Ikona të shkëlqyera për Sirtarin KDE

Shikoni në këndin e poshtëm të djathtë të kësaj fotoje, siç mund ta shihni ... disa ikona mjaft të këndshme apo jo?

Autori i këtyre është kabike, dhe e vërteta është që ju falënderoj shumë që i bëtë, sepse të paktën më pëlqejnë shumë. Dhe jo vetëm kaq, e vërteta është, nuk më pëlqente të kisha aty ikona me ngjyra të ndryshme Kopete, Çoqok, dhe të tjerët secili sjell ngjyrën e vet, gjë që nuk më pëlqen.

Tani ata do të shohin se si t'i instalojnë ato

1. Hapni një terminal dhe shkruani në vijim dhe shtypni [Hyni]

cd $HOME/ && wget https://blog.desdelinux.net/wp-content/uploads/krayscale_icons.tar.gz && tar -xzvf krayscale_icons.tar.gz && cp -R krayscale_icons .kde4/share/apps/desktoptheme/*

2. Gati, asgjë më shumë

3. Dilni dhe kthehuni brenda, ikonat që shihni do të shfaqen.

Pershendetje


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

16 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   vargmal i thepisur dijo

  Ju faleminderit shumë mirë

  Çfarë shpërndarje Linux është ajo? dhe tema?

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Mirësevini në sit
   HAHA faleminderit, një kënaqësi të dini që ju ka pëlqyer.

   Unë përdor Arch, tema është ajo që vjen si parazgjedhje
   të fala

   1.    në rregull dijo

    Ata janë shumë të mirë, ... Unë mund t'i instaloj ..., por personalisht ato KDE tashmë më duken të mira.

    1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

     Ato KDE nuk janë të këqija, thjesht nuk e di ... të gjithë i përdorin, më pëlqen të jem më ndryshe ose origjinal HAHA.

 2.   vargmal i thepisur dijo

  Disa ditë më parë instalova Arch Linux 11 por nuk e pashë atë temë gjithashtu mendoj se kjo shpërndarje përpilohet më 10.04 nëse jam gabim, ata më korrigjojnë

 3.   Nano dijo

  Gaara postoi diçka! Vee xD

 4.   Hairosv dijo

  LOL çfarë është ga .gaara më ka ndihmuar me mendimet e tyre ... kur fillova në linux, unë sapo instalova Linux Mint në kompjuterin virtual "Debian" është shumë i mirë, shumë i ngjashëm për të fituar mjedisin Xfce.

  1.    Guxim dijo

   Gaara është një plak i cili është dembel për të shkruar, pothuajse gjithçka është shkruar nga Elav

 5.   Irwin Manuel Boom Gamez dijo

  Epo, shumë mirë dhe shikoni nëse hetoni nëse do të lëshoni LMDE por me KDE, sepse Gnome 2.30 është vërtet e mërzitshme për mua dhe 3 është nga e thjeshta shumë e ashpër, dhe duket se KDE po zhvillohet siç dëshirohet nga një desktop.

 6.   Holmes dijo

  Ikonat janë të bukura, unë do ta provoj në hapjen e përdorimit.
  vlw fwi, Holmes

 7.   truko dijo

  Më pëlqente ikona faleminderit shumë uu

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Faleminderit që na lexove dhe e le komentin
   Përshëndetje dhe çdo problem që dini, ne jemi këtu për t'ju ndihmuar

 8.   Nano dijo

  Për disa arsye nuk i instalon ato, më thotë se nuk e merr dosjen ose skedari nuk ekziston. Unë ndryshoj udhëzimet për atje ku supozohet të shkojë dhe jo, ajo vazhdon të mërzit.

  1.    KZKG ^ Gaara <"Linux dijo

   Më thuaj nëse e ke dosjen .kde o .kde4 në shtëpinë tënde, më thuaj gjithashtu nëse është brenda pjesë, brenda kësaj tjetër duhet të jetë apps, dhe brenda tij duhet të jetë përfundimisht tema e desktopit

   Ju më thoni se cila nga këto po ju mungon

   1.    Nano dijo

    Në fakt unë i kam të gjitha, përveç .kde4, por bëj atë që thua dhe asgjë ... Unë jam patjetër i kripur hahaha

 9.   mfcollf77 dijo

  dhe a mund ta bësh atë në FEDORA 17?