Infographic: «Historia e Android» në Spanjisht

Një kohë më parë [X] laboratorë kubikë botuar në historia android, por imazhi ishte në anglisht.

Si i tillë Infografitë Për mendimin tim modest është më e mira dhe më e hollësishme që kam parë android, kështu që unë bëra një përkthim të tij në Spanjisht, duke mbajtur ngjyrat dhe gjithçka siç ishte fillimisht.

I lë këtu dhe shpresoj të të pëlqejë

PD: Ata zhvillojnë aplikacione për android, Unë e lë lidhjen: Zhvillimi i aplikacioneve Android


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   targoni dijo

  Punë shumë e mirë, unë tashmë e kisha parë versionin origjinal, por është gjithmonë më mirë ta lexojmë në gjuhën që përdorim mane

 2.   moskosov dijo

  Goditje e jashtëzakonshme, dukem bukur.

 3.   auroszx dijo

  E kisha parë tashmë shumë kohë më parë, por përkthimi ishte shumë i mirë

 4.   sergio dijo

  infografike shume e suksesshme!

 5.   aplikacione android dijo

  Punë shumë e mirë, e pashë në anglisht por meqë nuk di të lexoj anglisht dhe me përkthyesin google nuk funksionon, e lashë. Tani do ta lexoj përsëri, faleminderit

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit për komentin tuaj
   të fala

 6.   anonim dijo

  Faleminderit plak për punën e përkthimit !!! Veryshtë shumë e vlerësuar që ka njerëz të interesuar të ndihmojnë pa kërkuar asgjë në këmbim!

  1.    KZKG ^ Gaara dijo

   Faleminderit për ndalimin dhe komentimin
   të fala

 7.   Ivan Barra dijo

  2014 - Lëshohet Android 5.0 "Key Lime Pie", duke hequr njëherë e përgjithmonë java pasi motori dhe androidi rishkruhet plotësisht C, duke u bërë një Linux Linux i vëllimit dhe i shtyllës kurrizore, duke ruajtur të gjitha vetitë që ne tashmë njohim, por duke rritur shpejtësia dhe performanca me 200%.

  Përshëndetje.

 8.   Furgon dijo

  Shok, çfarë punë e shkëlqyeshme, e vërteta është shumë interesante dhe e arritur mirë, Përshëndetje

 9.   yoyo dijo

  Ai më shërbeu shumë FALEMINDERIT !!!