Unë e dua operën

Ka shumë përdorues të Linux-it që do të më vrasin sepse flas për këtë shfletues ose që do të përpiqen të më trokasin pak, unë do ta toleroj atë, asgjë nuk ndodh për të xD, por unë nuk mund të hesht para shfletuesit që për mua është madhështia e tij, si për chakra-n time Linux, si për Windows 7-in tim, ashtu edhe për nokia x6 Symbian timen me versionin mini opera.

Kur ju jeni përdorues i KDE, e gjeni veten para të njëjtit problem pa pushim, të gjithë shfletuesit e plotë, të mirë dhe të famshëm janë zhvilluar me një ndërfaqe të pavlerësuar gtk, ne nuk kemi asnjë alternativë ndaj kësaj, përveç përdorimit të shfletuesve si rekonq, pushtues, qupzilla , të cilat edhe pse kanë qëllime të mira, për shkak të një defekti në bibliotekë qwebkit, ata priren të prishen për herë të dytë nga interneti me flash që vizitoni, diçka e bezdisshme është shikimi i një video në YouTube dhe shfletuesi juaj zhduket, me të vërtetë ...

 

Operë, ka arritur të përshtatet në çdo desktop, në çdo sistem operativ në mënyrën më të mirë, pa hedhur poshtë asnjë dhe ka arritur të krijojë një suitë shumë interesante, me opera unite, opera opera, klient bitorrent, opera turbo për lidhje të ngadalta dhe mbështetje të plotë për 64 bit, një motor i ri html5, Ragnarok dhe cilësi të jashtëzakonshme të tilla si arritja përfundimisht e përshpejtimit të plotë të pajisjeve dhe webgl që nga versioni i operës 12 të ardhshëm.

Megjithëse mund të shpenzojë pak më shumë burime sesa shfletuesit e tjerë, për mendimin tim modest ia vlen të merret parasysh, ndonjëherë nuk janë aq shumë burime, por si përdoren burimet, unë preferoj një shfletues që përdor më shumë burime, por është lëng, sesa ai që përdor më pak por ngec.

Komuniteti i operës hispanike është shumë aktiv dhe dërgimi i raporteve të defekteve në kod është shumë i lehtë, në fakt ishte me të vërtetë e lehtë për mua të raportoja gabimin që më shkaktoi kur hyja në faqet e internetit me flash për efektet e kwin, i cili u çmend dhe u rregullua shpejt , ose të paktën ishte rregulluar për ati tim.

I vetmi defekt, edhe pse për mua nuk është, është se është i pronarit.

Një përshëndetje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

45 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  Kur Opera të tradhton, ti më tregon gjithçka JAJAJAJAJAJAJAJAJAJA

  1.    pandev92 dijo

   Shpresoj që jo: $, kjo është dashuria XDDDD

 2.   Eduari 2 dijo

  Mendimi juaj modest është i respektuar, megjithëse unë preferoj shfletuesit e plotë, të mirë dhe të famshëm që janë zhvilluar me një ndërfaqe të pavlerësuar gtk (sipas mendimit tuaj modest).

  Në rrezik për të kënduar këtë koment, ne do të vlerësonim një temë që merr parasysh aftësitë teknike të shfletuesve, veçoritë, krahasimet, për të krijuar tema që mund të shërbejnë vetëm dhe ekskluzivisht për një flakë.

  Për të lexuar tema që shprehin një pikëpamje krejtësisht subjektive dhe të njëanshme, ka edhe bloge të tjera në internet. (mendimi im modest)

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   LOL !!! nuk ke mëshirë me askënd LOL !!!!
   Do të doja të shkruaje diçka ... që të mund ta merrja me vete hehe.

   1.    Eduari 2 dijo

    Kjo nuk ka asnjë lidhje me mëshirën, për këtë lloj teme, unë do të preferoja të lexoja MetalByte, por meqenëse nuk më pëlqejnë, nuk kërkoj temat e tyre dhe nuk largohem nga Muy Linux. E thjeshtë dhe e thjeshtë, nuk është kundër cilitdo që boton, por kundër mënyrës se si boton.

    1.    pandev92 dijo

     Askush nuk të detyron të lexosh postimet e mia, kur të shikosh pseudonimin tim, thjesht nuk mund t'i lexosh ato.

     1.    Eduari 2 dijo

      Convenientshtë e përshtatshme që shkrimtari dhe faqja të bëjnë më të mirën e tyre për të mbajtur një komunitet rreth tyre, pasi si një lexues i thjeshtë kërkoj një sit që e konsideroj të përshtatshëm për shijet e mia, kur diçka ose dikush më shqetëson, mirëpo do të shkoj qij

      Prandaj mos u shqetëso, unë nuk do të lexoj një temë tjetër këtu, përveç nëse ju jeni autori.

      1.    KZKG ^ Gaara dijo

       Ah hajde mos u bëj kështu Eduari 2
       A pandev92 Ai ende duhet të mësojë, domethënë të gjejë ekuilibrin e duhur për artikujt, askush nuk ka lindur duke e ditur dhe ju e dini mirë atë.

       Ju jeni një mik i dashur i faqes, edhe pse ju pëlqen të prekni topat tanë shpesh hehe… ju jeni pjesë e jetës së faqes, prandaj
       Mos u tregoni fëminor, nëse nuk ju pëlqejnë artikujt e pandev92 mos i lexo shok, por ... a do të ndalosh së lexuari ne të tjerët që dëshirojmë të ndajmë njohuritë dhe përvojat tona të kësaj bote Linux?


     2.    Ares dijo

      Kritikat ndaj Eduar2 mund t'i kuptoj nëse bëj përpjekje, megjithëse është disi e padrejtë si për autorin ashtu edhe për sitin.

      Unë them se e kuptoj motivimin tuaj sepse bën krahasimin me një situatë (faqe) ku dita në ditë përbëhet nga artikuj subjektivë që nxisin flakën dhe sigurisht kjo bën që një faqe të bjerë; por kjo nuk do të thotë që ky artikull është i gabuar, një faqe e mirë mund të përballojë "artikuj opinionesh" herë pas here dhe është plotësisht e shëndetshme, veçanërisht kur ato janë mendime natyrore dhe jo si kur janë "mendime intriguese" që nuk janë asgjë më shumë se grepa në mënyrë që lexuesit të thumbojnë.

      Unë gjithashtu mendoj se jam gabim nëse them se ky ishte një artikull opinioni, pasi që përveç paragrafit të parë, pjesa tjetër janë fakte dhe janë pikat pozitive (dhe negative) për të cilat autori justifikon pozicionin e tij në paragrafin e parë.

  2.    pandev92 dijo

   Epo, urime, por komenti juaj është atje, për mendimin tim modest. PS: nëse doni krahasime, bëni një gjë shumë të thjeshtë, hapni google.com, atëherë në shiritin e bardhë nëse ajo ku shihni një shirit të zi që pulson, ju shkruani opera vs chrome vs firefox dhe kaq. Shpresoj që ky udhëzues i vogël i mençurisë së përulur të shkencës kompjuterike të shekullit XXI do t'ju shërbejë për të ardhmen.

   Ju duhet të jeni një nga kërcimtarët shumë linux që vijnë këtu për tu ngatërruar me ju, apo jo?

   1.    Eduari 2 dijo

    Epo, faleminderit, në injorancën time të madhe nuk kisha kuptuar se si të bëja një kërkim në google. Dhe gjëja e bezdisshme, sepse ata gjithmonë më quajnë kështu.

   2.    Oscar dijo

    Unë mendoj se krahasimet përfundojnë të urrejtura, rezultatet janë zakonisht subjektive, ata që shkruajnë artikuj krahasimi, OS, shfletuesit ose ndonjë aplikacion kanë zemrën e tyre të vogël dhe shijet e tyre, prandaj rezultatet duhet të merren me një kokërr kripë, ideali është të provosh derisa të gjesh atë që është më e dobishme dhe e këndshme për secilin.

   3.    Guxim dijo

    Mendoj se të dy jeni mirë, njëri për hapjen e gojës dhe tjetri për përgjigje.

    Le të mos e bëjmë këtë faqe një MuyLinux të ri

    1.    pandev92 dijo

     LOL XD

     Një këngë për të qetësuar shpirtrat:

     http://www.youtube.com/watch?v=wFbBwXNjYCA

     1.    elav <° Linux dijo

      Itshtë e vërtetë që ky lloj artikulli gjeneron polemikë, por është mendimi i një redaktori dhe ne nuk mund të bëjmë asgjë për këtë, vetëm ta respektojmë atë. Tani, unë do ta jap timen, sepse edhe unë kam të drejtë ta lëshoj. Opera është një shfletues i shkëlqyeshëm përveç 3 gjërave:

      - Konsum shumë i lartë i RAM.
      - Nuk jep mirë 100% të faqeve të internetit.
      - isshtë burim i mbyllur.

      Askush nuk mund të të marrë kredinë. Opera ka pioniere në shumë karakteristika që sot mund t'i shohim në shumicën e shfletuesve më të njohur dhe nëse nuk është më mirë, është pikërisht për shkak të kufizimit që është mbyllur. Tani, duke thënë se është më e lartë se Firefox ose Chrome më duket e tepruar, megjithëse e përsëris, është mendimi i pandev92 dhe është në të gjitha të drejtat, por është treguar se nuk arrin as thembra të dy të përmendura më lart.

     2.    pandev92 dijo

      Njeri Elav, kromi im më konsumon shumë, më shumë se 500 megabajt nëse filloj të shoh të gjitha proceset që lidhen me shfletuesin, jam i sigurt që nëse funksionon do të fshihte proceset në atë mënyrë, të gjithë do të mendonin njësoj.

      Firefox nëse jam duke kërkuar për më shumë se 4 ose 5 orë, gjë që është zakonisht e zakonshmja, zakonisht është më shumë se 10 orë, fillon të ngadalësohet dhe unë duhet të pastroj cookies etj sepse përndryshe nuk i ngarkon faqet mirë.

      Ju e dini që gjëja me burim të mbyllur nuk më intereson, për politikën kam mjaft atë që bëj në jetën reale, unë përdor Linux jo për ideologji, por sepse për mendimin tim është ai që për mua është sistemi operativ më i mirë, edhe pse ka disa të vegjël dështimet.

      Një përshëndetje.

  3.    Gabriel dijo

   Firefox i plotë? xDDD

 3.   vetmenaxhimi dijo

  Pajtohem me ju se defekti i vetëm në Opera është se është softuer i pronarit, dhe megjithëse për ju nuk është, për mua dhe shpresoj për shumë më tepër, ai përbën një pengesë të pakapërcyeshme për të cilën unë e hedh pa asnjë dyshim duke e përdorur atë. Arsyeja themelore pse unë përdor softuer të lirë nuk është teknike por politike. Unë gjithmonë do të preferoj një shfletues ose ndonjë aplikacion tjetër falas nga një i pronarit teknikisht superior.

  PS: Pse llogaritë e emailit të denriseup nuk janë të vlefshme për postimin e komenteve këtu?

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Përshëndetje dhe mirëseardhje
   Nuk e di nëse mund ta përdorni atë domen email ose jo, ne nuk kemi mohuar ose konfiguruar asgjë në lidhje me postën elektronike ose diçka të ngjashme. Më shkruani në emailin tim personal në mënyrë që të më dërgoni gabimin që ju është shfaqur, ose ndonjë informacion tjetër që e konsideroni të rëndësishëm (kzkggaara[AT]miopera[PIKA]com).

   Përshëndetje dhe një herë, të mirëpritur në sitin

  2.    pandev92 dijo

   Problemi që kam është se unë njoh filozofinë e shumë prej zhvilluesve të gnome, dhe unë kam ndaluar gjithçka që është gtk në kompjuterin tim, gjëja e parë që ata duhet të bëjnë është të shqetësohen për integrimin e aplikacioneve në desktopët e tjerë dhe të mos pengojnë është e bezdisshme që të tjerët duhet të bëjnë punën që duhet të bëjnë.

 4.   Manuel Escudero dijo

  Përshëndetje komuniteti Clabsol !!

  Emri im është Manuel Escudero dhe unë shkruaj për Xenode Systems Blog; Na vjen keq për ndërhyrjen time, por doja t'ju tregoja diçka:

  Me këtë rast po shkruaj për të kërkuar bashkëpunimin tuaj në një konkurs Krishtlindjesh
  Po bëj në blogun tim, duke pasur një çmim GiftCode për Humble Indie Bundle 4 me 12 Lojëra dhe këngët e tyre, detajet janë këtu:

  http://xenodesystems.blogspot.com/2011/12/regalo-humble-bundle-4-12.html

  Ju mund të merrni pjesë vetë nëse dëshironi dhe atë që do t'ju kërkoja
  mbështetja është se ata do të botojnë një postim në bloget e tyre duke përmendur konkursin, nëse dëshirojnë
  vendosja e një lidhjeje te lidhja që vendosa më lart ose shpjegimi i gjithçkaje, si më së miri
  duken Kjo në mënyrë që të ketë më shumë pjesëmarrje dhe gjëja të jetë më e larmishme

  Nëse nuk keni kohë për të shkruar, një pjesë e lidhjes në
  mediat sociale, nëse munden. Faleminderit, dhe ne jemi në kontakt!

  Gezuar Pushimet.

  -
  Manuel Escudero
  Përdoruesi i Linux # 509052
  Twitter: @Jmlevick
  Blogger: Xenode Blog
  PGP / GnuPG: E2F5 12FA E1C3 FA58 CF15 8481 B77B 00CA C1E1 0FA7
  Sistemet Xenode - xenodesystems.com - «Lidhu me botën tënde»

  1.    Guxim dijo

   http://es.wikipedia.org/wiki/Spam

   Jini mirënjohës që ky artikull nuk është i imi, përndryshe ju tashmë e dini se ku do të kishte shkuar komenti juaj

 5.   kik1n dijo

  Opera nuk e shoh të plotë.
  I mungojnë shumë gjëra, përveç papajtueshmërisë me faqet.
  Por edhe kështu, nëse arrini të riparoni një ose një tjetër dështim të tij, ai është shfletuesi M B I MIR in në botë.

  Chromium dhe Opera Më e mira në shfletues

  1.    Ares dijo

   Asnjë shfletues nuk ka gjithçka, megjithatë ka nga ata që kanë më shumë gjëra sesa të tjerët (natyrisht shtesat nuk llogariten) dhe në ato nuanca është që dikush mund të flasë saktë për shfletues pak a shumë të plotë.

 6.   Gabriel dijo

  Çfarë di unë ... që konsumi dhe performanca, në fund të fundit është subjektive ... .. në rastin tim, ajo konsumon shumë për shumë më tepër RAM Chromium / Chrome / Iron sesa Firefox ose Opera.

 7.   Yoyo dijo

  Ai me të cilin po ngatërrohesh kot ...

  Personalisht nuk më pëlqen Opera, nuk më ka pëlqyer kurrë, ndër të tjera sepse vizatimi i faqeve duket i tmerrshëm në krahasim me Firefox ose Chrome. Dhe e njëjta gjë ndodh në Wi8ndows dhe Mac me këtë shfletues dhe le të mos përmendim që nuk funksionon për G + nëse nuk bëni mashtrim

  Unë nuk më pëlqen Opera, por unë e respektoj atë dhe unë nuk jam duke shkuar për të këndoj kundër tij ose kushdo që e përdor atë. Thjesht mos përdorimi i tij ka mjaft dhe është e ligjshme që redaktori të flasë mirë për të nëse i pëlqen.

  Meqenëse nuk më pëlqen, unë kam lexuar vetëm tre paragrafët e parë të postimit tuaj, por unë nuk do t'ju trolloj xDD

 8.   Andrew dijo

  Unë përdor ArchLinux në një Acer Aspire One, Xfce dhe Opera si shfletuesi kryesor, dhe qëndrimi ndaj Opera-s për ta refuzuar atë si të pronarit të shumë Linuxerëve që përdorin Chrome më duket hipokrite.

  Chromium pretendon të jetë i hapur, por i dërgon të dhëna me shumicë te Google dhe Chrome bën të njëjtën gjë, nëse dëshironin të përdorin një shfletues vërtet të hapur, ata duhet të përdorin SRWare Iron

  Opera përdor teknologji të hapura, mbështet ueb dhe ueb, ishte një nga pionierët në propozimin e HTML5 si një alternativë ndaj një uebi të hapur, ofron mbështetje vendase në Linux për 64bit, nuk krijon procese të ndara me skedarë (shfletues me shumë fije nga skeda më kujto… Internet Explorer 6, vetëm me më pak dritare).

  E vërteta është se opera është shfletuesi i vetëm që më ofron stabilitet, shpejtësi (pa hyrë në diskutime absurde të milisekondave që ai shfletues mund t’i kalojë më shumë se të tjerët dhe nuk janë të perceptueshëm nga ana njerëzore), një sistem i plotë postash, lexues RSS, bittorrent, menaxher i shkarkimeve të plota , respekton standardet e uebit me ngurtësi ekstreme (nëse G + nuk funksionon në të, atëherë atje nëse ka elitizëm ose ndjenjë të një uebi të mbyllur), menaxher i sesionit, lidhje opera (sinkronizoni celularin tim, kompjuterin tim desktop, makinën time dhe laptopi im), ai operon unite (duke i kthyer kompjuterët e mi në servera të shumtë uebi), nëse përdor KDE i përshtatet, dhe nëse përdor GTK2 (Xfce) i përshtatet, dhe nëse përdor GTK3 (Gnome) i përshtatet gjithashtu, Më lejon të shfletoj në rrjetet 3G, Edge dhe GPRS kur nuk kam mbulim Wi-Fi falë Opera turbo (që nuk ofron as firefox, as chrome / ium dhe madje kontrollon konsumin kur kam një plan të dhënash).

  Kur Opera thuhet se është "Madhështia e Tij" midis shfletuesve, kjo është për shkak se ajo e ka fituar atë pozicion, duke inovuar dhe duke mos lënë jashtë asnjë sistem operativ, dhe jo vetëm duke fryrë shfletuesin me navigim të shpejtë dhe karakteristika sipërfaqësore

  1.    elav <° Linux dijo

   Mirëseardhja Andrés:
   Unë ndaj mendimin tuaj nëse vendos veten në vendin tuaj, por mbani në mend se ju po lëshoni një kriter që bazohet në përvojën tuaj personale. Isshtë e vërtetë që Opera i ka të gjitha ato që thua, por ajo që thua nuk është plotësisht e vërtetë: "Respekton standardet e uebit me ngurtësi ekstreme". Nuk është vetëm G +, është WordPress.com dhe shumë faqe të tjera ku shfletuesit si Midori sillen shumë mirë ndërsa Opera jo. Dhe kësaj here po flas për përvojën time personale. Opera është një shfletues i shkëlqyeshëm, por që andej të jetë "Madhëria juaj" .. Unë nuk mendoj kështu. Mbeten shumë beteja që ai të luftojë dhe shumë nënshtetas për të tërhequr në mbretërinë e tij.

   të fala

   1.    pandev92 dijo

    Opera ime e shtypjes funksionon në mënyrë të përsosur, por nuk e di se si do të shkruaja këtu: P, në g + do të duhej të pyesni google se çfarë bëri, sepse disa muaj më parë njoftimet dukeshin mirë.

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     Gjithashtu, gjithmonë duhet të përdorni versionin e fundit të Opera ...

    2.    elav <° Linux dijo

     Epo, shikoni ju. Interesante, as me Chrome dhe as me Opera nuk mund të ndryshoni madhësinë e imazheve në WordPress. Tani Myopera punon mirë vetëm me Opera dhe Firefox .. mirë .. i çmendur.

     1.    Manuel de la Fuente dijo

      elav, ti thua që Andrés po lëshon kritere bazuar në përvojat personale dhe po e bën gjithashtu, unë gjithashtu do të sugjeroja që nëse nuk jeni i sigurt se cili është shkaku i saktë i kësaj apo asaj faqe që ju jep probleme me Opera, mos supozoni se është faji i shfletuesit.

   2.    Ares dijo

    Nuk e di nëse nuk po e shpjegoni veten mirë, por duke argumentuar që një shfletues i përmbahet standardeve sepse nuk tregon mirë një faqe është jo logjike, që do të vlefshme automatikisht çdo IE.

    1.    Ares dijo

     Na vjen keq që doja të argumentoja që një shfletues jo i përmbahet standardeve sepse nuk tregon mirë një sit, është e palogjikshme, që historikisht do të vërtetonte çdo IE si automatik për të shfaqur faqet mirë. »

  2.    kik1n dijo

   Po, por ka shumë papajtueshmëri me faqet.
   Konsumi është minimal krahasuar me Fire, krom / ium.

   Po, është më pro mes shfletuesve.

   1.    pandev92 dijo

    Kam ndryshuar identifikimin në webkit dhe nuk kam pasur më probleme, zhvilluesit nuk marrin parasysh emrin e operës dhe nganjëherë ju merrni shenjën e papajtueshme, edhe nëse nuk është: /

 9.   joni127 dijo

  Diskutimet tipike nëse kjo është më e mirë se një tjetër, është më mirë të bësh një krahasim real të shfletuesve më të përdorur në situata të ndryshme dhe ta vendosësh këtu, që do të ishte shumë më interesant edhe pse tashmë ka.

  Çdo gjë tjetër përkthehet në shije personale si distros të ndryshme që gjithmonë gjenerojnë të njëjtat diskutime dhe ju kurrë nuk merrni kudo.

  Shumica e shfletuesve të njohur, qofshin ato të pronarit apo jo, kanë bërë ose po bëjnë një punë të shkëlqyeshme dhe duke inovuar vazhdimisht.

  Unë do të thoja që pothuajse çdo alternativë është e mirë, përdorimi i njërit apo tjetrit tashmë përkthehet në shije personale, nevoja, mënyra të punës ... Për mua personalisht më e mira është firefox, por e përsëris, për mua. Funksionon shumë mirë për mua dhe funksionaliteti që ky shfletues më jep me shtesat që përdor nuk mund të më sigurohet nga një tjetër, prandaj përdor Firefox. Por nuk po them që është më mirë se të tjerët, por është ai që më mirë plotëson nevojat e mia.

  Ju që shkruani në blog duhet të dini se këto lloj botimesh nuk kontribuojnë asgjë të re ose shumë pak dhe duhet të jeni më të përmbajtur kur botoni fraza të tilla si "madhështia juaj" ose "më e mira", përveç kësaj tashmë ka shumë gjëra atje dhe është e lodhshme të lexosh të njëjtën gjë.

  Bestshtë më mirë të bësh një përmbledhje të mirë që mund të jetë interesante.

  Përshëndetje.

  1.    pandev92 dijo

   Thatshtë se për rishikime të plota dhe të specializuara ka phoronix, por këtu askush nga ne nuk mund të thotë, kjo është më mirë sepse tejkalon 4,5 mm në shpejtësi në provën e shpejtësisë javascript dhe diellin dhe nuk di çfarë historish.

   1.    Guxim dijo

    Vetëm Vetja e Lartë e Mjedrës mund, edhe nëse nuk është nga këtu

    Hahaha

    1.    pandev92 dijo

     Hahaha lëri atë njeri të qetë, ai duhet të jetë me makinën e tij në pushime XD

 10.   pandev92 dijo

  A supozohet të jetë kjo spam xD ..?

  1.    truko dijo

   ose një konfuzion jutsu = O

 11.   Ares dijo

  Unë tashmë kam shkruar më shumë në artikull sesa do të preferoja, por këtu është mendimi im.

  Sinqerisht jam plotësisht dakord me artikullin tuaj, Opera duhet të jetë pa dyshim shfletuesi më i mirë (në funksione, në standarde, në performancë); Eshte shume e veshtire!! them jo për atë "të ëmbël" dhe për rekordin që unë me të vërtetë përdor një sistem falas (përveç herë pas here në përdorimin etik të saktë të përpiqem diçka: P).

  Personalisht, nuk besoj (dhe nuk është e vërtetë) që të jesh pronar është një defekt (teknik) dhe që automatikisht e bën atë më keq (në cilësi) sesa një falas dhe kritikat që merren parashikueshëm në atë kuptim nuk i bëjnë shumë kuptim dhe më shumë se zakonisht që zakonisht vjen nga njerëz që nuk përdorin sisteme falas, në fund të fundit ata janë njerëz që përdorin atë që përdorin sepse u pëlqen marka dhe natyrisht që ata gjejnë buta te tjetri për të qenë një markë tjetër.

  Me komentin tuaj mbi konsumin dhe performancën nuk mund të pajtohem më shumë, përkundrazi më habit që ky mendim nuk është normë. Njerëzit e thjeshtë duket se e injorojnë këtë pajisje që duhet të përdoret dhe të përdoret mirë. Një aplikacion duhet të konsumojë për të ofruar funksionalitet dhe performancë, dhe nëse e bën, po konsumon si duhet; Nga ana tjetër, nëse një tjetër po konsumon më pak dhe zvarritet, nuk do të jetë më mirë për të konsumuar më pak, përkundrazi është i dizajnuar dobët (ndoshta qëllimisht të dëshirosh të tregosh "pak konsum" sepse njerëzit e zakonshëm "dhe testet e studiuesve") vëreni këtë).

  Kjo është e gjitha, por ju thoni se mete mund të raportohen, ku bëhet?

  1.    pandev92 dijo

   Po, mete mund të raportohen këtu shumë lehtë: http://www.opera.com/support/bugs/

   Dhe ka gjithashtu një forum në anglisht për të thënë se çfarë problemesh keni: http://my.opera.com/community/forums/tgr.dml?id=2

   Dhe së fundmi faleminderit që nuk më kryqëzove edhe ti, më bën të ndihem pak më i lehtësuar, përshëndetje!

  2.    Andrew dijo

   Pajtohem ... që është i mbyllur, nuk e bën atë teknikisht inferior, përveç kësaj, nga Blog Blog Team Opera gjithmonë ka informacion dhe një koleksion të metesh në një mënyrë shumë aktive, të paktën unë mendoj se në opera ata dëgjoni përdoruesin e tyre (e di, sepse ekipi i desktopit gjithmonë u është përgjigjur gabimeve dhe sugjerimeve që unë kam bërë)

   Ka produkte të mbyllura që janë teknikisht inferiorë, por ky nuk është rasti i Operës