Google paraqet Icecream-in e saj android.

Më në fund Google zbulon detaje të sistemit të saj të ri operativ, akullore android, e cila kombinon më të mirën e de Bukë xhenxhefili dhe huall mjalti për të funksionuar më mirë në smartphone dhe tabletë, sipas përfaqësuesve të Google Ky version i android është bërë me funksionet më të vlerësuara nga përdoruesi, sistemin e njoftimit të tij, ekranet e personalizueshme të shtëpisë, widgetet etj.

Akullore Android Ka një dizajn shumë më intuitiv, me përmirësime në tipografinë e tij për telefonat mobil me ekran me definicion të lartë, Miniaplikacionet janë përmirësuar ndjeshëm dhe lejojnë hyrjen në email, kontrollimin e kalendarit, luajtjen e muzikës ose hyrjen në rrjetet sociale nga ana e djathtë e ekranit , gjithashtu ju lejon të zhbllokoni telefon celular me njohjen e fytyrës, gjithashtu ka Rreze Android, një sistem për ndarjen e përmbajtjes ndërmjet dy telefonave inteligjentë përmes teknologjisë NFC.

Akullore Android Ajo do të jetë në treg nga nëntori.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.