dijo

  Kontribute të shkëlqyera Elav .. Tani për tani i shoh në laptopin tim ...

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit .. Shpresoj t'ju pëlqejë, megjithëse sa më shpejt që përfshihem në krijimin e KDM dhe KSPlash, do të ndryshoj modelin

 5.   aiolia dijo

  Jo keq për të filluar ju duhet të bëni një tutorial se si të krijoni ose krijoni këngë për KDM dhe KSplash jemi në valën e të mësuarit ...

  1.    i gjallë dijo

   Kur të mësoj mirë vetë, unë do të bëj kujdestarinë

 6.   fernandoagonzalez dijo

  Pra fan-boy nuk jemi haha.

 7.   cooper15 dijo

  Elav i shkëlqyeshëm

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit

 8.   elendilnarsil dijo

  Tani për tani që nuk kam Linux askund ... ;-(

 9.   pandev92 dijo

  Më vjen keq ta ndryshoj atë në lubuntu XD.

 10.   eliotime3000 dijo

  Tema e bukur për KDM. Le të shohim se si mund ta aktivizoj KDM në Slackware.

 11.   nosferatuxx dijo

  Mendoj se e kisha bërë tashmë komentin në një postim të mëparshëm, por duket se faqja po shkon pak nga pak drejt krijimit të shpërndarjes së saj. (DesdeLinux LiveDVD).

  1.    pandev92 dijo

   Një distro tjetër e padobishme ... ju lutemi NOOOOOOOOOOO XD

 12.   clow_eriol dijo

  E vërteta është e çmuar. Unë e dua atë, duke pritur për një version GDM

  1.    i gjallë dijo

   Faleminderit. Po lexoj në lidhje me të, në mënyrë që të krijoj tema për të gjithë