Donkey Me: Filma klasikë në stilin Donkey Kong

Arti Donkey-Me

Pak më parë fola për të Donkey Me: Raiders e Arkës së humbur, një version i klasikut Donkey Kong de Nintendo me grafikë të frymëzuar nga filmi i parë Indiana Jones.
Epo, Donkey Me ka parë së fundmi dritën, e cila jo vetëm që përfshin versionin e komentuar, por gjithashtu përfshin më shumë tema të frymëzuara nga filma të tjerë klasikë, të krijuar nga njerëz të tjerë, përfshirë Lokomalito, Grizor87 (për të cilën unë kam folur më parë në Kurth Verminian, Dreq Castilla, etj.).
Ndër filmat që mund të gjejmë, ndër të tjera:

 • Star Wars
 • Flash Gordon
 • Gremmlins
 • I huaj

E vërteta është se është një përmbledhje e mirë e filmave, i cili siguron orë dhe orë argëtimi, veçanërisht ata prej nesh që jetuam atë kohë dhe luajtëm Donkey Kong origjinal.

Unë ju lë me një shfaqje ekrani duke luajtur disa nga temat. Unë shpresoj se ju pëlqen:

Nëse jeni përdorues i archlinux ose derivatet mund ta instaloni lojën duke instaluar paketën gomar-un nga AUR
Faqja zyrtare e lojës

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

12 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   eliotime3000 dijo

  Shume mire. Shpresoj të arrij nivelin në këtë lojë (në Mari0 është një dhimbje koke e portalit).

 2.   elav dijo

  Sa kohë është transmetimi i ekranit? Do të ishte mirë ta shtonit në 10 minuta. Fromlinux.net

 3.   Guxim dijo

  Lojë shumë e mirë

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Guximi? 😀… po përpiqeni të simuloni këndimin tonë të vjetër? 😀

   1.    eliotime3000 dijo

    Guximi i vërtetë ka Gravatar. Ky nuk e bën, dhe duket si diçka nga universi i trollëve të FayerWayer.

 4.   Bricocine Ale dijo

  Po më dhemb një kokë për të ngritur një nivel në këtë lojë, nuk e di nëse jam i tmerrshëm në lojë apo çfarë, por te Mario kam qenë në gjendje të përparoj më shumë sesa në këtë lojë.