GIMP: si të hiqni çdo pjesë të një imazhi pa u vërejtur

Ditën tjetër pata një interesant zgjerim para GIMP që lejon hiqni objektet ose njerëzit një imazh automatikisht.


Thjesht duhet të keni të instaluar GIMP dhe shtesën e Resynthesizer. Për të instaluar këtë të fundit, hapni një terminal dhe ekzekutoni:

sudo apt-get instalo riminteresuesin e gimp

Mbetet vetëm të ndiqni udhëzimet e treguara në videon vijuese.

Fuente: ubunlog


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Isaiah Gätjens M dijo

  Sigurohuni që të keni instaluar siç duhet paketën gimp-resynthesizer, në rast se keni të hapur GIMP duhet ta mbyllni plotësisht dhe ta rihapni që të ngarkojë shtojcat e reja.

  Shpresoj që këto indikacione t'ju ndihmojnë, përshëndetje.

 2.   Alfonso dijo

  Kur vendos treguesin e miut në Enhance, nuk kam mundësi të zgjedh zgjuarin zgjuar. E dini si mund ta kisha? Faleminderit.

 3.   Fredy dijo

  Çfarë kontributi të mirë. Isshtë vlerësuar, tani ne do ta zbatojmë në praktikë për të parë kaq shumë çudi.

 4.   Alexander dijo

  Le ta provojmë, nëse funksionon siç tregohet në artikull do të jetë vërtet shumë mirë !!!
  Faleminderit për kontributin.

 5.   Agustin Diaz dijo

  Uh, thjesht po kërkoja informacione për këtë të Premte të kaluar xD

 6.   fitimtar dijo

  falënderim

 7.   Le të përdorim Linux dijo

  Pikërisht!

 8.   Alfonso dijo

  Unë tashmë e kam atë

 9.   Le të përdorim Linux dijo

  Unë sugjeroj që të vizitoni faqen zyrtare të projektit: http://www.logarithmic.net/pfh/resynthesizer

  Aty do të gjeni kodin burim të shtesës. Po, në Fedora do të duhet ta instaloni me dorë. Akoma, mendoj se ekziston edhe një paketë e vjetër për Fedora.

  Gëzuar! Paul.

 10.   JOSHUA dijo

  faleminderit

 11.   JOSHUA dijo

  dhe ta instaloni në fedora?