IPod-i im vdiq

Edhe pse ky blog i është kushtuar GNU / Linux (mundësisht) është gjithashtu një hapësirë ​​ku do të flasim për gjëra të tjera, për të teknologji dhe madje edhe "më personal" nga koha në kohë. Për këtë është një blog, apo jo?

Siç thotë titulli i postimit i dashur iPod Nano 2G sapo vdiq E gjeta atë të nënshtruar, të heshtur në një skaj të komodinës time. Së pari mendova se nuk kishte asnjë ngarkesë, kështu që e futa në PC. E lidha kabllon e bardhë që i pëlqen aq shumë, madje e gudulisja duke u përpjekur ta rindezë (në rast se ishte prishur) me tastet e menusë dhe butonin qendror, të dy të shtypur, por jo, nuk fillon, nuk bën asgjë. It'sshtë atje, i palëvizur, akoma ... Ai vdiq.

Ende mbaj mend herën e parë që e kisha në duar. Askush nuk e bleu atë për mua, unë e fitova atë në një konkurs çfarë bënë në atë kohë (kur unë isha duke përdorur Windows XP) Mjeshtrat e internetit dhe se isha i lidhur me një pjesëmarrës nga Meksika.

Dhe meqenëse kemi biseduar rreth iPod, Nuk e kuptoj pse mollë nuk lëshon një version të iTunes para GNU / Linux. Unë mendoj se në fund të fundit ata do të kishin edhe më shumë përfitime. Shumë përdorues të Linux ata kanë një iPod apo edhe a iPhone, edhe pse me Samsung Galaxy SII me android tani ne treg, nuk e di. Gjithsesi, nuk e kuptoj pse nuk ka një version të iTunes (edhe nëse është e mbyllur sigurisht) për të GNU / Linux.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

14 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guxim dijo

  A keni provuar aTunes apo gtkpod?

  1.    elav <° Linux dijo

   Njeriu nëse jo për mungesë të alternativave. Kur iPod-i im ishte gjallë, unë përdorja Rhythmbox për ta menaxhuar atë. Banshee gjithashtu punon, ashtu si ju thoni GtkPod, Hiccup, aTunes dhe Songbird ..

   Por unë ende nuk e kuptoj pse Apple nuk ka një version të iTunes për përdoruesit e Linux.

   1.    Guxim dijo

    Shumë e thjeshtë, kështu që ju mund të blini Mac. A do të më tregoni çfarë lidhje me W $? Po, por kjo nuk ka asnjë lidhje me të, Mac-i është shumë më i mirë

    1.    elav <° Linux dijo

     Në të vërtetë nëse e mendoni, Apple mund të bëjë disa milion më shumë nëse përfshijnë përdorues të Linux. Harrojeni Hardware-in dhe Softuerin tuaj për një sekondë dhe përqendrohuni në iTunes + Music Store. Një përdorues (cilindo sistem që ata përdorin) me qasje në iTunes, do të jetë në gjendje të blejë muzikë nga dyqani i tij dixhital. Për më tepër, megjithëse do të duhet të shihni statistikat, unë jam i sigurt se ky është një nga burimet kryesore të të ardhurave për Apple.

     1.    Guxim dijo

      A do të blini në Dyqanin tuaj të Muzikës duke qenë në gjendje të instaloni ndonjë klient p2p? Unë personalisht më pëlqen të blej CD origjinale, por ato janë fizike, paguajnë për diçka që nuk është fizike dhe janë në gjendje ta shkarkojnë sikur nuk e kuptoj

 2.   Elp1692 dijo

  Bleni një android dhe voila, ka më shumë funksione, është më komod dhe më i lirë se një ipod / iphone i kufizuar

  1.    elav <° Linux dijo

   Po sigurisht, nëse mund ta bëja ...

   1.    Guxim dijo

    I keni për 75 €, ka tableta për atë çmim

 3.   Miguel-Palacio dijo

  Unë nuk jam duke blerë një iPod në Linux përsëri, të paktën jo derisa të kem një mbështetje të denjë. Personalisht, nuk më pëlqen të varet nga mjete si itunes, dhe tuna ose gtkpod nuk funksionojnë aspak mirë. Organizimi i videos time ipod është i mundur me Rhythmbox, por Shuffle nuk jam i aftë.

  Nëse keni nevojë për të rivendosur një iPod në Linux, ai bëhet një makth i vërtetë. Unë nuk shkoj më me ipod.

  1.    Guxim dijo

   Unë kam qenë në gjendje të përzihem me $ përngjitje $, por për aq sa nuk ia vlen pajtohem, ka shumë Mp3 / Mp4 në treg që bëjnë të njëjtin shërbim për shumë më pak

  2.    elav <° Linux dijo

   Epo, menaxhimi me Banshee është pa humbje. Greatshtë shumë mirë, por unë do të flas për këtë në një postim. Problemi është se nëse mund të zgjedh një lojtar dhe ta blej (gjë që nuk mundem), sa alternativa ka me cilësinë (sidomos muzikore) të iPod? Cilat janë variantet me Android për shembull?

   1.    Guxim dijo

    Dallimi në cilësinë e zërit nuk është i zhurmshëm, dikush ju tregon se pa ndonjë vështirësi dallon origjinën e një kitare, pse nuk e bëni këtë? LOL

    1.    KZKG ^ Gaara dijo

     LOL !!! Tani tregon se çfarë ndryshimesh tingëllon kështu? Le të shohim ... a ju kujtohet Google Doodle e kitarës? … Çfarë kitare ishte ajo për të parë? LOL !!!

     1.    Guxim dijo

      Shtë e vërtetë, nuk besoj se iPod është ilaçi muzikor, çmimi i më shumë është i qartë, dhe pse ta blini? Nëse kur bleni diçka nga molla ditën tjetër ata lëshojnë versionin e ri dhe i vjetri nuk ka më mbështetje. Për këtë, unë shkoj në Media Markt ose Fnac dhe blej MP4-në e parë për 25 € që shoh në vend që të blej një iPod Touch që kushton më shumë se 200 € nëse totali do të bëjë të njëjtin shërbim, dhe gjithashtu pa instaluar programe specifike

      Unë nuk e kam dëgjuar atë këngë që thua ti, dhe them që e dalloj vendin e origjinës, por jo gjithmonë modelet e të mirave