Graphite_Elementary: Tema ime e parë për Dekorator

Më pëlqen të personalizoj desktopin tim dhe kam nevojë edhe për detajet më të vogla të elementeve grafikë që të përputhen, përndryshe ndihem jo mirë. Kjo është arsyeja pse më pëlqen pamja e OS elementare dhe Mac OS X.

Unë kam filluar të punoj me të Dekorues, e cila më lejon të krijoj temën time për dritaret e KDE mënyrë e lehtë (0 të paktën më lehtë sesa me Aurorae) dhe unë vetëm ngarkova punën time të parë në KDE-Shikoni, i cili është një modifikim i kjo temë tjetër bazuar në fillor.

Shkarkoni Graphite_Elementary

Si ta përdorni?

Gjëja e parë për të bërë është instalimi Dekorues që në rastin e Debian ne thjesht duhet të vendosim në një terminal:

$ sudo aptitude install kwin-style-dekorator

Më vonë shkojmë në Preferencat e sistemit »Pamja e hapësirës së punës dhe Dekorimi i Dritares ne kërkojmë Dekorues.

Pastaj klikojmë aty ku thotë Dekorimi i vendosur dhe ne duhet të marrim diçka si kjo:

Tani thjesht duhet të klikojmë në butonin që thotë Instaloni Skedarin e Temës dhe zgjidhni skedarin nga i cili kanë shkarkuar KDE-Shikoni. Nëse gjithçka shkoi mirë, ne thjesht duhet ta zgjedhim atë dhe të klikojmë pranoj.

Gati !! Ndonjë problem më tregoni në një koment


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Daniel Rojas dijo

  Doli shumë mirë, urime

  1.    elav dijo

   Faleminderit .. Kam akoma shumë për të mësuar

   1.    anti dijo

    Cilin stil të qtcurve po përdorni? Gjithmonë kam kërkuar një të tillë.

 2.   Të ndryshme dijo

  Madhe! E vërteta është se mua më pëlqen shoku juaj i punës Elav 😛

 3.   Ghermain dijo

  Po përdor një shumë të ngjashëm, quhet AuroMAC dhe butonat janë në anën e majtë, ato mund të zvogëlohen ose të zmadhohen, ajo që do ta ndryshonte atë temë është sfondi gri për një blu të lehta, por unë nuk di ta bëj atë. Juaj janë shumë të mirë.

 4.   Yoyo Fernandez dijo

  LOL Më pëlqen gjithashtu pamja e Mac OS X dhe çfarë mënyre më të mirë sesa ta përdorësh atë në vetë Mac OS X xD

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   MacOS ... jo jo faleminderit, nuk më pëlqen të ndihem i burgosur

  2.    pandev92 dijo

   Partia ime politike më dha një macbook pro xD

  3.    413X dijo

   Unë gjithashtu preferoj Mac. Miguel de Icaza më bindi

 5.   vicky dijo

  Po përdor një temë Smaragd që ngjan shumë

  http://s18.postimage.org/6egnputs9/instant_nea16.png

bool (e vërtetë)