GNOME 3.36 vazhdon zhvillimin e tij dhe merr një Snapshot të dytë

Projekti GNOME ka njoftuar disponueshmëria e përgjithshme e fotografisë së dytë të ciklit të zhvillimit të GNOME-it tjetër 3.36, me një datë zyrtare të lëshimit për pranverë 2019.

GNOME 3.35.2 është i disponueshëm për testim publik si pamja e dytë e zhvillimit në ciklin GNOME 3.36, duke sjellë veçori të reja, përmirësime, rregullime dhe përkthime të azhurnuara në komponentë dhe aplikacione të ndryshme.

GNOME 3.35.3 është gjithashtu versioni i fundit i paqëndrueshëm i lëshuar këtë vit pasi cikli i zhvillimit do të vazhdojë vitin e ardhshëm me një tjetër lëshim të paqëndrueshëm, GNOME 3.35.3, që pritet të mbërrijë më 4 janar 2020, GNOME 3.35.3 do të jetë gjithashtu fotografia e fundit e lëshuar para se GNOME 3.36 të hyjë në beta, e cila do të ndodhë më 1 Shkurt 2020.

'Ky është versioni i dytë i paqëndrueshëm me synim serinë e qëndrueshme 3.36 dhe është një version shumë i qetë sepse modulet më të rëndësishme nuk janë azhurnuar. Disa module u kthyen për shkak të çështjeve të përputhshmërisë, por kjo zakonisht ndodh në të gjitha lëshimet tona të lëkundshme. Përmend Michael Cantazaro në njoftimin me postë.

Deri atëherë, jeni i ftuar të provoni GNOME 3.35.2 duke shkarkuar përpilimet zyrtare ose paketat burimore, ose nga depot e paqëndrueshme të shpërndarjes tuaj të preferuar.

Gjithmonë mbani në mend se kjo përmbledhje është e paqëndrueshme dhe duhet të përdoret vetëm për testimin, duke shmangur instalimin e saj në kompjuterët e prodhimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.