Drejtoni Google Chrome në CentOS 6

Dhe ne vazhdojmë me krom 🙂 Nën të njëjtin titull në Fusha e Lirë kanë botuar një artikull ku ata na mësojnë të korrigjojmë një defekt që paraqet Google Chrome en CentOS 6, me sa duket, sepse krijon një konflikt me një nga SELinux.

Siç na tregojnë ata, nëse gjatë ekzekutimit Google Chrome shfaqet ky gabim:

[user@localhost Descargas]$ /usr/bin/google-chrome: /lib/libz.so.1: no version information available (required by /usr/bin/google-chrome)
/usr/bin/google-chrome: /lib/libz.so.1: no version information available (required by /usr/bin/google-chrome)
/opt/google/chrome/chrome: /lib/libz.so.1: no version information available (required by /opt/google/chrome/chrome)
/opt/google/chrome/chrome: /lib/libz.so.1: no version information available (required by /opt/google/chrome/chrome)

Autori i artikullit na tregon se në rastin e tij, ai e rregulloi gabimin duke ekzekutuar në tastierë:

chcon -t usr_t /opt/google/chrome/chrome-sandbox

Por ne mund ta zgjidhim atë përmes disa metodave të ofruara në Kjo faqe. Ju mund ta shihni artikullin e plotë në kjo lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.