Temë-ikonë-evolvere, ikonë e vendosur për KDE

Evolve

Si duket Evolvere?

Një set ikonë i freskët dhe elegant krijuar nga Frank Souza për desktopin e KDE-së dhe me maninë e dizajnit Flat. Këtu janë disa pamje nga ekrani nga desktopi im:

menu

 

Ai gjithashtu ka variante të ndryshme: Evolvere, Dosjet e Gjelbra, Dosjet e Zeza, Dosjet Blu y Evolbuntu, e cila është ajo që unë përdor.

mendimi5

mendimi6

Nëse ju ka pëlqyer, mund ta shkarkoni këtu:

Tema e ikonës evolvere

Për ta instaluar, ju e dini, ju thjesht duhet të shkëputni dosjet në ~ / .local / share / icons / ose / usr / share / icons / për të gjithë përdoruesit. Disa shënime që autori na lë:

SMPlayer: Për momentin, tema vetëm në dispozicion me ngjyre te zeze. Unëudhëzimet e si ta instaloni Ata janë brenda Dosje "Ekstra " në secilën dosje të varianti e errët

SHËNIME

1 - Para, el temë ikonash Evolve ishte krijuar ekskluzivisht për temat e qarta, por megjithatë, pas disa kërkesave une vendosa përshtateni për të ambiente të errëta.

2 - Të gjithë ikona me madhësi më të vogla ose e barabartë me 24px jane monokromatike (thashe te gjitheve), me shumë pak përjashtime, si emblemat dhe disa veprimet e ikonat. Esto parandalojnë thyerjen de icons të standardizuara Në disa situata. Prandaj, nëse e shihni të vegjlit ikona me ngjyra, është sepse jo akoma ata janë rregulluar, por megjithatë, do te behet. Unë kam qëllimin e krijoni një variant totalmente shumëngjyrësh, por në një të ardhme jo shumë të afërt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   xhemin-samuel dijo

  Si quhet tema plazmatike që kanë dritaret?

  Duket shumë si Zukitwo

  1.    vr_rv dijo

   Në të vërtetë, Zukitwo është dekoruesi i dritareve.

 2.   Williams dijo

  Kjo paketë ikonash është vetëm për shpërndarjet e KDE?

  1.    Tina Toledo dijo

   Jo, i kam instaluar në Linux Mint 17 Cinnamon dhe ato shkojnë pa ndonjë problem.

 3.   Giskard dijo

  Epo, ato janë të bukura!
  Le të shohim nëse i vendos në LXDE (dhe nëse mbetet, natyrisht)

 4.   nosferatuxx dijo

  Temat shumë të këndshme, pasi i instalova për disa ditë në openSUSE tim 13.1 dhe në LinuxMint17 si KDE.

 5.   aguadro dijo

  Zakonisht nuk jam adhuruese e modës “e sheshtë”, por këto më pëlqejnë mjaft. Ashtë për të ardhur keq që faqja e shkarkimit dëshiron të vendosë një lloj cookie të palëve të treta. Unë kurrë nuk kam pasur probleme për të shkarkuar me politikën e cookie-t që kam në Firefox më parë, por kjo faqe "fluturoj" më ka mërzitur shumë dhe rastësisht kam shkarkuar ikonat.

 6.   santiago alessio dijo

  Ata janë shumë të mirë, e kam të instaluar në nenexhik 17

 7.   Fer dijo

  Përshëndetje, unë jam i ri në linux, fillova me Ubuntu 14.04 dhe më pëlqeu këto ikona, por pasi shkarkova dhe shkova në shteg / usr / share / ikonat / nuk di si t'i zbatoj ato ose me çfarë aplikacioni, pasi që konfigurimi i sistemit as nuk shfaqet, a mund të më udhëzoni, faleminderit dhe përshëndetje nga Meksika!

  1.    vr_rv dijo

   Provoni ta vendosni në dosjen tuaj personale, ekziston një dosje e fshehur e quajtur "ikona", sigurohuni që të hiqni zinxhirin nga ajo që keni shkarkuar.