Në dispozicion Arch Linux 2016.11.01 me Linux Kernel 4.8.6

Përmes softpedia mësuam se versioni i Arch Linux 2016.11.01, e cila ka si tërheqje kryesore përfshirjen e Kerneli Linux 4.8.6. Arch-Linux

Ky version i ri i Arch LinuxDistshtë distroja e parë që vjen e pajisur me kernelin Linux 4.8.6, në të njëjtën mënyrë, secila prej paketave që e përbëjnë atë janë azhurnuar në versionin e tij të fundit.

Arch Linux 2016.11.01 Isshtë shpërndarë në një imazh ISO dhe është menduar për të gjithë ata që duan të instalojnë ose instalojnë Linux për herë të parë, pa pasur nevojë të kërkojnë paketa të azhurnuara. La imagen puede ser grabada en un CD, montada como un archivo ISO directamente en tu unidad virtual o puedes crear una memoria LiveUSB usando una utilidad como dd.

Cabe acotar que para actualizar a está versión desde una versión anterior de Arch Linux, podemos  hacerlo fácilmente con el siguiente comando: pacman -Syu.

Shkarkoni Arch Linux 2016.11.01

Ne mund të shkarkojmë imazhin ISO të Arch Linux 2016.11.01 nga depot zyrtare, si për shkarkim direkt ashtu edhe për torrent.

Shtë e rëndësishme që ne të kemi azhurnuar shpërndarjen tonë, sepse në këtë mënyrë ne mund të kemi paketa më të sigurta, me më pak defekt në kod dhe me funksionalitete më të mira. Megjithëse ky version nuk është një azhurnim me përparësi të lartë, ne duhet të përfitojmë nga përmirësimet e kernelit që janë përfshirë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   harriot dijo

  Miratoni !! pershendetje dhe bekime !!

 2.   eliotime3000 dijo

  Parabola GNU / Linux-libre azhurnoi kernelin e saj në versionin 4.8.6.

 3.   abraham tamayo dijo

  Distro më e mirë .. është mendimi im ..

 4.   Isaac German dijo

  Për të mos thënë asgjë, por unë përdor Antergos (bazuar në Arch), dhe kam atë version të bërthamës për disa ditë.

 5.   Alexander dijo

  Do të më duhej ndihmë sepse shiriti i poshtëm u zhduk aty ku kam qasje në programe dhe nuk mund ta fik kompjuterin as, thjesht shkoj në internet dhe desktop ose dosje, faleminderit shumë