OpenShift Dedikuar në dispozicion në Google Cloud Platform

Jam shumë i lumtur t'ju them se është në dispozicion që nga dje: OpenShift Dedikuar në Google Cloud Platform, njoftimi u bë nga Red Hat në një njoftim për shtyp dhe jep mundësinë e përdorimit të Platforma e kontejnerëve Red Hat si një ofertë e shërbimeve e menaxhuar, për klientët e ndërmarrjeve të cilët dëshirojnë të ndërtojnë, fillojnë dhe administrojnë aplikacione në OpenShift Dedikuar përdorim Platforma Cloud e Google si infrastruktura juaj themelore e reve.

Ky integrim i OpenShift Dedikuar me Google Cloud Platform (GCP), shton integrimin që tashmë ekzistonte me Shërbimet Web Amazon (AWS), duke e bërë atë një mundësi shumë tërheqëse që të keni një grup privat tuaj mjaft të disponueshëm, të organizuar në AWS ose GCP dhe që operohet si një shërbim cloud nga Red Hat.

OpenShift Dedikuar në Google Cloud Platform

OpenShift Dedikuar në Google Cloud Platform

Çfarë është OpenShift Dedikuar?

OpenShift është platforma e aplikimit të kontejnerëve të Red Hat që ju lejon të zhvilloni, ndërtoni, vendosni dhe menaxhoni me shpejtësi aplikacione dhe shërbime të kontejnerizuara në një mjedis cloud.

Red Hat introdujo OpenShift Dedicated en diciembre de 2015 para ayudar a los clientes que deseaban acelerar la adopción de contenedores y aplicaciones cloud nativas, brindando la posibilidad de enfocarse en el desarrollo y despliegue de aplicaciones en lugar de tareas administrativas y operativas. Con OpenShift Dedicated, Red Hat actúa como proveedor de servicios, ofreciendo un extraordinario soporte, ayudando a acortar los tiempos y liberando recursos valiosos para los clientes.

OpenShift Dedicated se basa en el mismo código de Red Hat OpenShift Container Platform (una plataforma de gestión de clientes a nivel empresarial) que permite a los clientes mover fácilmente sus cargas de trabajo a través de nubes públicas y privadas.

Para ayudar a los usuarios a operacionalizar los contenedores, OpenShift dedicated junto con el resto de la cartera de OpenShift, trae una plataforma de contenedores más segura y lista para la empresa basada en Red Hat Enterprise Linux.

Çfarë është Google Cloud Platform?

Duke cituar wikipedia:

«Google Cloud (Google Cloud) është një platformë që ka bashkuar të gjitha aplikacionet e zhvillimit të internetit që Google po ofronte veç e veç. Përdoret për të krijuar lloje të caktuara të zgjidhjeve përmes teknologjisë së ruajtur në re dhe lejon, për shembull, të nxjerrë në pah shpejtësinë dhe shkallëzimin e infrastrukturës së saj në aplikacionet e motorëve të kërkimit.

Google Cloud i referohet hapësirës virtuale përmes së cilës ju mund të kryeni një seri detyrash që më parë kërkonin hardware ose softuer për t'i arritur, por përkundrazi ju përdorni cloud Google si burimi juaj i vetëm i qasjes, ruajtjes dhe menaxhimit të të dhënave».

Karakteristikat e OpenShift Dedikuar për Google Cloud Platform

 • Conjunto de recursos de almacenamiento persistente, basado en SSD de 100 GB, iops de red de 48 TB y nueve nodos para implementar aplicaciones basadas en contenedores.
 • Controles administrativos y de seguridad, que permiten a los clientes personalizar y acceder de forma más segura a sus entornos cloud utilizando las funciones VPN y Virtual Private Cloud (VPC) de Google.
 • Acceso a los servicios optimizados para contenedores de JBoss Middleware, integración y capacidad de procesos de negocio desarrollados e implementados en OpenShift.
 • Disponible en las seis regiones del mundo donde Google tiene presencia.
 • Integración con los servicios de Google Cloud, como Google Cloud PubSub, Google Big Query y Google Cloud Big Table.
 • Shërbime profesionale për të ndihmuar klientët të migrojnë ngarkesat e punës së kontejnerëve, të miratojnë procese të vazhdueshme të shpërndarjes dhe të ndërtojnë aplikacione të bazuara në mikroshërbime me OpenShift të Përkushtuar në Platformën Cloud të Google

Si të shijoni OpenShift të përkushtuar në Google Cloud Platform?

OpenShift Dedikuar në Google Cloud Platform tani është në dispozicion për përdoruesit me një pajtim në Platforma e kontejnerëve Red Hat OpenShift. Në mënyrë të ngjashme, ju mund të përdorni çmimet, përfitimet dhe karakteristikat më specifike të shërbimit përmes faqes zyrtare të Openshift Dedikuar.

Jam shumë i lumtur që gjigandi me burim të hapur Red Hat vazhdon të kontribuojë me integrime të reja të shërbimeve, këto hapa të mëdhenj gjithashtu ndihmojnë në zgjerimin e burimit të hapur, gjithashtu vlen të theksohet se është gjithashtu një motiv i shkëlqyeshëm për të gjithë ata që duan e bëjnë burimin e hapur një biznes fitimprurës.

Ky artikull është shkruar me informacione nga Red Hat, Wikipedia dhe Yahoo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.