Bëhuni një gjahtar zombie me Chaotic Rage

Kush nuk e ka parë Dead Walking? ose thjesht kush nuk ka qenë i lidhur me trendin e Apokalips zombish?, për të gjithë dashamirët e kësaj serie dhe të gjithë kësaj lëvizje të vdekjet e gjalla, ne ju sjellim një lojë të shkëlqyeshme për Linux ku bëheni një gjuetar zombie duke u argëtuar në mjedise të ndryshme, me armë të ndryshme dhe shumë objektiva.

Kjo lojë e madhe e quajtur Bujë kaotike, që mund ta shijojmë në distro-në tonë të preferuar, ka nevojë që ne ta kemi të instaluar OpenGL 3.0, kështu që nëse kompjuteri juaj nuk ka mbështetje për të, për fat të keq nuk do të jeni në gjendje ta bëni atë të funksionojë.

Çfarë është tërbimi kaotik?

Shtë një lojë e shkëlqyeshme me burim të hapur, e shkruar në c ++ dhe lua nga Australian Josh Heidenreich, nën mënyrën revole, e cila na lejon të gjurmojmë dhe të xhirojmë Zombies, kjo lojë e rrallë por argëtuese funksionon në Linux, Windows dhe Android.

Kjo lojë paraqet grafikë mjaft të thjeshtë, me një lojë tërheqëse dhe argëtuese, si dhe disa karakteristika:

 • Mënyra të ndryshme të lojës.
 • Regjime të ndryshme pamjesh.
 • Komanda të shumëfishta.
 • Ambienti dite / nate.
 • Shumë armë, përfshirë pushkë, mitraloza dhe flakadanë
 • Automjete të shumta si tanket, helikopterët dhe trenat.
 • Burim i Hapur.
 • Zgjatet dhe modulare.

Duhet të theksohet se kjo lojë është zhvilluar për një kohë të gjatë, por kohët e fundit disa ndryshime kanë ardhur në të, kështu që ia vlen ta provoni.

Si të instaloni Rage Kaotike?

Instaloni Chaotic Rage për çdo largim nga kodi burimor

Ne duhet të shkarkojmë kodin burimor të Burimi kaotik i tërbimit, pasi të instalohemi, duhet të kryejmë komandat e mëposhtme:

$ tar xjf chaoticrage-linux-1.14.tar.bz2
$ cd chaoticrage-linux-1.14
$ ./configure
$ make
$ sudo make install

Instaloni Rage Kaotike në Debian Jessie

Përdoruesit e Debian Jessie dhe derivativët mund të shkarkojnë sa vijon .deb dhe instalojini ato me menaxherin tuaj të preferuar të paketave.

Instaloni Kaos Rage në Ubuntu dhe Derivatet

Ne duhet të ekzekutojmë komandat e mëposhtme:

sudo apt-add-repository ppa: kaotike-tërbim / kaotizëm sudo apt-merrni azhurnim sudo apt-merrni instaloni kaotazh

Duke u bërë një gjahtar mumje

Tani mundemi bëhuni një gjahtar zombie gracias a Bujë kaotike, pasi të instalohemi, ne mund të fillojmë të shijojmë një lojë me grafikë mjaft të thjeshtë (që vërtet mund të përmirësohej pak), por me një komplot mjaft qesharak.

Peisazhet dhe ambientet që mund të shijojmë në Bujë Kaotike na bëjnë të hyjmë në një botë, ku të pajisur me pushkë, mitralozë ose flakadanë mund të përfundojmë pushtimin më të madh të zombies që kemi parë.

Në mënyrë të ngjashme, ne mund ta shijojmë këtë lojë mumje të shoqëruar nga miqtë tanë në një mënyrë interesante në internet, me një larmi hartash dhe mënyrash lojërash.

Komuniteti kaotik i tërbimit është mjaft i gjerë, kështu që një seri modulesh i janë shtuar idesë origjinale të krijuesve të saj (karakteristikat, hartat, mënyrat e lojës, armët ...) të bëra nga komuniteti.

Ne mund të vlerësojmë pak më shumë nga kjo lojë e shkëlqyeshme nga galeria zyrtare ketu, nga të cilat ne shpëtojmë imazhet dhe videot e mëposhtme.

gjuetar zombie

Reziston Zombies Apokalipsi dhe kthehet në një të respektueshëm, por argëtues gjuetar profesionist i mumjeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexander TorMar dijo

  E pashë ndonjëherë, e shkarkova, e instalova por nuk e kuptova ose shihja fundin e saj, sepse gjithmonë kisha perceptimin e të luajturit BETA në çdo kohë ...

 2.   Josh heidenreich dijo

  Faleminderit për rishikimin e lojës sime! Gjithmonë jam duke kërkuar kontribute dhe zhvillues shtesë për të ndihmuar me këtë projekt dhe për ta provuar dhe përfunduar atë.

  Faleminderit për rishikimin e lojës sime! Unë jam gjithmonë në kërkim të kontributeve dhe zhvilluesve shtesë për të ndihmuar me këtë projekt dhe për ta provuar dhe përfunduar atë.