Forumi i azhurnuar: Le të shohim ndryshimet

Ne tashmë kemi përfunduar me azhurnimin FORUMI ynë, kështu që më poshtë unë komunikoj ndryshimet dhe përmirësimet që kemi shtuar.

Temë e re

Për të filluar ne kemi shtuar një temë të re për Forum.

Forum_FromLinux1

Ajo që e bën të veçantë këtë model është se mund të shikohet në mënyrë korrekte nga pajisjet mobile.

Forum_FromLinux4

Forum_FromLinux5

Sistemi Captcha me JavaScript

Përmirësimi tjetër i rëndësishëm është se ne kemi shtuar një sistem të ri të Captcha për Regjistrimin dhe Vërtetimin e Forumit.

Kur përpiqemi të regjistrohemi, në fund të faqes ku vendosim të dhënat tona, gjejmë diçka si kjo:

Forum_Captcha

Ajo që duhet të bëjmë është tërhiqeni butonin nga e majta në të djathtë.

Shtë e nevojshme që shfletuesi ynë të ketë mundësinë për të ekzekutuar aktivizuar JavaScript

Ministria e Mbrojtjes që ne përdorim ka vetëm një version në anglisht dhe frëngjisht, por unë shtova gjuhën në Español 😀

Forum_FromLinux3

Së fundmi, është mirë të sqarojmë se ne e azhurnojmë platformën në versionin e fundit të qëndrueshëm.

Me këto ndryshime, ne shpresojmë që përvoja e përdorimit të FORUMIT tonë do të jetë shumë më e dobishme, gjithashtu, le të shpresojmë që Captcha të funksionojë dhe të na çlirojë nga pushtimi i fundit i SPAM që kemi pësuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

22 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hyuuga_Neji dijo

  Humm në thelb unë shoh shumë përmirësime për përdoruesit që kërkojnë nga celularët, tabletët etj.

  1.    eliotime3000 dijo

   Epo shpresoj që tema të jetë shumë më e mirë se paraqitja e paracaktuar e vBulletin 4.

 2.   Felipe dijo

  Kohët e fundit ka më shumë botime në forumin në vetvete sesa në Linux, për të cilën imagjinoj shumë lexues nuk janë të interesuar. Unë kam ndjekur faqen për një kohë të gjatë dhe jam i kënaqur të di se ato janë duke u përmirësuar dhe se ata janë bashkuar me forume të tjera, por mos humbisni thelbin! Ndoshta një muaj me të gjitha ndryshimet që janë bërë do të ishte më mirë.
  Përshëndetje!

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Por nëse kemi botuar vetëm 2 postime në lidhje me forumin sot, javë ose muaj më parë, asgjë që lidhet me forumin tonë nuk përmendet.

  2.    i gjallë dijo

   Nuk e di nëse e keni vërejtur Felipe, por ky Blog nuk ka të bëjë vetëm me GNU / Linux. Blogu i përket projektit DesdeLinux, dhe të gjitha lajmet përkatëse me projektin janë botuar gjithashtu këtu. 😉

   1.    f3niX dijo

    Elav nuk më lejon të identifikohem përmes shiritit të majtë, më tregon një gabim captcha por nuk ka kapje në atë shirit, duhet të futem në mënyrën e zakonshme.

    Përshëndetje.

    1.    i gjallë dijo

     Po, unë tashmë e kam vërejtur. Për këtë unë do të duhet të modifikoj temën, kështu që duhet të shoh mirë se si ta bëj atë. Faleminderit për reagimet.

    2.    eliotime3000 dijo

     E kuptoj këtë ndjenjë vëlla.

     Dhe nga rruga, a keni provuar të përdorni një llogari në Facebook, Twitter, Pump.io dhe / ose Diasporë * për të vërtetuar regjistruesit?

  3.    f3niX dijo

   Plotësisht e vërtetë, ne jemi të interesuar për ndryshime, sepse ne marrim pjesë aktive në komunitet dhe si unë ka shumë më tepër.

 3.   nano dijo

  Ndjej që subjekti ka disa të meta, do të më duhet të ulem vetë dhe të shoh se ku dhe çfarë ka, nuk e di pse më jep atë ndjenjë.

  1.    i gjallë dijo

   Me të vërtetë eNano? Seriozisht? _¬

  2.    eliotime3000 dijo

   Për shembull: hyrja në të djathtë përgjigjet me një "kapje të pasaktë".

 4.   Rajonant dijo

  Më pëlqen dizajni i ri, dhe se është shumë më i përgjegjshëm. Le të shpresojmë gjithashtu që skripti i ri java captcha përfundimisht të përfundojë valën e postës së padëshiruar që po sulmon forumin kohët e fundit.

 5.   eliotime3000 dijo

  Hasshtë përmirësuar mjaftueshëm për të thënë se nuk kanë nevojë për Drupal për forumin. Respektet e mia.

  Dhe nga rruga, shpresoj që kur të futem nga formulari në të djathtë, të kem edhe kapjen (u përpoqa të hyj nga atje, por më thotë "kapje e gabuar").

 6.   f3niX dijo

  Nuk mund të shtoni mbështetje në Tapatalk? oO do te ishte shume mire.

 7.   Karlos Uc dijo

  Nuk e dija që kishit forum Oo! Faljet e mia!

  1.    eliotime3000 dijo

   Epo, gjëja tjetër do të ishte rimodelimi i menusë kryesore (shumë prej atyre që sapo kanë mbërritur në vend humbasin në të).

 8.   jen dijo

  (dhe) gjithmonë duke u përmirësuar

 9.   Leper_Ivan dijo

  Unë ende shoh stilin e vjetër të forumit ..: S

  1.    Leper_Ivan dijo

   Unë hyra në forum nga një kompjuter tjetër dhe pashë versionin e ri.
   Por kur dua të identifikohem, më tregon një gabim captcha.

   1.    i gjallë dijo

    Dhe a e zhvendosët kursorin mbi butonin Captcha?

    1.    Leper_Ivan dijo

     Cilin buton? Unë nuk pashë asgjë. As unë nuk i kushtova shumë vëmendje.
     Gjithsesi, unë jam regjistruar në laptopin tim dhe nuk kam pasur probleme.