Ftesë për Ditën e Debian 2016 në Mexico City

Të Shtunën, 13 Gusht, duke filluar nga ora 11:00, Dita e Debian 2016, i cili do të ketë disa mysafirë nga komuniteti Debian, do të ketë ngjarje distro instalimi, punëtori dhe biseda.

Dita_Debian_2016-1

Programi i Ditës së Debian 2016 në Mexico City

ZONA 1
Ora 11: 00-11: 10. Prezantimi i Hackerspace «Elektronika Ranch»
Ora 11: 15-20: 00 Konferenca e Instalimeve të Debian - Voluntarixs.
Ora 11: 15-20: 00 Shkëmbim çelësash GPG.
Ora 14: 00-14: 10. Prezantimi i Hackerspace «Elektronika Ranch»

ZONA 2
11: 15-12: 30 orë Punëtori - Hyrje në rreshtin e komandave. - Raúl.
12: 30-13: 55 orë Punëtori - Statistikat me Projektin R. - Raúl.
Ora 14: 00-14: 10. Prezantimi i Hackerspace «Elektronika Ranch»
Ora 14: 15-14: 45 Biseda - Projekti Debian dhe rëndësia e bashkëpunimit në komunitetet e Software-it të Lirë. - Jathan.
Ora 14: 45-15: 00 Dreka dhe ndërprerja e shkurtër.
Ora 15: 00-15: 55. Biseda - Çfarë është Fluxbox? Një vështrim në çelësat e fluxbox dhe disa makrove të mundshme. - Richard.
16: 00-17: 30 orë. Punëtori - Instalimi i Debian në laptop. - Ernesto.
Ora 17: 30-19: 30 Punëtori - Instalimi i serverave Debian. - Ernesto.
19: 30-20: 30 orë Bisedoni - Administrimi i sistemeve GNU / Linux me Debian - Ernesto.

ZONA 3
Ora 16: 00-16: 55 Punëtori - Virtualizimi i serverit me KVM dhe QEMU në Debian Jessie. - Jathan.
Ora 17: 00-18: 55 Punëtori - FAI (Instalim Plotësisht Automatik). - k054.
Ora 19: 00-20: 55 Punëtori - Instalimi i BunsenLabs. - Daniel.

Si të shkoni në Ditën e Debian 2016 në Mexico City

Lorenzo Boturini # 61qoshe Bolívar, Periferi Punëtor, Delegacioni Cuauhtémoc, Qyteti përbindësh, Meksikë

Linjat pranë Metro: Doctors dhe San Antonio Abad

Trolejbus Dr. Velasco

Përshëndetje dhe ju presim!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Mauricio Gómez dijo

    Shkëlqyeshëm, shihemi atje.