EasyLife: Fedora nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë

Jetë e lehtë është një program i lehtë për t’u përdorur që lejon instaloj shumica e paketave "ekstra". Kjo gjithashtu ju lejon të rregulloni konfiguracion më të popullarizuara. projekti brazilian e bën përvojën e përdoruesve fillestarë të lehtë dhe argëtuese duke siguruar mjetet për të "rregullimi i imët" i sistemit formë shpejt dhe pa dhimbje koke.

Me këtë program mund të instaloni drejtuesit për kartën tuaj video, të instaloni Flash, kode video dhe shumë më tepër.

Ndër të tjera, këto janë disa nga tiparet e Easylife:

 • Vendosni komandën "sudo" për përdoruesin e rregullt;
 • Konfiguroni depon e rpmfusion për softuer shtesë dhe jo-falas;
 • Instaloni shtojcën Flash Player;
 • Janë instaluar të gjitha llojet e kodekëve (divx h264, xvid, mp3, etj);
 • Instaloni nvidia dhe ATI;
 • Instaloni Skype;
 • Instaloni shtojcën Sun Java dhe Sun Java për Firefox;
 • Integrohet me sistemin Sun Java-switch-java;
 • Dhe shume te tjere …

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Juan Pablo Jaramillo Pineda dijo

  Përkundrazi, kjo instalon të gjithë programin PRIVATIV që dëshironi !! hehe

  të fala

 2.   Juan Pablo Jaramillo Pineda dijo

  Saktësisht

 3.   rafuru dijo

  ti mendon

 4.   lokeko dijo

  Mbaje konsolën.

 5.   rafuru dijo

  Mbetet për t'u parë se si të rritet shpejtësia e Fedora, sepse tani që e instalova e ndjeva atë shumë, shumë të ngadaltë në netbook-un tim, gjë që nuk ndodh në bubulubuntu .. Dhe pasi kam nevojë të programoj me një shpejtësi të mirë vendosa të kthehem në bubulubuntu juju,

 6.   Le të përdorim Linux dijo

  Djema, provoni Archbang ... një kënaqësi. Kushton pak për ta lënë ashtu siç ju pëlqen, por është super e lehtë dhe është 10. Kini kujdes, vjen me Openbox (pa GNOME, as KDE).
  Gëzuar! Paul.

 7.   Carlos dijo

  Epo burrë po të them. i rrallë.

 8.   Carlos dijo

  Rekomandim i mirë, megjithëse tashmë e përdor Arch Linux, gjithashtu e rekomandoj, megjithëse nuk vjen me ndonjë desktop si parazgjedhje

 9.   pffffff dijo

  Ashtu si kush thotë, EasyLife transformon Fedora në ubuntu. Por pa unitet.