# E Premte Miqësore e Diazepan

Një javë më parë shpërtheu polemika për Mark dhe çaji me burim të hapur. Lennart Poettering, Aaron Seigo dhe Martin Gräßlin dolën për të mbrojtur veten dhe Jono Bacon, duke treguar rolin e tij si qetësim propozoi këtë të Premte Miqësore ku postojmë respektin dhe admirimin tonë për zhvilluesit e projekteve të ndryshme nga tonat.

Dhe për sot po mendoj të shtoj, sepse nuk mund të shkosh nga flaka në flakë pa pushuar atje ku ushqehet miqësia.

Unë do të filloj me Ikey Doherty, sepse edhe unë ndihem sikur kam kaluar tej mase vargjet e mia për vdekjen e SolusOS shkruar dje. E vërteta është se gjendja aktuale e SolusOS nuk më jep asnjë gëzim apo gëzim, duke marrë parasysh që të bësh gjithçka vetëm është tashmë shumë. Përveç faktit që Ikey gjithashtu kishte probleme personale që ai tashmë i ka kapërcyer (i mbijetoi një zjarri në banesën e tij dhe ishte i pastrehë ose i papunë për një kohë). Pra respektet e mia. Ikey është lule zhvilluesi sikur ta bënte monument.

Gjithashtu për ju Yoyo. Unë të thashë duke ndyrë Andaluzian, por te thashe fresk (si pothuajse çdo herë). Ju po bënit vetëm një propagandë distros të jashtëzakonshme dhe kjo nuk mund të jetë e keqe. Ndërsa SolusOS ishte një dështim, ne nuk do ta mohojmë këtë Manjaro është ende një sukses. Dhe nëse nuk do të bënit hype, ata do ta përdornin më pak. Për të gjithë ju them, Yoyo është një person më i mirë kur flasin me të si në strehë.

Unë nuk jam duke harruar Elav dhe KZKG ^ Gaara. Së pari për detajet e vogla (por gjigande) që rregulluan problemin e postimeve nga autori. Tani nuk hahen sende. Dhe tjetri për vetë blogun. Megjithëse nuk arrijmë përsëri në finalet e çmimit Bitácoras, unë vazhdoj t'i duroj ato. Ne i duam ata, me ose pa Fidel.

Eugenia, unë ndiej përmes heshtjes që ju nuk po më bëni bankare për shkak të diskutimit që kam bërë me ju një vit më parë. Kemi pikëpamje të ndryshme .por nuk më pengon të reklamoj këtu Revista Hackers & Developers. Dhe e njëjta gjë do të ndodhë me projektin tuaj të ri, Hakeri Origjinal. Kur të dalë, unë gjithashtu do ta përhap fjalën sepse ia vlen.

Hej, le të pushojmë pak nga flakët. Postoni falënderimet tuaja. Bashkohuni në entuziazmin e përgjithshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

14 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   i gjallë dijo

  Faleminderit diazepan, megjithëse ka diçka që do të ishte shumë mirë të sqarohej: Të metat e artikujve nga autori u korrigjuan nga kolegu ynë Pablo. Nderi kujt i duhet nderimi ..

  😉

  1.    diazepani dijo

   Epo, atij njohja.

   1.    le të përdorim linux dijo

    Faleminderit faleminderit… 🙂

    1.    eliotime3000 dijo

     Dhe siç tha Cerati:

     Faleminderit ot Gjithsej!

 2.   është Ozkan dijo

  Paqe dhe Dashuri hë? \ n / LOL
  Asgjë, se sot do të të dëgjoj dhe nuk do të qëlloj askënd për pjesën tjetër të ditës.

 3.   Tina Toledo dijo

  Duke përfituar nga kjo hapësirë ​​dua t'i kërkoj falje Stafit. Sqaroj se akoma nuk e kuptoj pikëpamjen tuaj në temën "Për produktet, shpërndarjet dhe shpërndarjet" por kjo nuk justifikon që ju thashë se jeni "markë" duke përfituar nga një gabim drejtshkrimi nga ana juaj.
  Unë nuk mendoj se ai e kuptoi atë që kam dashur të them, por keqardhja ime për atë trolling shkon gjithsesi.

  Unë gjithashtu i kërkoj falje Diazepan nëse ky koment i imi nuk është në vend.

  Një përshëndetje

  1.    eliotime3000 dijo

   Errare Humanum Est.

 4.   Windousian dijo

  Unë dua të tregoj respektin dhe admirimin tim për të gjitha projektet FLOSS. Nuk më intereson nëse ata e quajnë veten softuer falas ose burim të hapur. Ajo që është e rëndësishme është se ato bazohen në katër liritë e FSF dhe / ose 10 pikave të OSI. Ata janë të gjithë të vlefshëm. Unë do të doja që ata të unifikonin kriteret në fusha të caktuara dhe që të gjithë desktopët GNU / Linux të vendosnin më shumë standarde, por unë jam i kënaqur që ata respektojnë njëri-tjetrin pa hedhur mut në rastin e parë.

 5.   wil dijo

  Mendova se #FridayFriday duhej të njihte dikë që nuk ishte nga puna juaj ose nga komuniteti në të cilin merrni pjesë.
  D =!

 6.   René Lopez dijo

  Yorugua i madh !!
  Nuk e di, mendoj se është koha t'u kërkoj falje përdoruesve të AMD për: "AMD, nga zemra ime, Japiro!"

  Dhe mendoj se vetëm kjo, nëse dikush mendon se e kam ofenduar në një moment, se ai më thotë ose më kujton, mbase po harroj diçka ...

  Dhe tani, duke treguar respekt dhe admirim.
  Këtë herë Z. Gonzalo Alcalde shkon tek ju, për ndërmarrjen e këtij hapi të parë, duke inkurajuar komunitetin të vërë në praktikë idenë e Jono Bacon.

 7.   René Lopez dijo

  * vendos, në vend të: fuqisë. XD

 8.   nano dijo

  Unë vetëm rekomandoj që një zillion mijë #FriendkyFridays xDDD të mos lëshohet të paktën jo në blog, unë rekomandoj që ata ta bëjnë atë në G + në një mënyrë shumë më të hapur dhe personale ...

  1.    eliotime3000 dijo

   Epo, për javën e ardhshme, unë do të bëj #FreelyFriday tim duke promovuar faqen time të internetit, dhe duke ju ftuar të jeni redaktorë (natyrisht është vullnetare, por unë nuk i kam lëshuar të dhënat për të shmangur problemet me spammers).