Dragon Ball: Trokitni lehtë mbi Betejën vetëm për Android

dragon top betejë betejë për android

Beteja me tap të Dragoit është loja e parë luftarake që do të sjellë Z Warriors në ekranin e vogël të tuaj smartphone o tabletë. Me daljen fillestare për tregun japonez, loja doli në dyqane App Store dhe Play Store tashmë më 25 qershor. Njoftimi u bë përmes një faqe të nxehtë të përgatitur nga Namco - prodhuesi i lojës.

Siç sugjeron emri, loja do të ketë të gjithë ekranin me prekje të pajisjeve dhe komandave që janë thjeshtuar tashmë për lojërat. Në grafikët e tyre mund të shihni se, pavarësisht nga thjeshtësia e njoftimit në kontrollues, ata ende kanë kontrolle dhe butona drejtues për personazhet e sulmeve normale, ashtu si në një lojë video. Një tjetër fakt i rëndësishëm është se loja do të ketë mbështetje për lojëra kundër miqve në vend përmes teknologjisë Bluetooth.

top betoni betejë

Beteja me tap të Dragoit do të ketë versione për Telefonat inteligjentë Android 2.3 dhe tabletët ose më vonë dhe iPhone 4, iPhone 4S dhe iPhone 5, me mundësinë e ekzekutimit edhe në të njëjtën gjeneratë të iPod Touch. Loja vjen e para në tregun japonez dhe do të kushtojë rreth shtatë dollarë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)