Zgjedhësi i emojione për Ubuntu, shtoni emoticons në bisedat tuaja

Ne jemi në epokën ku “një imazh vlen më shumë se një mijë palabra”, Imazhet dhe videot po zëvendësojnë me shpejtësi ato të shkruara, në bisedat tona kjo gjithashtu ndodh dhe çdo ditë është më e zakonshme të përdoren emoticons për të përfaqësuar diçka që duam të komunikojmë.

Për të mos mbetur pas, është e përshtatshme që të fillojmë të përdorim një aplikacion që na lejon të shtojmë emoticons në çdo bisedë ose shkrim, nga desktopi ynë. emoticons

Çfarë është Emojione Picker për Ubuntu?

Es un simple selector de emoji para Ubuntu y derivados, creado para que funcione en Unity 7, pero que ha sido probado en diversos entornos de escritorio como Cinnamon, XFCE, Openbox (con Stalonetray y Tint2), Gnome Shell, MATE y KDE.

Esta herramienta se alimenta de los datos del proyecto de código abiero Emoji One, el cual se encarga de hacer posible que podamos añadir cientos de emoticones a cualquier conversación.

Si të instaloni Emojione Picker për Ubuntu?

Instalo nga APP

Për të instaluar Emojione Picker në Debian, Ubuntu dhe Derivatet, ne mund ta bëjmë atë duke ndjekur hapat e mëposhtëm:

 1. Shtoni APP zyrtare: sudo add-apt-repository ppa:ys/emojione-picker
 2. Azhurnoni paketat: sudo apt-get update
 3. Instaloni paketën: sudo apt-get install emojione-picker

Instalo nga github

Kjo metodë duhet të funksionojë në çdo shpërndarje:

 • Klononi depon zyrtare:

git clone https://github.com/gentakojima/emojione-picker-ubuntu;           cd emojione-picker-ubuntu 

 • Vrapo ./install.sh
 • Nëse dëshironi ta çinstaloni, duhet të ekzekutoni përsëri ./install.sh .

Si të përdorim Emojione Picker për Ubuntu?

Ne duhet të ekzekutojmë Emojine Picker nga Menuja e shpërndarjes sonë, ajo do të ekzekutohet dhe ne mund të vizualizojmë një emoticon në shiritin tonë.

Para usar el selector:

 1. Elija su emoji en el menú desplegable.
 2. Pegarlo (generalmente Ctrl+V ).

Tani mund të shijojmë emoticon kudo që të dëshironi, ka një numër të madh të tyre, të organizuar sipas kategorive, në të njëjtën mënyrë që mund të kërkojmë midis emoticonëve të ndryshëm ose të zgjedhim të fundit të përdorur.

Dhe çfarë mendoni për këtë mjet? A ju pëlqen Emoticons?

Ky artikull është krijuar nga ????????, nga dikush krenar që ka lindur në ??????, dashnor i ???? dhe

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   felfa dijo

  Dhe për Arch tashmë kemi paketat AUR ttf-emojione-color dhe emojione-picker.

  1.    Luigys toro dijo

   Sa të dhëna të mira, faleminderit shumë.

 2.   HO2Gi dijo

  shumë mirë