SuperTuxKart

SuperTuxKart: Si të zhbllokoni ekranet

SuperTuxKart është një lojë video e famshme. Nëse dëshironi të zhbllokoni të gjitha gjurmët ose ekranet dhe nuk mund ta gjeni skedarin konfigurues, këtu ju shpjegoj se si

Avulli i Valvulave

Valvula: lajme interesante

Valve ka lajme për kontrolluesit, eksperimente të reja në Stea Labs dhe një çështje me një gjykatë shumë të veçantë Franceze

Logot e verës dhe Vulkan

DXVK 0.94 është jashtë

Për lojtarët që kanë një distro GNU / Linux, duhet të dini se DXVK 0.94 është gati me disa përmirësime interesante,

Subor Z +

Subor Z + konsolë e re kineze e lojërave me teknologji AMD

Subor Z + është një tastierë e re kineze loje që synon të luftojë drejtpërdrejt kundër Sony PS4 Pro, Microsoft Xbox One X dhe Nintendo Switch. Të paktën Subro Z + nuk do të vijë me Linux të instaluar paraprakisht, por ne kemi një lajm të mirë dhe është që për shkak të karakteristikave të tij nuk do të duhet shumë kohë për ta pasur atë ...

Logoja e verës

Vera 3.13 është dalë me përmirësime të mëdha

Versioni Wine 3.13 është tani i disponueshëm, kështu që të gjithë mund të shijojmë këtë shtresë fantastike të pajtueshmërisë për të qenë në gjendje të instalojmë softuer vendas. Një azhurnim i ri i shtresës së pajtueshmërisë Wne është tani i disponueshëm, është versioni Wine 3.13 që mund të shijojmë tani e tutje

wesnoth-1.14.0-5

Beteja për Wesnoth: Një lojë me burim të hapur ndër-platformor

Wesnoth është një lojë strategjie e bazuar në kthesë me një histori të gjatë zhvillimi dhe e përkthyer në disa gjuhë. Loja zhvillohet në një univers fantastik dhe loja e lojës përqendrohet në vendosjen taktike dhe strategjike të njësive në një hartë me terren të larmishëm.

Rrjeti i Eklipsit

Red Eclipse një lojë falas me revole multiplatforme

Red Eclipse është një revole me burim të hapur, ndër-platformë (GNU / Linux, BSD, Windows dhe Mac OSX), Red Eclipse përdor OpenGL API dhe bazohet në motorin e modifikuar Cube 2 për të ofruar një lojë revole në personi i parë dinamik dhe argëtues.

MAME hap zyrtarisht burimin

Epo, unë nuk jam një plak, por nëse marr nostalgji dhe më pëlqejnë lojërat Arcade, mos më gjykoni! Epo ...

Për të armatosur me WARSOW

Muajin e kaluar u njoftua fillimi i Warsow 2.0, versioni i ri i këtij FPS që është Open Source, multiplayer ...

Server i ri Minecraft Online !!!

Përshëndetje të gjithëve, kohët e fundit kam krijuar një server Minecraft për këdo që dëshiron të hyjë dhe të argëtohet. Serveri ...

<º Lojtarët: Grindje

Përmes Rootgamer mësoj rreth Beta-s publike të një loje të re për GNU / Linux: Strife. Kjo lojë bie brenda ...

Hedgewars

Hedgewars: Klon i shkëlqyeshëm i krimbave

Hedgewars. Një lojë shumë e ngjashme me Worms ku dy banda ose grupe do të përballen me njëri-tjetrin me një armë jo të vogël. Lojë me konsum të ulët, tërheqës dhe shumë argëtues

GNUGo: Lojë e Shko në Terminal

A ju pëlqen loja japoneze Go? Këtu ju tregojmë se si ta luani atë në Linux direkt në terminal, pa shpërqendrime, të mundshme me GNUGo

NeverPutt: Lojë MiniGolf për Linux

Në internet gjejmë lojëra të shumta të të gjitha llojeve. Këtu ne vazhdojmë t'ju tregojmë lojëra të reja për Linux. Kur të thashë për NeverBall ...

SuperTux: Linux SuperMario

Megjithëse kemi folur për shumë lojëra për Linux, vërej se kemi anashkaluar një: SuperTux Kjo është një lojë ...

Po luan në GNU / Linux: Alien Arena

Në DesdeLinux ne kemi biseduar në raste të tjera në lidhje me lojëra të shtënat (ose revole siç thonë ata), të disponueshme për Windows ...

Luaj Tetris në terminal

Çdo ditë lojërat janë gjithnjë e më të sofistikuara, me më shumë grafikë, mbaj mend jo shumë kohë më parë pashë se si disa ...

Zogu ASCII

Kam ardhur të prezantoj një program të vogël në C. isshtë një version i lojës së famshme «Flappy bird» për ...

MineTest: klon i Minecraft dhe pa Java

Ne tashmë kemi folur mjaftueshëm për Minecraft në DesdeLinux, dhe shpjegimi se si funksionon ose për çfarë bëhet fjalë nuk është e nevojshme sepse ...

Luaj NeoGeo në GNU / Linux

Përshëndetje kolegë, ne vazhdojmë me një seri postimesh në lidhje me lojërat në <«FromLinux. Unë do të flas për një emulator për ...

Rasti i çuditshëm i Stepmanía

Përshëndetje për të gjithë. Sot vij të flas me ju për një lojë të zhanrit të imituesit të vallëzimit që mund të keni ...

[Lojërat Linux: 3] Minecraft

Përshëndetje, sot ju sjell këtë përmbledhje rreth Minecraft, një lojë video e pavarur ndërtimore në Java dhe OpenGL, e tipit «bota ...

Steam-OS

SteamOS dhe e ardhmja e Linux

Një postim i mëparshëm ndau lajmin se Valve po zhvillon një sistem operativ për konsolën e saj të ardhshme Steam Machine, dhe ...

Lojërat <°: Garuodan, Thunderbird

Përshëndetje të dashur shokë, edhe një herë elruiz1993 ju sjell një lajm të mirë: Locomalito, një nga të mëdhenjtë e skenës indie ...

<º Lojërat: Kurthi Verminian

Sot ju sjell ndeshjen e fundit të Locomalito të madh: Kurthi Verminian. Në këtë lojë moduli juaj hapësirë ​​ka qenë ...

0 AD kërkon ndihmë

Përshëndetje shokë, elruiz1993 ju përshëndet me një shënim të shpejtë (pasi kam të pjesshme të Premten, por këto lloj lajmesh ...

Ndryshoni lëkurat në Steam

Një nga opsionet që ka Steam është që të jetë në gjendje të ndryshojë modelin e ndërfaqes përmes lëkurave.

Montoni disqet SMB nga Console

Unë nuk i mohoj askujt zakonin tim për të luajtur, një ves i trashëguar nga aventurat e mia në sistemet e Windows që ...

[I ri] Server OpenArena

OpenArena (për ata që nuk e dinë) është një lojë falas e zhanrit Firts Person Shooter (hajde, FPS), klon i ...

Lojëra për terminalin

Kur mendojmë për terminalet, komandat, teksti, skriptet, shërbimet komunale për programuesit dhe ... shpesh na vijnë në mendje.

Luajnë në Linux: OpenArena

Mbaj mend kur isha duke përdorur Wintendo, një nga lojërat e mia të preferuara ishte Quake III. Koha kaloi dhe megjithëse çdo ...