Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri të gjithëve

Santa_linux

SantaFromLinux dhe të gjithë ekipit të blog-ut ju urojmë të gjithëve një festë të këndshme dhe të këndshme për Krishtlindje, dhe fat dhe sukses në vitin e ri që po vjen (edhe pse disa mund të mos i shijojnë këto data).

Për ne ka qenë një vit me shumë gëzime dhe pengesa, ku kemi mësuar pak më shumë së bashku me ju, dhe natyrisht, ne jemi më shumë se mirënjohës për atmosferën e shkëlqyeshme dhe Komunitetin e madh që na rrethon. Për të gjithë ju, lexues, moderatorë, redaktorë, kontribues, FALEMINDERIT, FALEMINDERIT SHUMCH!

Kjo tha, unë ju tregoj statistikat e Krishtlindjeve, të cilat nuk janë asgjë më shumë se përmbledhja e të dhënave tona deri më sot, sepse në fund të fundit, ato janë atje falë jush:

Statistikat e Krishtlindjeve

Sipas JetPack, e cila nuk është gjëja më e saktë në botë, deri më sot kemi pasur pak a shumë:

 • 21,201,840 Pamjet ose vizitat e faqeve
 • 81,640 Komente
 • 46,103 kanë qenë numri maksimal i shikimeve të faqeve në një ditë.
 • Në Alexa ne kemi ndryshuar .. tani jemi në pozitë 41,641, megjithëse kemi qenë nën 36 000.
 • Deri para disa ditësh kishim një Rangu i faqeve 5, por Google i ndyrë na ka ulur 2. Ende nuk e dimë pse, po punojmë për të. Sidoqoftë: Fuck you !!

Artikujt më të vizituar në vit

Çfarë të bëni pas instalimit të Ubuntu 14.04 Trusty Tahr 193,860
Këshilla: Më shumë se 400 komanda për GNU / Linux që duhet të dini 169,563
Rrjeti i thellë, një vend i thellë plot me gjëra që dëshironi dhe nuk doni t’i shihni. 135,205
Udhëzues: Instalo paketat .tar.gz dhe .tar.bz2 129,732
Softueri më i mirë falas për Terminalin tuaj të Pikës së Shitjes (POS / POS) 108,988
Çfarë të bëni pas instalimit të Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 103,891
Cron & crontab, shpjegoi 102,230
Lejet themelore në GNU / Linux me chmod 82,656
Si të instaloni Linux nga një shkop USB 78,994
Distros më të mirë për netbooks 78,935
Komandat për të njohur sistemin (identifikoni harduerin dhe disa konfigurime softuerësh) 78,561
Çfarë të bëni pas instalimit të Elementary OS 0.2 Luna 73,390
Si të instaloni aplikacione Windows në Linux duke përdorur Wine 71,747
Çfarë duhet të bëni pas instalimit të Pangolin të Ubuntu 12.04 69,385
Si të instaloni dhe konfiguroni Virtualbox 58,100

Dhe kjo është e gjitha në terma të përgjithshëm. Siç është logjike, është e mundur që këto ditë të botojmë disa përmbajtje, pasi është koha të jemi me familjen dhe miqtë, por ne do të kthehemi në ngarkesë vitin e ardhshëm duke u përpjekur t'ju sjellim më shumë artikuj me cilësi të mirë.

Djema, Gëzuar Krishtlindjet, Gëzuar Festat, Gëzuar Vitin e Ri! Një përqafim dhe një përshëndetje e përzemërt për të gjithë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

38 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Michael cm dijo

  Gjithashtu, keni një Krishtlindje të shkëlqyeshme dhe një Vit të Ri shumë të begatë, unë ju falënderoj që falë bashkëpunimit tuaj entuziast me softuerin e lirë kam forcuar njohuritë e mia. Vazhdoni kështu përgjithmonë, përshëndetje nga Meksika.

 2.   sieg84 dijo

  Gezuar Pushimet.

 3.   Frank Aleksandër dijo

  Gëzuar Vitin e Ri edhe vëlla.
  Ky blog mëson eh =)

 4.   clow_eriol dijo

  Gezuar Pushimet !!!!!

 5.   i papërpunuarBasic dijo

  Gezuar festat o njerez! .. .. vazhdojme ta shohim njeri tjetrin vitin tjeter si gjithmone ..

 6.   weyland yutani dijo

  Gëzuar Krishtlindjet dhe miqtë e Vitit të Ri!

 7.   Percaff_TI99 dijo

  Gëzuar Festat për të gjithë. Sidoqoftë:… .. ne do të mbajmë lidhje !!!

  Përshëndetje.

  1.    çaparal dijo

   Gëzuar Krishtlindjen për të gjithë dhe faleminderit shumë për punën që bëni në këtë faqe në internet.
   Faleminderit për udhëzimet dhe këshillat dhe për të mëdhenjtë që flasin rrjedhshëm GNU / Linux dhe që përpiqen t'u japin mësim në mënyrë altruiste atyre prej nesh që nuk e dinë.
   Një përshëndetje.

 8.   Hanibali dijo

  Hey.

  Ju faleminderit shumë për punën tuaj të mirë.
  Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri 2015.

  Përshëndetje.

 9.   Joaquin dijo

  Urime djema! dhe faleminderit për të gjitha përpjekjet që bëni për të ruajtur nivelin dhe gjithmonë të jeni inovator dhe të krijoni gjëra të reja.

  Unë kam qenë larg për një kohë të gjatë, por unë gjithmonë vizitoj blogun.

 10.   asda dijo

  lumtur linuxdad

 11.   tetëdhimbje dijo

  Gjithashtu për ju, faqe e shkëlqyeshme, vazhdoni kështu.

  Përshëndetje dhe festa të mbara për të gjithë!

 12.   tonyh dijo

  Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri.
  Kaloni shumë mirë, veçanërisht me familjen.

 13.   cristian dijo

  Më pëlqyen shumë dekorimet në sit, vetëm pinguini që nga fillimi mungonte

 14.   diazepani dijo

  Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri

 15.   Diego Fields dijo

  Gëzuar Krishtlindjen dhe Gëzuar Vitin e Ri të gjithëve! 😀

 16.   hansels dijo

  Faleminderit për postimin, miqtë e DesdeLinux! një vit i ri i lumtur dhe i mbarë për të gjithë! Shpresoj që në vitin 2015 të kenë shumë surpriza për ne (^ w ^).

 17.   mat1986 dijo

  Gëzuar Krishtlindjen për ju. Ju meritoni një pushim dhe shumë më tepër, shpresoj t'ju shoh vitin e ardhshëm me më shumë dhe botime interesante, që kam mësuar shumë me ju

 18.   babil dijo

  Gëzuar festat për të gjithë, e vërteta është një kënaqësi për të lexuar këto artikuj dhe seriozitetin me të cilin ata marrin faqen.

  Një përqafim dhe kalofshi bukur !!!

  1.    u shpartallua dijo

   Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri !!!

 19.   HO2Gi dijo

  Gëzuar Festat për të gjithë.

 20.   Koprotk dijo

  Së pari, falënderoj të gjithë ata që e bëjnë këtë komunitet të madh të bëhet realitet dhe Gëzuar Festat! Dhe ne po lexojmë vitin e ardhshëm !!.

  të fala

 21.   Hanibal Smith dijo

  Mbretërit janë prindërit !!!

 22.   Eddie dijo

  Falë informacionit tuaj çdo ditë kam mësuar më shumë rreth distux linux. Nje perqafim. Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri.

 23.   le të përdorim linux dijo

  Gëzuar Krishtlindjen për të gjithë! Imazhi i shkëlqyeshëm i postimit. 🙂
  Gëzuar! Paul.

 24.   Gabriel dijo

  Së pari, faleminderit për kontributin tuaj në kohë, njohuri dhe mbi të gjitha dëshirën për të përfshirë më shumë njerëz në këtë botë të mrekullueshme gnu / linux-burim i hapur, faleminderit shumë sepse sa herë që i lexoj ata mësoj shumë dhe do të vazhdoj të mësoj , Zoti ju bekoftë shumë dhe gëzuar festat për të GJITHA !! (:

 25.   rpyanm dijo

  hahaha ata google gjithmonë duke e bërë atë

 26.   Wada dijo

  Gëzuar vitin e ri për të gjithë njerëzit:)… Woow një postim i imi ka +80,000 vizita të shkëlqyera!

 27.   xhemin-samuel dijo

  Gëzuar Saturnalia për të gjithë xD

  😉

 28.   Leguia dijo

  sa mirë! Ai vizatoi! Gezuar Pushimet!. nga La Punta - Callao - Peru

 29.   Oscar dijo

  Dhe përgëzime për të gjithë ju për punën e mirë që bëni! 🙂

 30.   peterçeko dijo

  Gëzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri për të gjithë FromLinuxeros.

  PS Asgjë më mirë sesa të kthehem te Debian në tryezat e mia. Sigurisht, është Debian Jessie me Gnome-shell 3.14 dhe miqtë e FreeBSD qëndrojnë në serverat: D.

 31.   Miguel Angel dijo

  Ju nuk mund të thirreni më shumë se miq dhe kjo është ajo që unë ju quaj: miq; faleminderit për ndarjen me vetëmohim.
  Ne do të vazhdojmë vitin e ardhshëm për të rritur këtë vibe të mirë që keni filluar.

  Se janë shumë mirë.

  Përshëndetje nga Meksika.

 32.   3ndriago dijo

  Pra Elav, çfarë projektesh të reja ka për blog në 2015?

 33.   linuXgirl dijo

  Urime të gjithëve !!! Urime familjeve GNU / Linux dhe BSD !!! Unë dua!!!

 34.   Michael quajtur Heredia dijo

  Gëzuar Krishtlindjen për të gjithë dhe qofte ky 2015 i ardhshëm të jetë plot sukses. Faleminderit DesdeLinux për stafin e tij të shkëlqyeshëm

 35.   Daniel PZ dijo

  Nuk mund të ndalem së qeshuri për 5 minuta me imazhin e postimit, shumë mirëaaaaaaaaaaaa !!

 36.   i egër dijo

  Gezuar Pushimet!