Dollapi Social, shtoni ndërveprimet shoqërore të blogut tuaj

Social Locker është një shtesë shtesë për WordPress e cila përdoret gjerësisht në marketingun dixhital për të rritur aksionet sociale të një faqe në internet përmes stimujve dhe bllokimit të përmbajtjes.

Dollapi Social, shtoni ndërveprimet shoqërore të blogut tuaj

Dollap social për WordPress, funksionet e shtojcave

Shtojca funksionon në thelb duke bllokuar përmbajtjen e faqes në këmbim të një veprimi shoqëror, pasi vizitori të ketë shpërndarë përmbajtjen, pjesa e fshehur do të zhbllokohet duke i ridrejtuar përsëri në faqe, këtë herë, pa bllokuar. Le të shohim disa nga funksionet e tij.

Mundësia për të shtuar disa rrjete sociale

Megjithëse Facebook, Twitter dhe Google + janë rrjetet sociale më të përhapura dhe të përdorura, përmes kësaj shtojce mund të shtojmë më shumë profile për të ofruar veprime sociale për vizitorët dhe në këtë pikë, duhet të kemi parasysh se sa më të shpërndara opsionet, do të marrim më pak rezultate. Sidoqoftë, përdorimi i kësaj shtojce është një metodë e mirë për të rritur shndërrimet në një profil specifik social dhe për të zhvilluar strategji të reja për promovimin e aksioneve dhe pëlqimeve.

Diversiteti i veprimeve shoqërore

Dollapi social gjithashtu zbaton veprime të ndryshme sociale për të zgjedhur. Megjithëse aksionet janë veprimet më të kërkuara sociale në përdorimin e shtojcës, ekziston mundësia e shkëmbimit të tyre për pëlqime ose pajtime për të diversifikuar veprimet në profilet e ndryshëm të lidhur në panelin tuaj.

Trafik i kualifikuar

Rrjetet sociale janë bërë një nga mjetet kryesore për të rritur trafikun e një blogu në një mënyrë jo-organike dhe përdoruesit që bashkëveprojnë me faqen, ose duke shpërndarë botime ose përmes pëlqimeve, po tregojnë interes në përmbajtje dhe në prandaj, konsiderohet trafik i kualifikuar për çdo qëllim.

Thirrje për veprim

Thirrja për veprim është një nga burimet kryesore që përdoret më së shumti në marketing dixhital sepse që njerëzit të bëjnë diçka, ata zakonisht duhet të jenë të motivuar dhe çfarë motivimi më të mirë sesa të marrin burime falas me vlerë të shtuar përmes veprimeve të thjeshta të tilla si ndarja ose pëlqimi ne nje postim? Epo, pikërisht ky është motivimi dhe thirrja për veprim që ofron kjo shtojcë përmes së cilës do të jeni në gjendje të rrisni normën e pajtimtarit tuaj në mënyrë të sigurt dhe efektive.

Statistikat e hollësishme

Ky është një funksion shumë i dobishëm për të njohur në çdo kohë se kush zhbllokon përmbajtjen tuaj, ndikimin e saj në media në mediat sociale dhe lidhjen për profilin tuaj për të monitoruar rezultatet e fushatave tuaja në kohë reale.

Dollap social Ai gjithashtu përfshin analitikë të hollësishëm duke sinkronizuar Google Analytics për të kontrolluar rritjen ose uljen e arritjes dhe ridizenjimin e strategjive tuaja sociale në përputhje me rrethanat.

Dizajn personal

Shtojca vjen me disa shabllone të paracaktuara që mund të personalizohen për t'iu përshtatur modelit të faqes. Këto dritare që lidhen janë shumë të lehta dhe nuk ngadalësojnë ngarkimin e internetit, duke qenë në gjendje të vendosen në çdo hapësirë ​​për të bllokuar përmbajtjen plotësisht ose pjesërisht.

Me pak fjalë, nëse po kërkoni të rrisni ndërveprimet shoqërore të faqes suaj të internetit, Locker sociale është shtojca që ju nevojitet, thjeshtësia dhe shkathtësia e përdorimit do t'ju befasojnë. Ju mund të shkarkoni shtojcën dhe të filloni të shijoni të gjitha avantazhet e tij nga kjo lidhje


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Babel dijo

    Tingëllon si një hile shumë e ndyrë për mua. Unë nuk do ta zbatoja atë në faqen time.