Bëhuni specialist i Hacking dhe Security Cybers

Të gjithë lexuesit e SinceLinux duhet ta kenë të qartë se çfarë do të thotë të jesh 'haker', që nga miku ynë ChrisADR nuk i shpjegoi ato në detaje të mjaftueshme në artikull Çfarë do të thotë 'haker' në të vërtetë, trazira që ka shkaktuar ky artikull, shtoi numrin e madh të vizitave që na vijnë në kërkim të informacionit në lidhje me Hacking dhe Siguria Kibernetike, në kombinim me përvojën tonë të vështirë në mbrojtjen e serverave tanë, ka "i detyruar" të përpiqemi me të gjitha mjetet të specializohemi dhe të mësojmë më shumë për këtë fushë interesante.

Ne duhet ta bëjmë të qartë se "Nuk është qëllimi ynë që njohuritë e piraterisë dhe pentesting të përdoren kundër kujtdo", me kokë poshtë, Ne duam që përdoruesit tanë dhe bota në përgjithësi të jetë në gjendje pak nga pak të mësojnë teknika dhe koncepte që i lejojnë ata të mbrojnë veten kundër sulmeve të dëmshme, ose duke dështuar që ata të kenë kapacitete për të krijoni politika sigurie që i ndihmojnë ata të anulojnë shanset për tu sulmuar.

Unë nuk jam specialist në zonë, por nëse kam punuar për një kohë të gjatë në fushat ku siguria kompjuterike merret shumë seriozisht, Edhe unë duhej menaxhoni protokollet e sigurisë për klientët e mi, por mbi të gjitha në nivelin e programimit në të cilin jam përqendruar krijoj dhe zbatoj teknika për t'i bërë aplikacionet e mia më të sigurta. Me gjithë këtë dua të them se në kundërshtim me atë që njerëzit mendojnë, teknikat e piraterisë, pa marrë parasysh sa të thjeshta apo të sofistikuara mund të jenë, mund të kenë një ndikim të favorshëm në jetën tonë të përditshme, duke na lejuar të kemi kompjuterë dhe programe më të sigurta , parandalimi i privatësisë tonë shumë herë cenohet, si dhe garantimi i integritetit të të dhënave tona.

Pas gjithë sa më sipër, nuk duhet të jetë sekret për secilin prej nesh që duhet mësoni si duhet për Hacking dhe Sigurinë KibernetikePo e bëj, është një rrugë argëtuese, e çuditshme, por mbi të gjitha një rrugë që tregon shumë seriozitet dhe një udhëzues adekuat për të mos përfunduar duke përdorur teknika që nuk janë më të rekomanduarat. Fillova me lexime mjaft të shpërndara, por arrita të ndjek një kurs që unë e konsideroj të përshtatshëm me Kursi i plotë i Hacking-ut Etik, ky kurs më ka lejuar që të kem njohuri të qëndrueshme në konceptet, normat dhe standardet që trajtohen dita ditës në këto zona, përveç udhëzimit mua krijoj laboratorin tim me të cilin kërkoj dobësi dhe kërcënime të cilat më pas mundohem t'i rregulloj me teknikat që më janë mësuar gjatë kursit.

Kuponi do të jetë aktiv nga 6 janari 2018
Kuponi ka ndryshuar marzhin e zbritjes bazuar në rritjen origjinale të çmimit nga krijuesi i kursit. Pavarësisht nga çmimi, kursi është pasuruar me azhurnime të reja

Ashtu si me kurset e mëparshme, unë kam arritur të marr një kupon në mënyrë që përdoruesit e DesdeLinux të mund të marrin kursin e përmendur me një çmim special në 7 ditët e ardhshme, pas kësaj lidhje do jete i afte shijoni përgjithmonë kursin me një zbritje prej 90% 75% . Në të njëjtën mënyrë, unë kam vendosur të bëj një rishikim të hollësishëm të kursit në mënyrë që të kemi një ide se çfarë do të arrijmë dhe përshtypjet e mia personale në lidhje me përmbajtjen e tij, strukturën, metodën e të mësuarit, ndër të tjera.

Hyrje në Hacking dhe Sigurinë Kibernetike.

Informacioni Teknik i Kursit

Ky kurs është i perbere nga 104 video, të cilat shtohen më shumë se 16 orë rishikim, me dokumentacion të gjerë, të gjitha në spanjisht dhe drejtohet tek a publik i të gjitha niveleve arsimore. që ofron një certifikatë të përfundimit, hyrja në kurs është nga Platforma Udemy të cilën mund ta përdorni nga çdo shfletues dhe gjithashtu ka Aplikacionet Android dhe Ios.

Ky kurs është 100% teorik - praktik, me shumë udhëzues referimi, kështu që gjatë gjithë tij do të mësoni teknika, por gjithashtu do të vini në praktikë ato që keni mësuar, secila pjesë ka një demonstrim dhe materialin që e plotëson atë.

Për instruktorin dhe metodologjinë e të nxënit

Eduardo Arriols Nuñez na mëson qartë dhe saktësisht në lidhje me piraterinë dhe sigurinë kibernetike në kursin e tij Hyrje në Hacking dhe Sigurinë Kibernetike, me shembuj të ilustruar dhe me demonstrime të vërteta në mjedise të kontrolluara dhe të pakontrolluara, gjatë gjithë kursit na jep këshilla mjaft të dobishme, përveç kësaj kursi në përgjithësi ka një komunitet jashtëzakonisht aktiv që ndajnë informacione që vërtetohen nga mësuesi.

Ky kurs është i ndarë në gjashtë njësi që janë të orientuara si më poshtë

 • Njësia 1: Kjo është një njësi që synon qartë të japë një fushë të kursit, duke prezantuar disa koncepte themelore dhe, mbi të gjitha, duke dhënë sa më shumë këshilla të jetë e mundur që do t'ju lejojë të përfitoni sa më shumë nga kursi.
 • Njësia 2: Përmes 6 videove me nga 10 minuta mesatarisht, jepet një hyrje shumë interesante në lidhje me Hacking Etike dhe Sigurinë Kibernetike, ku ne do të mësohemi nocione themelore të sigurisë dhe auditimit, përveç që do të na ofrojë trajnimin e nevojshëm për të qenë në gjendje të analizojmë lloje të ndryshme dhe vektorët e sulmit, siguria e pajisjeve dhe metodologjitë e sigurisë.
 • Njësia 3: Njësia tre na lejon të mësojmë të krijojmë laboratorët tanë të provës, ku virtualizimi i makinave sulmuese dhe të prekshme do të jetë epiqendra e interesit tonë, përveç kësaj Eduardo na jep një analizë të shkëlqyeshme mbi shpërndarjet kryesore të destinuara për Hacking Etike dhe na paralajmëron për ato se ata kanë një lloj cenueshmërie (të krijuar për të mësuar të kompromentojnë sistemet dhe shërbimet).
 • Njësia 4: Si të presësh distro që Eduardo rekomandon për të mësuar dhe për të përfituar sa më shumë nga Hacking Ethical është Kali Linux, kështu që në njësinë katër ne jemi mësuar në thellësi të trajtimit të sistemit operativ, mjetet kryesore të disponueshme në këtë distro janë identifikuar, ne jemi duke pasur një trajnim të mirë për përdorimin e tastierës dhe ne jemi mësuar të zhvillojmë skenarë bash për automatizimin e detyrave.
 • Njësia 5: Njësia e pestë është e orientuar drejt anonimatit në internet, ku neve na jepet qartë dhe saktë një hyrje dhe një seri nocionesh themelore që lidhen me përdorimin e rrjeteve të anonimizimit, në të njëjtën mënyrë, ne jemi mësuar të instalojmë dhe përdorim mjete anonimiteti të tilla si TOR , FreeNet, l2P, përfaqësuesit e navigimit, shërbimet VPN dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, ne jemi mësuar se si të krijojmë platformën tonë të anonimizimit.
 • Njësia 6: E fundit e njësive na përgatit për një botë të vështirë dhe reale, ku çdo ditë përballemi me dobësi dhe se pa mekanizma adekuat të mbrojtjes do të ishim të destinuar të prekeshin, ne do të mësojmë kundërmasa kundër Inxhinierisë Sociale dhe protokolleve adekuate për të shkëmbyer informacione, në mënyrë të barabartë në në këtë mënyrë, ne do të jemi në gjendje të identifikojmë dhe shfrytëzojmë një numër të madh të dobësive me një seri teknikash dhe mjetesh që Eduardo do të na mësojë t'i përdorim. Kjo njësi është më e madhja nga të gjitha dhe ka 65 klasa, ku në një mënyrë shumë të detajuar do të mësoni fushat më komplekse që lidhen me Hacking Etike.

Konkluzione personale

Njësitë paraqesin një larmi të madhe të videove dhe dokumenteve që plotësojnë secilën prej të mësuarve, me teste që vërtet demonstrojnë aftësitë e fituara, pa dyshim që është një kurs i mirë për të filluar në këtë botë të shkëlqyer të hakerimit dhe sigurisë kibernetike.

Nëse jeni një ekspert në piraterinë dhe sigurinë kibernetike, në këtë kurs do të merrni baza teknike që mund të rivlerësojnë njohuritë tuaja, gjithashtu do të jeni në gjendje të verifikoni teknikat që ndoshta nuk i njihni dhe do të keni mundësinë për të bashkëvepruar me më shumë se 700 studentë që janë regjistruar për këtë përvojë të shkëlqyer.

Një pikë kryesore është se kursi është 'i gjallë'. Kjo nënkupton që videot e reja do të ngarkohen çdo muaj, dhe për këtë arsye, çmimi i kursit për studentët e rinj do të rritet. Për të gjithë ata studentë që kanë fituar tashmë kursin më parë, ata do të kenë qasje të pakufizuar në të gjithë përmbajtjen e re që gjenerohet.

Së fundmi, prezantimi i kursit mund të shihet në videon hyrëse që është në Udemy, shpresoj se do të jetë e dobishme për ju dhe të përfitoni nga cupón në mënyrë që ata të kursejnë para në rast se dëshirojnë t'i marrin ato, pasi që përgjithësisht çmimi i kursit është 120 $ dhe me zbritje do të jetë $ 10,99 29,99 $.

Kurs i lidhur për Hacking dhe Sigurinë Kibernetike

tani po bëjmë një kurs përkatës të quajtur Hyrje në Hacking dhe Sigurinë Kibernetike, përbëhet nga 56 video, gjithsej më shumë se 8 orë rishikim, me më shumë se 250 faqe informacione të hollësishme, të gjitha në Spanjisht dhe që synojnë një audiencë të të gjitha niveleve arsimore. Ka 7 provime të shpërndara sipas niveleve dhe ofron një certifikatë të përfundimit ... Ne gjithashtu kishim marrë një kupon, por shpresonim ta shpërndanim së shpejti në një artikull tjetër, për urgjencën dhe për t'ju ndihmuar në trajnimin tuaj ketu u largua nga lidhje i kuponit për këtë kurs të kushtojë $ 10,99.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

45 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Juan Martin dijo

  Kuponi i zbritjes nuk duket se po funksionon. Na ofron një zbritje prej 75% dhe do të qëndronte në 29,99 euro ... si pjesa tjetër e njerëzve që hynë pa kupon.

  1.    hardhucë dijo

   Përshëndetje, më vjen keq, unë kam komunikuar në të vërtetë me ekipin e Udemy dhe kuponi do të jetë efektiv nga nesër, kështu që më vjen keq që nuk ishte në dispozicion sot ... Tani për tani do të lë një shënim në artikull dhe ditën nesër do të azhurnoni përsëri kur kuponi është duke punuar ..

   1.    adrian abadin dijo

    Ende nuk punon

  2.    hardhucë dijo

   Ne kemi azhurnuar artikullin origjinal me modifikimet dhe rekomandimet e nevojshme, për fat të keq për arsye përtej kontrollit tonë, kuponi mund të ofrojë vetëm një zbritje prej 25% në mënyrë që të kushtojë 29,90 $ ... Në të njëjtën mënyrë, ne kemi qenë më të qartë në komentet dhe shtoi një kupon për një kurs të ngjashëm.

 2.   Frank Davila dijo

  AMigo më falni, unë jam nga Venezuela dhe jam i interesuar për kursin, por nuk kam pse të paguaj atë shumë.

  1.    Hektor Padró dijo

   Ju mut, vazhdoni të votoni për Maduron.

  2.    anti kuqe dijo

   Për atë që kemi mbetur, lypësit e botës.

  3.    cd dijo

   Unë jam gjithashtu nga Venezuela por nuk e kuptoj se çfarë kërkon komenti.

 3.   Federico dijo

  I dashur Mirëmëngjesi! Unë klikoj në linkun dhe kuotën dhe zbritja e përmendur nuk duket, unë dua ta bëj këtë kurs.

  1.    hardhucë dijo

   Ne kemi azhurnuar artikullin origjinal me modifikimet dhe rekomandimet e nevojshme, për fat të keq për arsye përtej kontrollit tonë, kuponi mund të ofrojë vetëm një zbritje prej 25% në mënyrë që të kushtojë 29,90 $ ... Në të njëjtën mënyrë, ne kemi qenë më të qartë në komentet dhe shtoi një kupon për një kurs të ngjashëm.

 4.   ANGEL SATO Arevalo dijo

  Unë kam një kartë me shumën e përafërt, por duket se kuponi nuk është aktiv.

  1.    hardhucë dijo

   Ne kemi azhurnuar artikullin origjinal me modifikimet dhe rekomandimet e nevojshme, për fat të keq për arsye përtej kontrollit tonë, kuponi mund të ofrojë vetëm një zbritje prej 25% në mënyrë që të kushtojë 29,90 $ ... Në të njëjtën mënyrë, ne kemi qenë më të qartë në komentet dhe shtoi një kupon për një kurs të ngjashëm.

 5.   Gertrude dijo

  I dashur, A keni ndonjë ide kur kuponi do të jetë aktiv? Faleminderit shumë.

  1.    hardhucë dijo

   Ne kemi azhurnuar artikullin origjinal me modifikimet dhe rekomandimet e nevojshme, për fat të keq për arsye përtej kontrollit tonë, kuponi mund të ofrojë vetëm një zbritje prej 25% në mënyrë që të kushtojë 29,90 $ ... Në të njëjtën mënyrë, ne kemi qenë më të qartë në komentet dhe shtoi një kupon për një kurs të ngjashëm.

 6.   anonim dijo

  hola
  Kuponi i zbritjes nuk shfaqet ende

  1.    hardhucë dijo

   Ne kemi azhurnuar artikullin origjinal me modifikimet dhe rekomandimet e nevojshme, për fat të keq për arsye përtej kontrollit tonë, kuponi mund të ofrojë vetëm një zbritje prej 25% në mënyrë që të kushtojë 29,90 $ ... Në të njëjtën mënyrë, ne kemi qenë më të qartë në komentet dhe shtoi një kupon për një kurs të ngjashëm.

 7.   Joan dijo

  Faleminderit shumë për artikullin !!!!! Ju lutem mund të na tregoni kur do të jetë në dispozicion zbritja? të fala

  1.    hardhucë dijo

   Ne kemi azhurnuar artikullin origjinal me modifikimet dhe rekomandimet e nevojshme, për fat të keq për arsye përtej kontrollit tonë, kuponi mund të ofrojë vetëm një zbritje prej 25% në mënyrë që të kushtojë 29,90 $ ... Në të njëjtën mënyrë, ne kemi qenë më të qartë në komentet dhe shtoi një kupon për një kurs të ngjashëm.

 8.   Linuxita dijo

  Në artikull thuhet se zbritja është 90% por në realitet është 75% ..

  1.    Deivi dijo

   duke përshëndetur Linuxita,

   Unë kam qenë një përdorues i udemy për disa vjet dhe ata zakonisht vendosin ulje të ndryshme që shkojnë nga 50% në 90%. It'sshtë çështje e pritjes që oferta 90% të kthehet nëse nuk mund të paguani çmimin real ose uljen prej 75%.

   1.    AlbertoC dijo

    Pershendetje si jeni
    Sapo bleva një kurs java në Udemy dhe po mendoj të blej edhe kursin etik të hakimit, a e dini nëse ofertat merren shpesh, ose nëse përfundojnë në ditën kur faqja thotë ose nëse zgjasin edhe disa ditë më shumë ?

  2.    hardhucë dijo

   Ne kemi azhurnuar artikullin origjinal me modifikimet dhe rekomandimet e nevojshme, për fat të keq për arsye përtej kontrollit tonë, kuponi mund të ofrojë vetëm një zbritje prej 25% në mënyrë që të kushtojë 29,90 $ ... Në të njëjtën mënyrë, ne kemi qenë më të qartë në komentet dhe shtoi një kupon për një kurs të ngjashëm.

 9.   ramando dijo

  Përshëndetje,

  Ku ta gjej kuponin në mënyrë që të jetë 10.99 dollarë?
  Ju faleminderit.

  1.    hardhucë dijo

   Ne kemi azhurnuar artikullin origjinal me modifikimet dhe rekomandimet e nevojshme, për fat të keq për arsye përtej kontrollit tonë, kuponi mund të ofrojë vetëm një zbritje prej 25% në mënyrë që të kushtojë 29,90 $ ... Në të njëjtën mënyrë, ne kemi qenë më të qartë në komentet dhe shtoi një kupon për një kurs të ngjashëm.

 10.   alvar dijo

  pershendetje, ka ndonje gje te re ne lidhje me kuponin ??
  faleminderit për shpërndarjen

 11.   Jorge Perez dijo

  Kursi duket interesant, por kodi nuk është i vlefshëm ose jo kurs.

 12.   anonim dijo

  Ndoshta nëse na siguronit kodin e kuponit, ne mund ta përdorim atë

 13.   Pruden dijo

  A do ta postoni kodin e kuponit, në mënyrë që ta përdorim atë?

 14.   Leandro dijo

  A dini ndonjë gjë për kuponin?

 15.   hardhucë dijo

  Djema Unë kam verifikuar që kuponi nuk po funksionon siç duhet, i kam shkruar dy herë personit përgjegjës në Udemy për të na dhënë promovimin, por fatkeqësisht ai është me pushime në Kubë me pak lidhje ... Sa më shpejt ndërsa korrigjohet kuponi, unë do të dërgoj një shtytje të re në mënyrë që të gjithë ta dinë dhe unë do t'i përgjigjem secilit prej të interesuarve në mënyrë që ata të marrin njoftim ...

  Më vjen keq që kuponi nuk po funksionon si duhet, dhe shpresoj që së shpejti të përfitoni dhe të përdorni një kurs kaq të shkëlqyeshëm me një çmim shumë të volitshëm.

  1.    Joan dijo

   Faleminderit shumë për informacionin Lagarto. Ne shpresojmë të themi kupon !!!!
   Përshëndetje.

  2.    Arturo dijo

   Faleminderit shumë për informacionin

  3.    Skynet29 dijo

   Faleminderit, do të jem duke parë.
   Një përshëndetje!

 16.   Jeff dijo

  Por kuponi aplikohet së bashku me ofertën aktuale apo është një kupon i veçantë që ju lë me një zbritje prej 90% ???

  1.    hardhucë dijo

   Me kupon çmimi i kursit do të ishte 10.99 $

   1.    Jeff dijo

    ok dhe si numër i përafërt i ditëve, kur del kuponi ??? dhe Grax

 17.   Raloas dijo

  Mirëdita, zbritja prej 90% ende nuk shfaqet. Jam i interesuar të ndjek kursin. A mund të më mbani të informuar kur mund ta japim atë? Do të shikoj, por për çdo rast. Kursi që shfaqet në faqen udemy me një zbritje prej 90% dhe një vlerë prej 10,99, është një nga 25 orët, në anglisht.
  Falënderim

  1.    hardhucë dijo

   Ne kemi azhurnuar artikullin origjinal me modifikimet dhe rekomandimet e nevojshme, për fat të keq për arsye përtej kontrollit tonë, kuponi mund të ofrojë vetëm një zbritje prej 25% në mënyrë që të kushtojë 29,90 $ ... Në të njëjtën mënyrë, ne kemi qenë më të qartë në komentet dhe shtoi një kupon për një kurs të ngjashëm.

 18.   anonim dijo

  Dua një kupon nëse jam i interesuar për kursin, por nuk mund të përballoj çmimin real të këtij kursi

 19.   Tairosonloa dijo

  Po pres edhe kuponin (:

 20.   Riquelme dijo

  Hea Unë gjithashtu të marrë në linjë për kupon që kursi duket mirë
  Faleminderit dhe përfitoj nga rasti t'ju përgëzoj për blogun, i cili është shumë i mirë, megjithëse jam i shurdhër dhe nuk shkruaj kurrë një koment.

  Përshëndetje nga Bielefeld !!!

  1.    hardhucë dijo

   Ne kemi azhurnuar artikullin origjinal me modifikimet dhe rekomandimet e nevojshme, për fat të keq për arsye përtej kontrollit tonë, kuponi mund të ofrojë vetëm një zbritje prej 25% në mënyrë që të kushtojë 29,90 $ ... Në të njëjtën mënyrë, ne kemi qenë më të qartë në komentet dhe shtoi një kupon për një kurs të ngjashëm.

 21.   hardhucë dijo

  Djema, më në fund kemi marrë një përgjigje në lidhje me kuponin që na ishte dhënë në mënyrë që të gjithë përdoruesit e desdelinux të mund të hynin në kurs për një tarifë prej $ 10,99, për fat të keq ky kupon nuk do të mund të përdoret përveç 30 $ për kurs në fjalë të tjera, një zbritje prej 75%, sepse përdoruesi që krijoi kursin ka rritur tarifën e tij dhe platforma lejon vetëm këtë shumë si minimum (më vjen keq që ka ndodhur kjo). Stafi i Udemy është përpjekur të arrijë përdoruesin për të arritur një marrëveshje, por me sa duket nuk janë përgjigjur për shkak të të qenit me pushime.

  Tani ne jemi duke bërë një kurs përkatës të quajtur Hyrje në Hacking dhe Sigurinë Kibernetike, përbëhet nga 56 video, gjithsej më shumë se 8 orë rishikim, me më shumë se 250 faqe informacione të hollësishme, të gjitha në Spanjisht dhe që synojnë një audiencë të të gjitha niveleve arsimore. Ka 7 provime të shpërndara sipas niveleve dhe ofron një certifikatë të përfundimit ... Ne gjithashtu kishim marrë një kupon, por shpresonim ta shpërndanim së shpejti në një artikull tjetër, për urgjencën dhe për t'ju ndihmuar në trajnimin tuaj ketu u largua nga lidhje i kuponit për këtë kurs të kushtojë $ 10,99.

  Në të njëjtën mënyrë, ky kurs është një luks, pasi Paco sepulveda na mëson qartë dhe saktësisht për piraterinë dhe sigurinë kibernetike, me shembuj të ilustruar dhe demonstrime reale në mjedise të kontrolluara dhe të pakontrolluara

  1.    Arturo dijo

   Faleminderit shumë për informacionin!

 22.   lumi zaf dijo

  A e dini nëse kuponi i zbritjes është ende aktiv? '