ElementOS_Graphite: Një temë tjetër për Dekorator

Sapo u ngjita KDE-Shikoni një temë tjetër për Dekorues i quajtur ElementOS_Grafiti Epo, për ta krijuar e kam përdorur (ose jam frymezuar) në butonat OS X y OS elementare.

Hapat e instalimit janë të njëjtat siç pamë Ky artikull dhe mund ta shkarkojmë këtë temë nga lidhja vijuese:

Shkarkoni ElementOS_Graphite

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

12 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Oberost dijo

  Shikoni se çfarë ju pëlqen butonat e rrumbullakët të Apple, xd

  Punë e bukur

  1.    elav dijo

   Po…. Na pëlqejnë

  2.    sieg84 dijo

   është e zeza e re

 2.   DevilTroll dijo

  Vazhdoj të them nëse guximi ngrinte kokën ... XD

 3.   AlonsoSanti14 dijo

  duken mire ... shume keq nuk perdor kde .. sepse jane per kde, apo jo?

  1.    elav dijo

   Mendoj kështu, dua të them, nuk e di nëse mund të përdorni Dekorator me një mjedis tjetër desktop

 4.   bubullimë dijo

  Përdorues i XFCE kohët e fundit po përdor KDE.
  ajo që sapo provova, është seanca XFCE por me Kwin si menaxher i dritares ...
  Pornshtë pornografi e pastër, një kënaqësi me pak dash.

  1.    elav dijo

   LOL

 5.   Sëpatë dijo

  Ftohtë! Do t'i kisha bërë butonat pak më të vegjël, por duket mirë.
  Faleminderit për krijimin dhe ndarjen!

  1.    elav dijo

   Faleminderit per komentin Në fakt i bëra më të vogla, por kur i përdor në monitorë të mëdhenj, vështirë se i shoh xDDDD Epo, kjo është paksa e ekzagjeruar, por seriozisht, ato duken shumë të vogla. Do të duhet të bëj një version për Netbook.

   1.    Sëpatë dijo

    Unë i kam zvogëluar ato disa pixel dhe ato kanë qenë hyjnore; D

    1.    elav dijo

     Po, unë e kam atë në pritje