Mato: Material Design Icon Pack për Linux

Artikujt që ndajmë në lidhje me personalizimin e distros kanë pasur shumë aprovim, kjo është arsyeja pse ne do të përpiqemi shpesh të testojmë dhe publikojmë paketën, gërmat, ikonat, temat që na lejojnë të rregullojmë Linux në maksimum. Këtë herë duam që të takoheni Mato un Pako e ikonave të Dizajnimit të Materialit për Linux që funksionon në çdo distro dhe ka të ngjarë të pëlqehet nga shumë prej jush.

Çfarë është Mato?

Mato është një paketë ikonash për Linux e frymëzuar nga modeli i materialit, por me disa karakteristika të krijuesit, paketa lëshohet nën licencë CReative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0) dhe është i përbërë nga një seri ikonash të thjeshta dhe moderne që janë marrë nga ikonat zyrtare. Paketa e ikonave të Dizajnimit të Materialit për Linux

Ikonat e Matos u përshtaten mjaft mirë temave të lehta ose moderne të tavolinës, me një lojë të përshtatshme me ngjyra, ikona shumë të hollësishme dhe një dizajn mjaft të pastër. Në mënyrë të ngjashme, funksionon shumë për t'i bërë ikonat të duken perfekte në rezolucione të ndryshme dhe në mjedise desktop.

Mato është në zhvillim të vazhdueshëm, kështu që në të ardhmen paketa e ikonave me siguri do të jetë më e gjerë, po ashtu projektuesi është i hapur për kontributin e komunitetit.

Si të instaloni Mato

Instalimi i Mato është jashtëzakonisht i thjeshtë për të gjitha distros, në rast se ju jeni përdorues dhe derivate të Arch Linux, thjesht ekzekutoni komandën e mëposhtme:

yaourt -S mato-icons-git

Pjesa tjetër e shpërndarjeve Linux duhet të ekzekutojë komandën e mëposhtme që ikona pack të funksionojë si duhet.

$ sh -c 'cd / tmp; rm -rf Mato / $ git klon https://github.com/flipflop97/Mato.git $ Mato / install.sh'

Projektuesi siguron që paketat e instalimit për distrot më të famshme do të jenë në dispozicion së shpejti, kështu që do të jetë çështje kohe para se ta instalojmë në një mënyrë më të shpejtë dhe më vendase.

Shpresojmë që kjo pako e ikonave të përputhet me desktopin tuaj dhe që ju do ta shijoni atë po aq sa ne e provuam.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

16 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mario Ortiz dijo

  pershendetje, per cfare shperndarjesh linux jane ne dispozicion?

 2.   Diego dijo

  Cila shpërndarje Linux është ajo në foto?

  1.    daniel kontrera dijo

   ubuntu-gnome

 3.   Pushoni dijo

  Unë e hedh këtë gabim në manjaro
  gabim: destinacioni nuk u gjet: mato-icons-git

  1.    hardhucë dijo
   1.    Pushoni dijo

    manjaro nuk përdor yaourt, përdor pacman dhe vazhdon të ma japë atë gabim

    1.    Luis dijo

     Mos jini kokëfortë shkruani në konsolën tuaj
     yaourt -S mato-ikona-git

    2.    jap dijo

     ndonjëherë ju duhet ta instaloni manualisht, e imja nuk e kishte të instaluar

    3.    lordix dijo

     pacman nuk merret me instalimin e paketave aur.

  2.    as dijo

   Reboot dhe provoni përsëri. Me siguri që keni të plotë skedarin / tmp dhe kjo është arsyeja pse ju tregon se nuk u gjet.

 4.   Goditje2bolt dijo

  Nuk e di pse e përdorni akoma Yaourt kur është i pasigurt, mendoj se duhet të përdorni në vend të tij pacaur që është zëvendësimi i yaourt !: P

 5.   quelavara dijo

  Përshëndetje, rastësisht dikush njeh një metodë për të caktuar ikona individuale në një dosje në deepin

 6.   Tsidkenu dijo

  Unë kam një fedora 25 dhe është perfekte!

 7.   MAG dijo

  Sapo e instalova në predhën gnome të debian 8.8, funksionoi perfekt!

 8.   Persi dijo

  Artikuj të shkëlqyeshëm. Faleminderit

 9.   akull dijo

  Nuk është mirë WOW, unë vazhdoj të qëndroj me rrethin numix