Edicioni IX i çmimeve Bitácoras.

Sot ju sjell një lajm, dhe është se votimi për edicionin e nëntë të çmimeve tashmë ka filluar Shkrimet, në të cilën Nga Linux do të përpiqet përsëri të zgjedhë të marrë çmimin.

Për ata që nuk na lexuan në atë kohë, kështu që për ata që nuk mbajnë mend, ky blog arriti në finalen e madhe, së bashku me bloget, Linux Xataka y Vajza në Facebook (Ndryshoj emrin, nuk mbaj mend si quhet tani) dhe kjo e fundit ishte fituese.

Këtë vit ka disa risi. E para ka thjeshtuar sistemin e votimit, si dhe sigurinë e tij. Tjetra është prezantimi i 3 kategorive të reja: Shëndetësia, Filmi dhe Televizioni dhe Marketingu dhe Mediat Sociale.

Për të votuar thjesht duhet të klikoni në imazhin që shfaqet si në fund të këtij shënimi ashtu edhe atë që do të shtohet në të djathtë (ose më poshtë nëse po na vizitoni nga një celular, Nintendo 3DS, etj.) Dhe të regjistroheni në faqe, si dhe kanë pasur një lloj aktiviteti në të.

Nëse e bëni nga vetë faqja, na votoni në kategorinë e Blog më i mirë i teknologjisë dhe inovacionit, dhe jo brenda Siguria e IT, siç ndodhi në edicionin e kaluar, pasi që edhe pse kemi artikuj të kësaj natyre, tjetri është ai që është më afër asaj që shkruajmë këtu

Konkursi ka tre faza:

1) Deri më 15 nëntor: Gjatë kësaj kohe të gjithë ata që dëshirojnë mund të votojnë për bloget e tyre të preferuar.

2) Më 25 nëntor, do të shpallet juria, e cila do të zgjedhë një blog midis 3 finalistëve në secilën pjesë, përveç Blog-ut më të Mirë Publik, i cili do të merret nga blogu me më shumë vota.

3) Dhe më në fund më 29 nëntor gala finale do të mbahet në La casa encendida, brenda ngjarjes InterQue, në Madrid, Spanjë

Çdo javë do të shfaqet një Renditje e përkohshme me 10 vendet e para, pa raportuar votat e grumbulluara. Ndërsa ata largohen, unë do t'ju informoj për pozicionin në të cilin ndodhemi.

Shpresoj të marr pjesë përsëri në gala finale, dhe kësaj radhe, të kthehem me trofeun e lakmuar, i cili do të shkojë direkt në shtëpinë e Elav ose KZKG ^ Gaara.

Ju mund të konsultoheni me rregullat e konkursit në faqen e internetit të konkursit.

Faqja e konkursit

Votoni në Çmimet Bitacoras.com


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

21 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ivan Barra dijo

  Gati voten time !! si të mos bashkëpunojmë me blogun më të mirë të GNU / Linux - Linux (për puristët talibanë !!) që ekziston, gjithmonë duke ndihmuar në përmirësimin e punës sonë.

  Këtë vit ata fitojnë çmimin djema, fat i mirë !!

  Përshëndetje.

 2.   anubis_linux dijo

  Sapo votova jeejje

 3.   diazepani dijo

  Një azhurnim: Blogu i Clara Avila është emri i ri i Facebook Girl.

  1.    Ivan Barra dijo

   Ju jeni shumë e bukur!!

 4.   aioria dijo

  Gati tashmë i kam dhënë votën time desdelinux dhe katër blogeve të tjerë që i konsideroj gjithashtu si ...

 5.   eliotime3000 dijo

  Unë tashmë i kam dhënë votën time blogut.

 6.   Gibran barrera dijo

  Shumë mirë, urime djema, shpresoj të fitoni këtë vit, tashmë e keni votën time!

 7.   sjjw dijo

  xataka linux ?? Nuk e kam dëgjuar kurrë

  1.    eliotime3000 dijo

   Kjo është një shaka. Zyrtarisht, Weblogs SL nuk e ka shtuar atë derivat të Xataka.

 8.   chinoloco dijo

  Dua të shoh fotografi në tapetin e kuq !!
  :p

 9.   F3niX dijo

  Bërë ..

 10.   Charlie-Brown dijo

  Mos harroni se nuk është vetëm votim, por gjithashtu po përhap fjalën midis miqve ...

 11.   sieg84 dijo

  gati

 12.   Kosto Granda dijo

  Unë do të votoj tani!

 13.   José Miguel dijo

  Nuk e kuptoj se si "informatikë" i mungon statusi.

  Ata kanë "siguri kompjuterike" · por kjo është diçka më konkrete.

  Sidoqoftë, unë do të pres që ata të vënë këmbët e tyre në tokë ...

  Përshëndetje.