Firefox 10.0 ßeta 1 Në dispozicion

Nëpërmjet Mozilla kemi lajmin se versioni është tashmë i disponueshëm 10.0 beta 1 de Mozilla Firefox i cili përfshin (ndër të tjera) lajmet e mëposhtme.

 • Butoni Forward është i fshehur, derisa të përdoret përsëri butoni Back.
 • Mbështetje anti-aliasing për WebGL.
 • API-të me ekran të plotë ju lejojnë të ekzekutoni një aplikacion në internet në ekran të plotë.
 • Mbështetje për CSS3 3D-Transformimet.
 • Elementi HTML5 dhe vetia CSS.
 • Shtuar Inspektori i stilit CSS.
 • API-të e indeksuaraDB.
 • Rregulluan çështje të ndryshme të stabilitetit.

më shumë informacion dhe shkarkimeForumi Mozilla.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ahdezzz dijo

  WTF? nëse vetëm dje instaloni firefox 9> :(

 2.   i duhur dijo

  Unë deri para disa ditësh kisha versionin 4.0 xDDDD

 3.   joni127 dijo

  Me këtë ritëm do të kemi firefox 20 jo shumë gjatë, sa budallaqe. Në kaq shumë vite të ekzistencës së firefox-it ai po ecte me firefox 3 ose 4 dhe në pak nga një vit afërsisht. tashmë nga 9.

  Masa për mua është absurde të përpiqem të mos humbas terren me konkurrencën, për të parë pse versioni i shfletuesit duhet të ketë kaq shumë rëndësi për përdoruesit e tij. Përveç kësaj me këtë ata nuk bëjnë asgjë tjetër përveç vidhosin krijuesit e zgjerimeve me kaq shumë ndryshime të versionit, saqë ata e bëjnë punën e tyre pa ngarkuar asgjë në këmbim (përveç dhurimeve) dhe që ndihmojnë për të përmirësuar shumë shfletuesin.

  Do të tingëllojë paksa e shëmtuar të kesh një firefox 20, nuk jam i befasuar që ngriten që numri i versionit të shfletuesit nuk mund të shihet, nga rruga, diçka kontradiktore me atë që bëjnë tani.

  Përshëndetje.

  1.    Ares dijo

   Pajtohem plotësisht, veçanërisht në çështjen e krijuesve të shtesave, ata janë njerëzit që e kanë çuar Firefox-in atje ku është (sepse duhet ta pranojmë, Firefox pa shtesa është si një parti pa njerëz), ata janë njerëzit që kanë e bëri Firefox të vazhdojë të ketë përdoruesit që ka, veçanërisht për shkak të stinëve të mëdha të shfletuesit (sepse kush nuk ka menduar të ikë nga tmerri i Firefox dhe është lidhur nga shtesat që hedhin gurin e parë) dhe në krye të gjithë janë njerëz që punojnë në mënyrë altruiste pa marrë asgjë në këmbim dhe ata ngacmohen në atë mënyrë sikur të merrnin 300 milion në vit vetëm për të jetuar në emër. Përkundrazi, për mendimin tim ata janë më tepër "të fyer" sepse me ndryshimin e numërimit ata u trajtuan sikur po u bënin një nder, pashë gjëra të tilla si "le të shohim nëse ata tregojnë dëshirë dhe azhurnojnë shtesat e tyre më shpesh, sepse shumë kalojnë kohë dhe deri në një vit pa azhurnuar ¿? ».

   Të paktën ekziston një projekt (jo një shtrirje) që ka ndaluar së ecuri me versionin e Firefox dhe unë e kam parë të ndaluar për disa muaj dhe që sinqerisht nuk do të doja të vdiste.