Harta Botërore Interaktive, hartë ndërvepruese për WordPress

Hartat Botërore Interaktive është një shtojcë premium për WordPress që do të shtojë një hartë interaktive në blogun tuaj që mund ta personalizoni pasi dëshironi ta përshtatni atë me dizajnin e faqes tuaj.

Harta Botërore Interaktive, hartë ndërvepruese për WordPress

Pse duhet të shtoj një hartë në blogun tim?

Hartat interaktive janë shumë të dobishme për të treguar vendndodhjen e faqes tek vizitorët dhe kjo është veçanërisht e këshillueshme në dyqane dhe biznese për të forcuar SEO lokale · Nga ana tjetër, të kesh një hartë interaktive në internet është gjithashtu praktike kur bëhet fjalë për të ditur nga vijnë vizitorët, duke ndihmuar në përforcimin e rezultateve të fushatave SEO.

Faqet e rekomanduara për të instaluar një hartë interaktive
Hapësira e mëposhtme do të përfitonte në mënyrë eksponenciale duke instaluar një hartë interaktive në faqen tuaj si:

 1. Dyqane virtuale
 2. OJQ-të
 3. Portale pushimesh ose udhëtimesh
 4. Bizneset fizike me përfaqësim në internet
 5. Faqet e infografisë dhe statistikave.

Hartat Botërore Interaktive, funksionet interaktive të hartave

Hartat Botërore Interaktive është një shtojcë për WordPress që përfshin funksione të përparuara të vendndodhjes, si dhe një konfigurim të adaptueshëm për ta rregulluar atë në modelin e faqes tuaj. Le të shohim disa nga funksionet e tij kryesore.

Qindra harta për të zgjedhur

Hartat Botërore Interaktive Ju keni fjalë për fjalë qindra harta për të zgjedhur, nga të cilat mund të zgjidhni kontinente të tëra ose vetëm vende dhe të ndani sipas rajoneve, si dhe duke shënuar zonat metropolitane në ato vende që ju i konsideroni të përshtatshme.

Përshtatje e bërë me porosi

Opsionet e personalizimit të përfshira në shtojcë do t'ju lejojnë të përshtatni modelin e hartës në faqen tuaj në mënyrë që ajo të sinkronizohet me modelin, duke parë si pjesë e dizajnit origjinal. Opsionet e personalizimit variojnë nga mbulimi me ngjyra i personalizuar për vende dhe zona të veçanta, deri në madhësinë e vendit dhe gjerësinë e sfondit.

Ndërfaqja e shtojcës është shumë e thjeshtë dhe miqësore, duke ju lejuar të konfiguroni preferencat tuaja vetëm me disa klikime. Për të rregulluar zgjedhësin e ngjyrave, thjesht duhet të poziciononi kursorin në paletën e ngjyrave derisa të zgjidhni tonin e dëshiruar, ose gjithashtu mund të futni direkt vlerën heksadecimale për të zgjedhur një ton specifik.

Shtoni veçori të ndërveprimit

Me Hartat Botërore Interaktive ju do të jeni në gjendje të shtoni aktivitetin ndërveprues të faqes tuaj në hartat tuaja, duke sinjalizuar origjinën e vizitorëve tuaj përmes simboleve dhe ngjyrave që mund t'i rregulloni me lehtësi nga paneli i tij i konfigurimit. Këto distinktivë mund të aplikohen në një zonë ose rajon të tërë, duke e ngjyrosur atë në një ton që e diferencon nga pjesa tjetër, ose duke shtuar rrathë dhe yje në zonat që do të shënohen.

Dizajn të përgjegjshëm

Dizajni i përgjegjshëm dhe përshtatshmëria e lundrimit në pajisjet mobile është bërë me rëndësi jetike në pozicionimin në internet dhe hartat ndërvepruese të ofruara nga kjo shtojcë, përputhen në mënyrë të përkryer me standardet e lundrimit duke zbatuar dizajnin e përgjegjshëm në modelet e tyre për të performuar mirë. shpejtësia maksimale pa ndikuar në kohën e ngarkimit të faqes.

Nëse po mendoni të përfshini një hartë interaktive në faqen tuaj, Hartat Botërore Interaktive Isshtë një mundësi e shkëlqyeshme për një blog të organizuar në WordPress, i cili do t'ju lejojë të përfshini hartën shumë lehtë në faqen kryesore ose në faqet individuale pa pasur nevojë të prekni kodin e modelit me rezultate të shkëlqyera. Për të shkarkuar shtojcën, mund të klikoni kjo lidhje


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sauli dijo

  Një ndryshim i emrit për sitin do të ishte i mirë, apo jo? Ata mund të vendosnin: Nga WordPress.
  ...
  ...
  ...
  Tani mbrojtjet argumentojnë se WordPress në softuerin e Lirë.

 2.   R. Jaén dijo

  Gjithmonë wordpress, faleminderit që më mësuat më shumë.
  http://www.monitorinformatica.com